16 / 08 / 2022

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi!

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi!

TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi niteliğinde olduğunu belirtti. BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon da gayrimenkul danışmanlığı konusunda mesleki belgesi olmadan bu işi kayıtsız yapan kişiler için belge zorunluluğu getirildiğini açıkladı...Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan ve TÜGEM Bodrum Temsilcisi Sevil Ece Gümüş Kapar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'a makamlarında ziyarette bulundu. 

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi!

Başkan’a derneği tanıttılar

TÜGEM Heyeti’nin, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaretinde TÜGEM’in Türkiye ve Bodrum’daki çalışmaları hakkında bilgi verildi, bilgi alışverişi yapıldı. Toplantıda Temmuz'da konut satış rekoru kıran Bodrum’da hem gayrimenkul işletmeleri hem de halka yönelik paneller, etkinlikler düzenleneceği konusunda da fikir birliği gerçekleşti. Başkan Aras'a, ayrıca Bodrum’daki gayrimenkul işletmeleri hakkında da bilgi verildi. 

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi!

‘Türkiye’nin lokomotifi’

Heyet, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’ı da ziyaret etti. Toplantıda TÜGEM Kurucu Başkanı Hakan Akdoğan, gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi niteliğinde olduğunu vurgulayarak TUGEM'in bu sektörde mesleki birlik ve beraberliği sağladığının altını çizdi. 

Akdoğan, şöyle konuştu: 

“Gayrimenkul danışmanlığı profesyonellik isteyen bir meslektir. Bu mesleğe sahip çıkıp değerini arttırmak için de gerek merkez ofisimiz gerekse temsilciliklerimizde eğitim, seminer vb. etkinlikler düzenlemekteyiz. Derneğimizin ülke çapında 18 temsilciliği yer almaktadır, bunlardan biri de Bodrum'da. Düzenlediğimiz etkinliklerde buradaki kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmak niyetindeyiz. Bu nedenle Bodrum Ticaret Odamızı da ziyaret etmek istedik. Sayın Başkanım Mahmut Serdar Kocadon'a bizleri ağırladığı için teşekkür ederiz."

Gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi!

‘Farkındalık yaratıyor’

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise TÜGEM yöneticilerinin ziyaretinden memnun olduğunu ifade ederek, “Gayrimenkul danışmanlığı konusunda mesleki belgesi olmadan bu işi kayıtsız yapan kişiler var. Buna dur demek adına son yıllarda güzel gelişmeler oldu, belge zorunluluğu getirildi. TUGEM de bu konuda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Odamız da bu konuda mesleki yeterlilik belgesi vermekte ve TOBB MEYBEM Emlak Danışmanı sınavlarını Odamızda gerçekleştiriyoruz. Biz Bodrum Ticaret Odası olarak her mesleğin ahlakıyla, hakkıyla yapılması taraftarıyız ki bu şekilde üyelerimizin de menfaatlerini koruyabilelim" diye konuştu.

Emlakçılıkta yeni dönem! Yetkisiz emlakçılık sona eriyor!

Gayrimenkul sektörü koronavirüsten nasıl etkilendi?