Galata A.Ş., önce villanın keyfine vardıracak sonra satacak

Galata A.Ş., önce villanın keyfine vardıracak sonra satacak Galata A.Ş., önce villanın keyfine vardıracak sonra satacak

İngiliz ortaklı gayrimenkul yatırım şirketi Galata A.Ş., Göcek'te gayrimenkul satacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul'da Galata, Beyoğlu ve Cihangir semtlerinde yıpranmış tarihi binaları alıp restore ettikten sonra kiralayan İngiliz ortaklı gayrimenkul yatırım şirketi Galata A.Ş., Göcek'te de gayrimenkul satmak için farklı bir projeye imza atacak.

İki villa projesini satın alıp 20 milyon dolara tamamlayan firma, "kirala ve sat" modeliyle yatırımcı ve tatilcileri Göcek'e çekecek.

34 villanın 8'ini kiralamaya ayıran firma, gerisini ise satacak. Galata AŞ Yönetici Ortağı Sarp Tiryakioğlu, "Proje kapsamında belli sayıdaki villayı 3 ila 28 gün arasında kısa dönemli olarak kiralayacağız. İsteyen burada villa satın alabilecek isteyen de villa kiralayabilecek. Kiralayıp tatil için gelenler de beğendikleri villaları satın alabilecekler" dedi.

7 gece kiralama 1000 euro

23 villalı Göcek Hills ve 11 villalı Vineyard Villas olmak üzere iki fazdan oluşan projenin satış ve pazarlamasını Hermes yürütüyor.

177-247 metrekare arasında değişen 2 farklı tip villadan oluşan Göcek Hils'te satış fiyatları 420 bin eurodan, 7 gece için kiralama fiyatı da 1100 eurodan başlıyor. 19-257 metrekare arasında değişen ve 4 farklı villa tipinden oluşan Göcek Vineyard Villas'da ise satış fiyatları 325 bin eurodan 7 gece kiralama fiyatı da 1000 eurodan başlıyor.

Her iki projede de topraktan satış yerine, bitmiş villaları satmayı tercih ettiklerini kaydeden Tiryakioğlu, "Başlangıçta villaları yabancılara satmayı planladık. ABD ve İngiltere'de baş gösteren finans krizinin de etkisiyle yurtiçine de yöneldik" dedi.

Bülent YOLDAŞ / Referans

pus