Gaziosmanpaşa Sarıgöl'e 2 yeni okul inşa edilecek!

Gaziosmanpaşa Sarıgöl'e 2 yeni okul inşa edilecek! Gaziosmanpaşa Sarıgöl'e 2 yeni okul inşa edilecek!

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sarıgöl Mahallesi’nde hayata geçirecekleri iki yeni okulun inşasına yakın zamanda başlayacaklarını söyledi.

“Her Okula Konferans Salonu” sözünü tutan Gaziosmanpaşa Belediyesi, Sarıgöl Mahallesi’ndeki Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu’na inşa ettiği 108 kişilik konferans salonunun açılışını gerçekleştirdi. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde yer alan habere göre, törene, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Milli Eğitim Şube Müdürü Resul Delen ve Sarıgöl Mahallesi Muhtarı Ünal Basın katılım gösterdi.


“İLÇEMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ TESİSLERİN SADECE KAMU KURUMLARINA DEĞİL, HALKIMIZIN DA MÜŞTEREK KULLANIMINA AÇILMASINI ARZU EDİYORUZ”


Açılış öncesi açıklama yapan Başkan Usta, kamu binalarına yaptıkları tesislerin vatandaşlarla bütünleştirilmesi gerektiğini belirterek, “Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulumuza kazandırdığımız konferans salonu gibi ilçemize yaptığımız diğer tesislerin de ister Milli Eğitim’e, ister yerel yönetimlere isterse başka kamu kurumuna ait olsun hepsinin sadece bulunduğu kamu kurumuna değil, halkın müşterek kullanımına açılmasıyla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz. Kamu tesislerinin halkımızın ihtiyacı olduğu her anlamda kullanılmasıyla ilgili fırsatı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bu tür tesislerin halkla bütünleştirilmesi çok önemli” diye konuştu.

SARIGÖL MAHALLESİ’NE TAM DONANIMLI EĞİTİM KOMPLEKSİ

Sarıgöl Mahallesi’nde inşa edecekleri eğitim kompleksi hakkında da açıklama yapan Usta, “Sarıgöl Mahallemize ait 2 tane okul alanımız var. İkisi de şuan belediye mülkiyetinde. Biz Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsislerini yaptık. Normalde şu an başlaması ve bitmesi gerekiyordu ancak o alanlarda yaşayan vatandaşlarımız var. Onları mağdur etmeden yerlerini kamulaştırarak, haklarını vererek süreci ilerletmeye çalışıyoruz. Bunlar çok kolay süreçler değil. Kamulaştırmanın maliyeti, orada yaşayan vatandaşlarımıza uygun mekân bulmak, sosyal ve siyasi sorumluluğu gerektiren nedenlerden dolayı süreçler uzayabiliyor. Süreçler tamamlandığında Hamam Caddesi’nde bulunan alanda ilkokul ve ortaokul olmak üzere tam donanımlı eğitim kompleksinin temel atma törenini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

PROJEDE OTOPARK VE KAPALI SPOR ALANLARI DA BULUNUYOR

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin Sarıgöl Mahallesi’nde hayata geçireceği eğitim kompleksi öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü imkanı içinde barındıracak. Projede derslikler, çok amaçlı salon, kapalı otopark, oyun ve tören alanları, açık ve kapalı spor alanları ile engelli asansörü mevcut.