Forum Mersin'de kira indirimi başladı

Forum Mersin'de kira indirimi başladı

Multİ Türkmall CEO'su Levent Eyüboğlu Forum Mersin'de kiracılarına indirim uygulamaya başladıklarını söyledi.
Multİ Türkmall CEO'su Levent Eyüboğlu da dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik durumu ve kiracıların taleplerini değerlendirip Forum Mersin'de kiracılarına indirim uygulamaya başladıklarını söyledi. Eyüboğlu, ''İyileştirmeler kiracılarımıza yazılı olarak bildirilmeye başlandı. Forum Mersin yönetimi kiracılarımızla diyalog içinde. Kiracılarımızın yaşadığı sorunlar bize iletilmekte. Bu kapsamda kiracılarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde belirli oranlarda indirimler uyguluyoruz'' dedi. Eyüboğlu, AVM'lerin gerçek potansiyeline ulaşmasının 2 yıl içerisinde gerçekleştiğine dikkat çekerek, “Bu süre zarfında kiracılarımıza destek olacağız'' diye konuştu. Eyüboğlu, Türkiye'de bugüne kadar yapılan 3 milyar euroluk yatırımlarla 6 alışveriş merkezi ile toplam 12 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, yeni projelerle 50 bin kişiye umut olacaklarını bildirdi. İnşa aşamasında olan 5 yeni Forum projelerinin bulunduğunu anlatan Eyüboğlu, Türkiye'de bugüne kadar yaptıkları yatırımların 3 milyar euroya ulaştığını vurguladı.

50 BİN YENİ İSTİHDAM

Açılan 6 Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile toplam 12 bin kişiye istihdam olanağı sağladıklarını belirten Levent Eyüboğlu, “Tüm Forum'larımız hizmete girmesinin beklendiği 2010 yılına kadar yaklaşık 50 bin kişiye istihdam sağlamış olacak'' dedi.

Kepengi indirirsem bir daha açmam

Tescilli Markalar Derneği Başkan Yardımcısı ve Diesel'in Türkiye temsilcisi Tahsin Özlenir ise Anadolu'da sular durulurken İstanbul'da ortamın daha da gerildiğini belirtti. Diesel mağazalarıyla ilgili de bilgi veren Özlenir, “Bu ortamda, kriz bizi teğet geçer' gibi bir yaklaşım olursa, bazı alışveriş merkezleri ile yollarımızı ayırırız. Bizde, kepengi iki gün indirelim, sonra tekrar açalım gibi bir durum olmaz. Kepengi indirirsek, bir daha açmayız” diye konuştu.

Akşam