Fuzul Grup Ortadoğu'daki şirketlerle yatırım yolunda!

Fuzul Grup Ortadoğu'daki şirketlerle yatırım yolunda!

Fuzul Grup’un markası olan Nevita, Ortadoğu’nun önde gelen yatırım şirketlerini İstanbul’daki büyük projelerle buluşturmaya başladı.Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, “Doğru yatırım her zaman iş yapar, Körfez Sermayesi’nin ilgisi İstanbul’a devam ediyor” mesajı verdi.


 

Evila, Olimpa Rezidans, Kent Ariva, Olimpa AVM, Meva Evleri gibi tamamlanan projeleri ile inşaatı devam eden Olimpa Park Plus’a imza atan Fuzul Grup’un yeni markası Nevita ilk ofisini yaz aylarında Riyad’da açtı.


 


Kim Ne dedi?


 


Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal:


 


-Bölgedeki diğer ülkelerde yaşanan siyasi istikrarsızlıklar Türkiye için büyük bir avantaj. 2011’de gayrimenkul sektöründe hızlanan Körfez ülkelerinin yatırımları bu yıl da devam etti. Seçim sonrası süre gelen bir takım belirsizliklere bağlı olarak iç piyasada yazın da verdiği bir rehavetle durgunluk hakim. Fakat yabancı yatırımcı girişi bu durumu etkilemiyor. Yabancı sermayedarlar için İstanbul’da yatırım fırsatları devam ediyor.


 


-Özellikle İstanbul’da mega projelerin yer aldığı Başakşehir, Kağıthane, Halkalı, Küçükçekmece gibi Avrupa Yakası’nda belirli bölgelere Körfez sermaye yatırımı sürüyor. Bu da bize doğru yatırımın her zaman sattığının en büyük göstergesi.


 


-Türkiye her zaman Körfez ülkesi yatırımcıları için ilgi odağı oldu. Ancak bugüne kadar daha çok Katar ve Kuveyt gibi ülkelerin yatırımcıları ülkemize geliyordu. Biz Nevita ile yeni pazarlara da giriş yapmış olduk. Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde büyük yatırım potansiyelleri mevcut. Biz potansiyel taşıyan bu ülkelerin yatırımcılarına ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız sadece Körfez ülkelerinin yatırım grupları ve bağımsız yatırımcılarına konut satmak değil. Aynı zamanda önemli iş ortaklıkları da gerçekleştirmek ve birlikte yeni projelere imza atmayı da hedefliyoruz.”


 


Nevita, özellikle Bahreyn ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden büyük yatırımcı gruplarını Türkiye’ye çekecek yeni projeler geliştirecek. 


Yeni Akit