Fethullah Gülen’in doğduğu ev tuvalete mi çevrilecek?

Fethullah Gülen’in doğduğu ev tuvalete mi çevrilecek?15 Temmuz darbe girişiminin mimarı Fethullah Gülen’in Erzurum’daki doğduğu evin, umumi tuvalete çevrilmesi için çalışmalar başlatıldı.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin seçilmiş cumhurbaşkanı ve hükümetine karşı darbe girişiminde bulunan FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen’e, Erzurumlular büyük tepki göstermiş, hemşehri olarak kabul etmediklerini belirtmişlerdi. Fethullah Gülen’in doğduğu ev tuvalete mi çevrilecek?Darbe girişiminin ardından halkın yıkılmasını talep ettiği Gülen’in doğduğu evle ilgili açıklama yapıldı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet sekman, konuyla ilgili hukuki süreç üzerinde çalışıldığını ve valilik ile koordineli olarak söz konusu evin umumi tuvalet yapılacağını belirtti. Haber, Erzurum’da büyük coşkuya neden oldu. Güneş


Haber Bursa Hakimiyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...

Beyaz TV programcısı Latif Şimşek, Fethullah Gülen'in Erzurum'daki doğduğu evin umumi tuvalet yapılacağını iddia etti. Şimşek, bu bilgiyi Belediye Başkanı'nın da doğruladığını yazdı.


Beyaz Tv'nin ekran yüzlerinden Latif Şimşek Twitter'dan "Fetö'nün Erzurum'da doğduğu ev umumi tuvalet yapılacakmış.Doğrulatmak için beled. başkanı ile görüştüm.Hukuken mümkünse yapacağız, dedi." diye yazdı.


Konu ile ilgili Beyaz Gazete'ye konuşan Latif Şimşek, Belediye Başkanı'nın da iddiayı doğrulayarak şunları söyledi: "Erzurum'lu bir arkadaşım aradı ve Fethullah Gülen'in Hasankale'nin Korucuk Köyü'ndeki doğduğu evin Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından umumi tuvalet yapılacağını söyledi. Ben önce şaka yapıyor sandım. Sonra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sekman'ı aradım. Başkan, halkın bu yönde yoğun bir talebi olduğunu ve bu talepleri değerlendireceklerini söyledi. Köylülerin de buna itiraz etmeyeceğine inandığını vurguladı. 'Vali Bey ile görüşüp son kararımızı vereceğiz' dedi."
Bursa Hakimiyet