Gayrimenkulde yeni trend: Seyirlik ofisler!

Gayrimenkulde yeni trend: Seyirlik ofisler!

Gayrimenkul patronlarının yeni tercihi artan plaza ve rezidanslarla birlikte “seyirlik ofisler” oldu. OP Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yıllarca kasvetli bir manzara ya da havalandırmaya bakan apartmandan bozma ofislerde iş üretmeye çalışan patronların yeni trendi, artan plaza ve rezidanslarla birlikte “seyirlik ofisler” oldu.


Artan rekabetle birlikte iş yerlerinde ​“maksimum verim-minimum stres” isteyen işverenler için ofis seçimi büyük önem taşıyor.​ ​Büyükşehirlerde son 5 yılda birbiri ardına yükselen modern iş merkezleri sunduğu imkanlarla iş yaşamını kolaylaştırmakla kalmıyor, kenti kucaklayan enfes manzaraları ile iş yaşamına ilham kaynağı da oluyor.


Başkent’in güçlü ortaklık yapısına sahip inşaat firmalarından OP Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Konya yolunda iş merkezi inşa etme fikri oluştuğunda, tüm ofis katları “seyirlik olan ve Ankara’yı kucaklayan” bir kurgunun ön plana çıktığını belirterek, şunları söyledi:


“Bu kurgunun bugün ne kadar doğru olduğunu görüyoruz. Ankara’nın yeni sembolü olan ve kısa sürede iş dünyasının gözbebeği haline gelen 156 metre yükseklikteki Regnum Sky Tower iş ve yaşam merkezi projemizde, iş yaşamını sürdüren patron ve çalışanlarla yaptığımız sohbetlerde buraya taşındıktan sonra iş verimlerinin arttığını, tüm Başkent’i kucaklayan manzaranın günün yorgunluğunu yok ettiği gibi anlık stres ortamlarının da önüne geçtiğini vurguluyorlar. Yoğun bir tempoda çalışırken başını kaldırdığında güzel bir manzara görmeyi ve mola kahvesini bu manzara eşliğinde içmeyi kim istemez ki? Hal böyle olunca birbirini takip eden patronların yeni trendi hızla seyirlik ofisler oluyor.”


Ünal Pala, seyirlik ofislerin en büyük artılarından birinin de gün ışığından en iyi şekilde yararlanmaları olduğuna işaret ederek, “Başarılı patronlar her ayrıntıyı dikkatlice düşünür. Bu ayrıntılardan biri de  gündüzün her dakikasında gün ışığından yaralanmaktır. Yüksek konumu nedeniyle seyirlik olmasının yanında her daim aydın kalan ofisleri birbirinden yaratıcı fikirlerle dekore ederek, iş yaşamına katkı sağlayan tüm Regnum Sky Tower patronlarını kutluyorum. Regnum çalışanlarının gerek ofislerinde, gerek lounge katında, gerekse sosyal donatı alanlarında  keyifli ve verimli çalışma ortamlarına şahit olmak, OP Grup’un tüm çalışanlarına moral oluyor” dedi.