Gaziantep'te konut almanın tam zamanı!

Gaziantep'te konut almanın tam zamanı! Gaziantep'te konut almanın tam zamanı!

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Köksüzer, konutların maliyetine yakın fiyatlara satıldığını belirterek, “ Konut almanın tam zamanı” çağrısı yaptı.Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıdvan Köksüzer, konutların maliyetine yakın fiyatlara satıldığını belirterek, “ Konut almanın tam zamanı” çağrısı yaptı.  


YÜZDE 15 DÜŞTÜ


Köksüzer, talep sıkıntısı nedeniyle müteahhitlerin konut fiyatlarını maliyetine yakın ücretlere sattığını söyledi. Konut fiyatlarında yüzde 15 civarında düşüşler olduğunu belirten Köksüzer, “Vatandaşlar konut almak istiyorsa, tam zamanı. Müteahhitler ellerindeki konutları eritmek için çok uygun fiyat seçenekleri sunuyor. Maliyetine yakın fiyatlara satış yaptıklarını görüyoruz. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için bulunmaz fırsat” diye konuştu.


ARSA FİYATLARI HALA YÜKSEK


Gaziantep’te konut fiyatlarının aksine arsa fiyatlarının hala çok yüksek olduğuna dikkat çeken Köksüzer, “Arsa fiyatları ile ilgili olarak aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Konut fiyatları düştü ama arsa fiyatları hala çok yüksek. O yüzden arsa satışları durgun. Konut fiyatlarının düşmesi de arsa fiyatları ile alakalı değil. Müteahhitlerin elindeki konutları satmak istemesi ve keseden yemesinden kaynaklanıyor. O yüzden konut almak isteyenler için şu anda tam zamanı” diye konuştu.50 BİN KONUT HAYAL


Konut fiyatlarındaki düşüşlerin belediyelerin vaat ettiği konut projeleri ile alakası olmadığına dikkat çeken Köksüzer, “Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 bin konut yaptırılacağı söylendi. Bu tamamen hayaldir. ŞU anki konut fiyatlarına da etkisi yok. Siz 50 bin konutu hangi bütçe ile ve hangi ekipmanla yapacaksınız? Ben 50 bin konutun yaptırılamayacağını ve hayal olduğunu düşünüyorum. O yüzden mevcut piyasaya da etkisi olacağını sanmıyorum. Belediyelerin konut projeleri etkili değil” şeklinde konuştu.


ARSA FİYATLARI HALA YÜKSEK


Gaziantep’te konut fiyatlarının aksine arsa fiyatlarının hala çok yüksek olduğuna dikkat çeken Köksüzer, “Arsa fiyatları ile ilgili olarak aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Konut fiyatları düştü ama arsa fiyatları hala çok yüksek. O yüzden arsa satışları durgun. Konut fiyatlarının düşmesi de arsa fiyatları ile alakalı değil. Müteahhitlerin elindeki konutları satmak istemesi ve keseden yemesinden kaynaklanıyor. O yüzden konut almak isteyenler için şu anda tam zamanı” diye konuştu.


Gaziantep Telgraf