Fatma Güldemet Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu!

Fatma Güldemet Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu! Fatma Güldemet Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu tarafından kurulan 64. Cumhuriyet Hükümetini onayladı. 64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Fatma Güldemet Sarı oldu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini onayladı. 


64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Fatma Güldemet Sarı, Dışişleri Bakanlığına Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanlığına Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanlığına Akif Çağatay Kılıç getirildi.Fatma Güldemet Sarı kimdir?Adana'nın merkez Çukurova ilçesi AK Parti teşkilatının kurucu ilçe başkanlığını yapan Fatma Güldemet Sarı, 64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu. 


1970 doğumlu olan Sarı, ilköğrenimini  Adana  Atatürk İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimimi ise Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı. 


Mimar Sinan Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Sarı, bir süre özel sektörde çalıştı.


Sarı, aktif siyaset hayatına ise 2008 yılında AK Parti Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı. Sarı, 2011 genel seçiminde Adana 7'inci sıra milletvekili adayı oldu. 


Sarı, 2012-2014 yılları arasında AK Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevinde bulundu.


7 Haziran seçimlerinde Adana'dan AK Parti Milletvekili seçilen Sarı, 1 Kasım'da partisinden aday gösterilerek, yeniden milletvekili oldu.


Fatma Güldemet Sarı, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığı'nda oluşturulan 64. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığına getirildi.64. Hükümette Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı oldu.


64. Hükümette Adalet Bakanı Bekir Bozdağ , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu oldu.Başbakan Davutoğlu'nun başbakanlığında kurulan Bakanlar Kurulu, şu isimlerden oluştu:


 "Başbakan Yardımcıları: Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek, Yalçın Akdoğan, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Lütfi Elvan


Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Sema Ramazanoğlu  


Avrupa Birliği Bakanı: Volkan Bozkır 


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Fikri Işık


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Süleyman Soylu


Çevre ve Şehircilik Bakanı: Fatma Güldemet Sarı


Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu 


Ekonomi Bakanı: Mustafa Elitaş


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak


Gençlik ve Spor Bakanı: Akif Çağatay Kılıç


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Faruk Çelik 


Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfenkçi 


İçişleri Bakanı: Efkan Ala


Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz


Kültür ve Turizm Bakanı: Mahir Ünal


Maliye Bakanı: Naci Ağbal


Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı


Milli Savunma Bakanı: İsmet Yılmaz


Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu


Sağlık Bakanı: Memhmet Müezzinoğlu 


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Binali Yıldırım"


AA