Gayrimenkul, yatırımcısına doların iki katı kazandırdı!

Gayrimenkul, yatırımcısına doların iki katı kazandırdı! Gayrimenkul, yatırımcısına doların iki katı kazandırdı!

Ankara’da gayrimenkul sektörüne yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken gayrimenkul sektörünün yatırımcısına doların 2 katı daha fazla kazandırdığını söyledi. 

Dolar, bu 2017'nin ekonomi gündeminde en fazla yer alan yatırım aracı oldu. Buna rağmen, gayrimenkul sektörü 2017 yılını, yatırımcısına doların en az 2 katı daha fazla kazandırarak kapatıyor.

 

Ankara’da gayrimenkul sektörüne yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, 2016 yılını çalkantılarla kapatan 2017 yılında ana gündemi seçim, coğrafi sorunlar ve dövizdeki ani hareketler olan Türkiye’de, büyük yatırımcıların yatırım portföylerinde gayrimenkule çok daha fazla yer verdiğini söyledi.

 

Osman Eken, fırsatları en iyi değerlendirenin “en iyi yatırımcı” olduğunu dile getirerek, “Aslında bu çalkantılar gayrimenkulde çok sayıda fırsat kapısı açtı. Dövizdeki seyir bazı kişilerin ellerindeki değerli arsalarını çıkarmaya kadar sürükledi. Oysa yılın geneline baktığımızda doların yılbaşından şu ana kadar yüzde 8 kazandırdığını, gayrimenkulde ise ortalama kazancın en az yüzde 15 olduğunu görüyoruz ki; kentlerin gelişimine paralel özellikle büyük ölçekli arsalarda değer artışı çok daha fazla oldu. Yani dolar bir kazandırırken, gayrimenkul en sıkıntılı dönemde bile 2 kazandırmış” diye konuştu.

 

Eken, son büyüme rakamları ve global verilerin 2018 yılında gayrimenkulün yıldızını daha da parlatacağını belirterek, “Yatırımda bugünü değil yarını planlayarak hareket etmeliyiz. Ülke büyüyorsa en fazla kazanç toprakta olur. Bu çok açık ve net” dedi