Forum Ankara 18 Ekim'de açılıyor

Forum Ankara 18 Ekim'de açılıyor Forum Ankara 18 Ekim'de açılıyor

Ankara'da 18 Ekim'de açılacak Forum Ankara, Türkiye'nin en büyük outleti olacak.Türkiye'nin önde gelen proje geliştirme şirketi Multi Turkmall, Türkiye'nin en büyük outlet'ini Ankara'da açmaya hazırlanıyor. 18 Ekim'de başkentlilerle buluşacak Forum Ankara, avantajlı kampanyalarıyla ziyaretçilerine tüm yıla yayılan özel indirimler sağlayacak. Forum Ankara, ziyaretçilerini gerçek bir outlet'in sunabileceği en fırsatlı alışveriş konseptiyle tanıştırarak, en çok kampanyanın yapılacağı alışveriş merkezi olacak. Forum Ankara, Keçiören'in Ovacık bölgesinde, Esenboğa-Ankara bağlantısının sağlandığı yeni protokol yolu ile çevre yolunun bağlantı kavşağında yer alıyor ve konumu itibariyle şehrin her yerinden kolayca ulaşılabiliyor. Forum Ankara'nın doğusunda, 18.000 dairelik planlı konut alanları, rekreasyon alanları, parklar, oteller, kongre merkezleri ve sosyal alanlarıyla Kuzey  Ankara  Girişi Kentsel Dönüşüm Proje Alanı yer alıyor.
En geniş teknoloji çeşidi ve en büyük eğlence parkı Forum Ankara'da...
170.000 m2'lik arsa alanına sahip Forum Ankara, Türkiye'deki en geniş teknolojik ürün çeşidini 11.000 m2'de ziyaretçilerine sunuyor. 12.000 m2'lik alanda kurulu, şehrin en büyük eğlence parkında ise çok çeşitli kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenlenecek. Merkezde yer alan 10 salonlu sinema, çocuk eğlence alanı, go kart pisti, tırmanma duvarı, mini lunapark, buz pisti ve mini hayvanat bahçesi her yaştan Ankaralıyı bekliyor. Forum Ankara, yıl boyu etkinliklere ev sahipliği yapacak eğlence sokağıyla da Ankara'nın yeni eğlence merkezi olacak. Merkezde, konserler, söyleşiler, interaktif atölye çalışmaları, sergiler ve turnuvalar gibi birçok etkinlik de düzenlenecek.
80.000 m2'lik kiralanabilir alanında, Kipa hipermarket, Türkiye'nin en büyük Bauhaus yapı marketi, en büyük Media Markt mağazası, YKM, Collezione, Teknosa, Adyamo Bowling, Playland, Bernardo, L.C. Waikiki, Beymen, Mango, Koton, Intersport, Yatakevi ve Yataş gibi markaları bulunduran Forum Ankara, yerli ve yabancı tanınmış markaların mağazaları, her türlü damak zevkine hitap eden restoranları ve kafeleriyle de Ankaralıların yeni buluşma noktası olacak.
Yılda 10 milyon kişi tarafından ziyaret edilmesi beklenen Forum Ankara, 160 milyon Euro yatırım ile hayata geçiriliyor. Forum Ankara 2.500 kişiye istihdam sağlayacak.


Ankara'ya güçlü bir mimari
İki katlı bir alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi olarak tasarlanan Forum Ankara, içinde yer alan sokaklarıyla ziyaretçilerine dış mekan hissi uyandırıyor. Farklı blokların farklı yapılar olarak ele alındığı tasarımda, bloklar arası sokaklar şeffaf malzemelerle kapatılmış. Peyzaj alanlarının yoğunluğuyla da öne çıkan proje, yeşil alanlarıyla da dikkat çekiyor.
Mimari tasarımında "kemer" ve "alaturka kiremit" gibi Türk mimari unsurlarından izler taşıyan, cephelerinde mermer ve traverten gibi doğal taşların kullanıldığı Forum Ankara'nın konsept tasarımı, Hollandalı T+T Design ve Portekizli CPU tarafından geliştirildi, uygulama projeleri ise Türk Era Mimarlık tarafından yapıldı. Her Forum'da olduğu gibi Forum Ankara'da da bir çok sanat eserine yer veriliyor. Eserler Hanefi Yeter, Kazım Karakaya, Selçuk Yılmaz ve Serpil Yeter tarafından Forum Ankara için özel olarak tasarlandı.
Forum Ankara'da şehir merkezinin çeşitli noktalarından her gün düzenlenen servis seferleri de ziyaretçilerin hizmetinde olacak.
Eyüboğlu: "Forum Ankara, 'avantajlı alışverişin başkenti' olacak."
Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu Forum Ankara'nın basına tanıtımında yaptığı konuşmada, "Outlet konsepti; likidite, sermayeye katkı, en önemlisi verimlilik açısından, perakende sektörü için
 son derece önemli... Sektörün sesini her zaman dinleyen bir kurum olarak, perakendecilerden de bu yönde bir talep olduğunu gördük ve Forum Ankara'yı Türkiye'nin en büyük outlet'i olarak tasarladık. Forum Ankara'nın, başkentilere somut fırsat ve avantajlar sunarak, ülkemizin başkentinde 'avantajlı alışverişin başkenti' olacağına inanıyorum. Forum Ankara bu anlamda en önem verdiğimiz projelerimizden biri." dedi. Multi Turkmall'un konsept anlayışını başkentlilere tanıtmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Eyüboğlu, "Forum Ankara'yı, Ankaralıların sadece avantajlı alışveriş yapabilecekleri bir merkez olarak değil, aynı zamanda eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilecekleri bir yaşam merkezi olarak tasarladık. Forum Ankara'nın sıra dışı etkinliklerinin yanı sıra ülkemizin karakteristik mimari unsurlarını barındıran tasarımıyla da, başkentin sosyal ve kültürel yaşamına ve görünümüne önemli katkıda bulunacağına inanıyorum." dedi.