Geyikli Barajı ihale süreci mecliste!

Geyikli Barajı ihale süreci mecliste! Geyikli Barajı ihale süreci mecliste!

Geyikli Barajı ihale süreci meclis gündemine taşındı. MHP'li Osmanoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...MHP  İzmir  Milletvekili Tamer Osmanoğlu, Geyikli Barajı ihale sürecine ilişkin soru önergesi hazırladı. Osmanoğlu, sorusunun Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

MHP'li Osmanoğlu, ''Geçtiğimiz yıllarda Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Soma, Bergama, Dikili ve Kınık ilçelerinde yapılması planlanan 5 farklı baraj ile bölgede sulama yönünden milli gelirin artması, gerek çifçilerin gerekse kentlerde yaşayan nüfusun hayat standardının yükseltilmesi hedeflenerek bazı projeler kamuoyu ile paylaşılmıştır. 'Bakırçay Mansap Ovaları projesi kapsamında yapılması düşünülen barajlardan birisi olan Dikili Geyikli Barajı ile ilgili sürecin yavaşlaması Dikili vatandaşlarımız tarafından bir an önce hizmete açılması arzu edilmektedir. Söz konusu projenin tamamlanmasının yörede sulama yönünde milli geliri artıracağı, gerek çirçilerin, gerekse kentlerde yaşyan nüfusun hayat standardını yükselteceği muhakkaktır'' diye konuştu.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanoğlu'nun soruları:
1- Dikili ilçemizde yapılması planlanan Geyikli Barajı'nın ihale süreci hangi aşamadadır?

2- Söz konusu barajın yapımıyla alakalı ihale sürecinin hızlandırılmasıyla ilgili Bakanlığınızın bilgisi dahilinde sürdürülen bir çalışma bulunmakta mıdır?

3- Projenin yavaş ilerlemesinin sebepleri nelerdir? Bu sebeplerin ortadan kaldırılması için ne gibi çalışmalar yürütülmektedir?