Gayrimenkul sektörü referandumdan sonra canlanacak!

Gayrimenkul sektörü referandumdan sonra canlanacak!

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, bugünlerde gayrimenkul sektörünün geçici bir durgunluk yaşadığını ancak referandum sürecinden sonra sektörün eski canlılığına kavuşacağını belirtti.


KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, inşaat sektörünün dünyayla rekabet edebilecek sektörlerin başında geldiğini söyledi. Şu anda en büyük müşteri portföyünün Ortadoğu ülkelerinden geldiğini aktaran Yıldırım, "Bu ülkelerin vatandaşları Türkiye'yi yabancı bir ülke olarak görmüyor. Müslüman bir ülkede kendilerini daha rahat hissediyorlar. Onlara göre Türkiye Müslüman ve kalkınmış bir ülke. Ülkemizin yeme-içme-gezme-alışveriş ve eğlenme alışkanlıkları da onlar için cazip. Ayrıca Avrupa'da alacağı bir gayrimenkul yerine aynı parayla burada iki daire alabiliyor" diye konuştu. Bugünlerde sektörün geçici bir durgunluk yaşadığını aktaran Yıldırım, 16 Nisan referandumundan sonra eski canlılığına kavuşacağını kaydetti.


HER GRUBA HİTAP EDİYOR

KİPTAŞ'ın Vaditepe projesiyle ilgi bilgiler de veren Yıldırım, şunları anlattı: "Bu proje Bahçeşehir bölgesinde yapılan projelerle mukayese edildiğinde birçok farkla öne çıkıyor. Proje öncelikle bulunduğu mevkii itibariyle emsal projelere göre bir adım önde bulunuyor. Bahçeşehir'e hakim bir tepeden bakan bu projemiz sakinlerine panoramik bir görüntü kazandırıyor. Ayrıca proje çevrepeysaj ve genel konseptiyle geniş bir halk kitlesine hitap ediyor. Emsal projelere diğer bir üstünlüğü ise proje kapsamında yaptığımız sosyal ve spor tesisleri. Ayrıca Vaditepe projemiz üst segment özelliklerine rağmen fiyatlarıyla orta gelir grubuna hitap etmesi yönünden önemli. Bundan dolayı 4 bin civarındaki konutu bir seferde satışa arz etmekten çekinmedik. Malum olduğu üzere bizim sektörde bu kadar konut bir seferde halka arz edilmez. Bu da bizim diğer bir farklılığımız." Projelerine yerli yabancı müşterilerden büyük bir ilgi gördüklerini aktaran Yıldırım, özellikle yabancılar için güven esasının öncelik olduğunu kaydetti. Yıldırım, "Ayrıca yabancı müşteri, bitirdiğimiz projelerde gözlem yapıyor. Ve neticesinde bizden alacağı konutun hem oturum hem de yatırım için uygun olduğunu görüyor. Bundan dolayı da bizi tercih ediyor" ifadelerini kullandı.


Sabah