Finansbank inşaat sektörüne YAP/SAT kredisini tanıttı!

Finansbank inşaat sektörüne YAP/SAT kredisini tanıttı!

Finansbank KOBİ Bankacılığı, inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesine destek olmak amacı ile geliştirdiği yeni ürünü YAP/SAT Kredisi"ni, İstanbul İnşaatçılar Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiği toplantıda sektör temsilcileriyle buluşturdu


Finansbank KOBİ Bankacılığı ve İstanbul İnşaatçılar Derneği, konut sektörünün yapısal değişimi ve gelecek vizyonunun ele alındığı bir toplantı düzenledi.   Toplantı, sektör temsilcilerinin katılımı ile İstanbul Dedeman Oteli"nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, inşaat sektörü için yeni finansman dinamikleri ve Finansbank"ın yeni ürünü ile ilgili bilgi veren Finansbank Kobi Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, œİnşaat sektörü krizle birlikte yara almış olsa da gayrimenkul yatırımının önemi kriz ortamı ile birlikte daha da arttı.   Finansbank olarak sektöre özel geliştirdiğimiz yeni ürünümüz YAP/SAT Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedefliyoruz dedi.

YAP/SAT modelinde inşaat yatırımının proje tamamlanmışlık düzeyine göre aşamalı olarak kredilendirildiğini belirten Örge sözlerine şöyle devam etti: œProjenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi kendiliğinden kapanıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit firmayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendirirken, geri ödemelerini de yine nakit döngüsüne uygun bir şekilde, kolaylıkla yapabileceği bir çözüm sunuyor.

YAP/SAT Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL"ye kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin YAP/SAT kapsamında kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum 1.500 m ² - maximum 10.000 m ² kapalı alan ile sınırlı olması, konut adedinin ise 10 konuttan az ve 50 konuttan fazla olmaması gerekiyor.

Basında yer alan diğer haberler:

FİNANSBANK"TAN İNşžAAT SEKTÖRÜNE ÖZEL ÜRÜN...

Finansbank inşaat sektörüne özel ürünü 'Yap/Sat Kredisi'ni sundu.            

Finansbank açıklamasına göre Banka, inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesine destek olmak amacıyla geliştirdiği yeni ürünü Yap/Sat Kredisini, İstanbul İnşaatçılar Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiği toplantıda sektör temsilcilerine tanıttı.            

Finansbank KOBİ Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, Finansbank"ın yeni ürünüyle ilgili açıklamasında, inşaat sektörünün krizle birlikte yara alsa da gayrimenkul yatırımının öneminin, kriz ortamıyla birlikte daha da arttığını ifade etti.            

Örge, Finansbank olarak sektöre özel geliştirilen yeni ürünleri Yap/Sat Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedeflediklerini bildirdi.            

Yap/Sat modelinde inşaat yatırımının proje tamamlanmışlık düzeyine göre aşamalı olarak kredilendirildiğini belirten Örge, şunları kaydetti:            

'Projenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi kendiliğinden kapanıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit firmayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendirirken, geri ödemelerini de yine nakit döngüsüne uygun bir şekilde, kolaylıkla yapabileceği bir çözüm sunuyor.'            

Açıklamaya göre Yap/Sat Kredisi kapsamında, müteahhit firmaya 3 milyon liraya kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin Yap/Sat kapsamında kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum bin 500 metrekare, maximum 10 bin metrekare kapalı alan ile sınırlı olması, konut adedinin ise 10 konuttan az ve 50 konuttan fazla olmaması gerekiyor.
A.A

İnşaat sektörüne kredi desteği
Finansbank KOBİ Bankacılığı, inşaat sektörünün yeniden hareketlenmesine destek olmak amacı ile geliştirdiği yeni ürünü Yap/Sat Kredisi"ni tanıttı. Yeni geliştirilen ürün ile Yap/Sat Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL"ye kadar kredi tahsis eden banka, projenin bitişini takiben gerçekleşen konut satışları ile kredi borcunu kendiliğinden kapatıyor. Bu model, projedeki nakit akışını dikkate alarak müteahhit firmayı doğru zamanda, doğru oranda borçlanmaya yönlendiriyor.
Yeni ürün ile ilgili bilgi veren Finansbank Kobi Segment Yönetimi Grup Yöneticisi Özhan Örge, œİnşaat sektörü krizle birlikte yara almış olsa da gayrimenkul yatırımının önemi kriz ortamı ile birlikte daha da arttı. Finansbank olarak sektöre özel geliştirdiğimiz yeni ürünümüz Yap/Sat Kredisi ile konut piyasasında yaşanan durgunluğu bozup, piyasanın yeniden hareketlenmesine destek olmayı hedefliyoruz dedi.
Yap/Sat Kredisi kapsamında müteahhit firmaya 3 milyon TL"ye kadar kredi tahsis edilebiliyor. Bir konut projesinin bu kapsamda kredilendirilebilmesi için proje kapsamındaki konut alanının minimum 1.500 ile 10 bin metrekare kapalı alan ile sınırlı olması, konut sayısının 10 ile 50 arasında olması gerekiyor.