Fransız haber ajansından İstanbul’dan “yalı alın” çağrısı!

Fransız haber ajansından İstanbul’dan “yalı alın” çağrısı! Fransız haber ajansından İstanbul’dan “yalı alın” çağrısı!

Fransız haber ajansı Associated French Press (AFP), yabancı yatırımcılara İstanbul’dan "yalı almaları" yönünde çağrı yaptı.


Sözcü gazetesinde yer alan habere göre, Fransa merkezli uluslararası haber ajansı Associated French Press (AFP), yabancı yatırımcılara İstanbul'da yalı almaları çağrısı yaptı. Fransız ajans yaptığı haberde dolar ve euronun, TL karşısında değer kazanmasıyla İstanbul'da boğaza nazır tarihi yalıların fiyatlarının yabancı yatırımcılar için cazip bir hale geldiğini vurguladı. Yatırımcılara seslenen ajans, tarihi Osmanlı yalılarını överken, Türkiye'den gayrimenkul almaları durumunda Türk vatandaşlığına geçişlerinin de kolaylaşacağı yönünde bilgi verdi.

EN ÇOK TALEP KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN

Türkiye'den iletişime geçtikleri gayrimenkul uzmanlarından boğazda toplam 60 adet yalının satılığa çıkarıldığını yazan ajans, boğazdaki yalılara en çok talebin Körfez ülkelerinden geldiğini yazdı. Özelikle Katarlı yatırımcıların pazara hakim olduğunu aktaran AFP, yaşanan son ekonomik çalkantılar sonucu İstanbul'un Körfez yatırımcılar için cennete dönüştüğünü de bildirdi.

Yabancı yatırımcılar TL'nin yaşadığı hareketlenmeyi yakın zamanda aşacağına inanıyor. Yaptıkları görüşmelerde körfez ülkelerindeki yatırımcıların Türk lirasının yaşadığı hareketlenmeyi yakın zamanda aşacağına inandıklarını bildirenFransız ajans, bu sebeple yabancı yatırımcıların bu dönemi bir fırsat olarak değerlendirdiğini kaydetti.

İstanbul Boğazı'nda 60 yalı satılmayı bekliyor!