Gaziantep Şehitkamil'de 3.7 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Gaziantep Şehitkamil'de 3.7 milyon TL'ye icradan satılık arsa!Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Belkis Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 3 milyon 733 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Belkis Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 3 milyon 733 bin TL bedel isteniyor. 

Özellikleri : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Belkis Mahallesi, 5846 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmaz Belkıs mahallesinde olup, kuzeyinde Gaziantep-Şanlıurfa otoban yolu geçmekte, Gaziantep Büyükşehir şehirlerarası otobüs terminalının yaklaşık 1,5 km doğusunda, Küsget kavşağında İpek yolundan Beylerbeyi istikametine giden yolun yaklaşık 300-400 m kuzey doğusunda bulunmaktadır. Taşınmaz Belkıs mahallesindeki Özel Vitaline tıp merkezinin yaklaşık 800 m kuzeyindedir. Yakın çevresinde yapılaşma başlamıştır. Şehir merkezinin 5-6 km kuzey doğusundadır.

Kıymeti : 3.733.621,50 TL
1. Satış Günü : 25/09/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018