Gaziemir'e akıllı meydan projesi!

Gaziemir'e akıllı meydan projesi! Gaziemir'e akıllı meydan projesi!

AK Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz, Gaziemir için yapmayı planladığı projeleri ve yatırımları anlattı. Yılmaz, Gaziemir meydanının ortak akıl ile halkın önerileri doğrultusunda, ilçenin sembolü olacağını söyledi.

Cumhur İttifakı AK Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında hayata geçirmeyi planladığı projeleri ve yatırımları anlattı. Star Gazetesi'nden Atakan Şen'in haberine göre; herkesi kucaklayan çok iyi bir ekiple yola çıktıklarını dile getiren Yılmaz “Var gücümüzle Gaziemir’e hizmet için yola çıktık. 1 Nisan’da herkesin belediye başkanı olacağım, herkese eşit mesafede hizmet edeceğim. Bu yerel seçimlerden sonra vatandaşlar isteklerini yapabilecek. Biz de modern Gaziemir için yola çıktık” açıklamasında bulundu.

GELİŞMİŞ PROJELER 

Özellikle Sarnıç piknik alanı ve çevresinde yapılacak düzenlemeler ile bu bölgede doğa parkı oluşturacaklarını söyleyen Yılmaz ‘’Park İzmir’in nefes alacağı yaşam alanına dönüşerek, gençlere hizmet verecek kamp alanlarını da bünyesinde barındıracaktır. Sarnıç Ormanları içerisinde karavan turizmine hizmet verecek alanlar oluşturulacaktır. Şahin Tepesi’nin revize edilmesiyle kent nefes alabilecek. İnsanlar burada neşeli vakit geçirecek” diye konuştu.

TRAFİK SORUNU BİTECEK

Yeni çevre yolu projesi ile Gaziemir, Adnan Menderes Havalimanı kavşağı ile Karabağlar Aktepe kavşağı birbirine bağlanacağını kaydeden Yılmaz ‘’İki nokta arasında, Gaziemir yerleşim bölgesi ve Ege Serbest Bölgesi arkasından bağlantı sağlayacak olan çevre yolu, 6.7 km uzunluğunda olacak ve 6 adet kavşaktan oluşacak. Çevreyolunun tamamlanmasıyla birlikte; Akçay Caddesi’ndeki trafik büyük ölçüde azalacak. Serbest bölgeden çevre yoluna giriş-çıkış yapan tırlar yeni çevre yoluna yönlendirilecek. Batıdaki konut bölgelerinin (Irmak, Gazi, Yeşil, Atıfbey, Sevgi, Gazikent mah. ve EVKA-7), Karabağlar ve  İzmir  merkez ile bağlantısı artacak. Kuzeyde bulunan Aktepe, Emrez Mahallerinin merkez ile olan kopuklukları giderilecek’’ açıklamasında bulundu.

AKILLI MEYDAN ÇALIŞMASI

Gaziemir meydanının ortak akıl ile halkın önerileri doğrultusunda, ilçenin sembolü olacağını söyleyen Yılmaz ‘’Tüm park ve oyun alanlarının aydınlatmasını yapacağız ve kamera ile izlenmesini sağlayarak ailelerimizin ve çocuklarımızın güvenliğini sağlayacağız. İki mezarlık oluşturulacak. Doğa parkı içerisinde; Çocuklar için oyun alanları ve trafik eğitim alanları, bisiklet ile yürüyüş yolları, gölet, sergi alanları, eğitim ve kamp alanları, engelsiz yaşam alanları ve spor alanları yapılacak” dedi.