19 / 08 / 2022

Fatma Toru: Kentsel dönüşüm popülaritesini koruyacak!

Fatma Toru: Kentsel dönüşüm popülaritesini koruyacak!

Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, “Çünkü burada harita mühendisliğinin ilgi alanı olan imar uygulamaları, arazi ölçümleri ve son yıllarda Gündem olan kentsel dönüşüm alanlarında önemli çalışmalar yapıyoruz. " dedi.Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencilerine “Mesleğe İlk Adım” sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ders verdi.


Meram Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen programa Başkan Toru ile birlikte NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İBRAHİM KALAYCI, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Programda ilk konuşmayı yapan NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kalaycı, “Mesleğe İlk Adım’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bizleri kabul eden belediye başkanımız, meslektaşımız Fatma Toru Hanımefendi’ye şükranlarımızı sunuyoruz. 


Öğrencilerimiz; kendi meslektaşları olan belediye başkanımızın tecrübelerine şahit olacakları için çok şanslılar” dedi.


“BAŞARILI OLMAK İSTİYORSANIZ MESLEĞİNİZİ SEVİN”

Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Fatma Toru, “Mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız öncelikle onu çok sevmelisiniz. Bunu yaparken de mesleğinizle ilgili ne kadar fazla bilgi edinirseniz hayatta o derece başarılı olursunuz. Bayan bir harita mühendisi olarak ilk başlarda çok zorlanmıştım. Bölümdeki kız öğrenci sayısı 10 kişiydi. Şimdi bu sayının arttığını müşahede ediyorum. Çünkü o yıllarda harita mühendisliğinde arazi işi daha yoğun olduğu için daha çok erkekler tarafından tercih ediliyordu. Çok zor şartlarda staj ve öğrencilik yaptık. Mesleğimizi sevdiğimiz için zorluklar bizi yıldırmadı. Yaptığımız işe aşık olduk. Sizler de yaptığınız işe, şehrinize sevdalı olursanız, aileniz gibi görürseniz belli bir noktaya ulaşırsınız” dedi.


“KENTSEL DÖNÜŞÜM POPÜLARİTESİNİ KORUYACAK”

Harita mühendisleri açısından belediyelerin önemli iş alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, “Çünkü burada harita mühendisliğinin ilgi alanı olan imar uygulamaları, arazi ölçümleri ve son yıllarda Gündem olan kentsel dönüşüm alanlarında önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyenin teknik birimlerinde önemli oranlarda haritacı arkadaşımız görev yapıyor. Onun için sizlere tavsiyem; özellikle imar uygulamaları, kentsel dönüşüm ki bu kavram önümüzdeki 20 yıl popülaritesini koruyacaktır. 


Kentsel dönüşüm, kent bilgi sistemleri gibi alanlarda bitirme ödevlerinizi ve proje derslerinizi seçerseniz doğrudan uygulama geçiş ve pratik kazanma noktasında bir avantaj elde edersiniz” ifadelerini kullandı.


Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, belediye hizmetleri hakkında da bilgi verdikten sonra öğretim üyeleri ve öğrencilerin sorularını cevapladı. Başkan Toru ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kalaycı, birbirlerine çeşitli hediyeler verdiler.


Merhaba


Haber Takip'te şu şekilde yer aldı


Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü öğrencilerine "Mesleğe İlk Adım" sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ders verdi. Öğrencilere başarılı olmanın püf noktalarını anlatan Başkan Toru, "Mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız öncelikle onu çok sevmelisiniz. Bunu yaparken de mesleğinizle ilgili ne kadarfazla bilgi edinirseniz hayatta o derece başarılı olursunuz." dedi. Meram Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen programa Başkan Toru ile birlikte NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kalaycı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Programda ilk konuşmayı yapan NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. 

Dr. İbrahim Kalaycı, "Mesleğe İlk Adım' başlıklı sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bizleri kabul eden belediye başkanımız, meslektaşımız Fatma Toru Hanımefendi'ye şükranlarımızı sunuyoruz. Öğrencilerimiz; kendi meslektaşları olan belediye başkanımızın tecrübelerine şahit olacaklan için çok şanslılar" dedi. 

"Başarılı Olmak İstiyorsanız Mesleğinizi Sevin" Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Fatma Toru, "Mesleğinizde başanlı olmak istiyorsanız öncelikle onu çok sevmelisiniz. Bunu yaparken de mesleğinizle ilgili ne kadarfazla bilgi edinirseniz hayatta o derece başarılı olursunuz. Bayan bir harita mühendisi olarak ilk başlarda çok zorlanmıştım. Bölümdeki kız öğrenci sayısı 10 kişiydi. Şimdi bu sayının arttığını müşahede ediyorum. 

Çünkü o yıllarda harita mühendisliğinde arazi işi daha yoğun olduğu için daha çok erkekler tarafından tercih ediliyordu. 


Çok zor şartlarda staj ve öğrencilik yaptık. Mesleğimizi sevdiğimiz için zorluklar bizi yıldırmadı. Yaptığımız işe aşık olduk. 

Sizler de yaptığınız işe, şehrinize sevdalı olursanız, aileniz gibi görürseniz belli bir noktaya ulaşırsınız" dedi. 


"Kentsel Dönüşüm Popülaritesini Koruyacak" Harita mühendisleri açısından belediyelerin önemli iş alanlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, "Çünkü burada harita mühendisliğinin ilgi alanı olan imar uygulamaları, arazi ölçümleri ve son yıllarda gündem olan kentsel dönüşüm alanlarında önemli çalışmalaryapıyoruz. Belediyenin teknik birimlerinde önemli oranlarda haritacı arkadaşımız görev yapıyor. Onun için sizlere tavsiyem; özellikle imar uygulamaları, kentsel dönüşüm ki bu kavram önümüzdeki 20 yıl popülaritesini koruyacaktır. 

Kentsel dönüşüm, kent bilgi sistemleri gibi alanlarda bitirme ödevlerinizi ve proje derslerinizi seçerseniz doğrudan uygulama geçiş ve pratik kazanma noktasında bir avantaj elde edersiniz" ifadelerini kullandı. 


Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, belediye hizmetleri hakkında da bilgi verdikten sonra öğretim üyeleri ve öğrencilerin sorularını cevapladı. Takip