Ginza Lavinya Park'ta 145 bin YTL'ye! 36 ay sıfır faiz!

Ginza Lavinya Park'ta 145 bin YTL'ye! 36 ay sıfır faiz!

77 milyon dolarlık projede, fiyatlar 145 bin YTL'den başlayıp, 427 bin YTL'ye kadar çıkıyor.


Beylikdüzü'nde 21 bin metrekare arsa üzerinde kurulan 172 daire, 158 stüdyo ve etrafındaki caddelere cepheli toplam 50 adet mağazadan oluşan Ginza Lavinya Park, ismini zenginlik ve güzellikten alıyor. 77 milyon dolarlık projede, fiyatlar 145 bin YTL'den başlayıp, 427 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Geniş sosyal donatı ve 6 bin metrekare büyüklüğündeki iç bahçesi ile dikkat çeken projede, yarısını peşin ödeyerek ev alanlara, kalanı 36 ay sıfır faizle taksitlendirme imkanı da sağlanıyor.

Keleşoğlu ve Kullar İnşaat şirketlerinin Beylikdüzü'nde yapımına başladığı Ginza Lavinya Park, 77 milyon dolar büyüklüğünde bir proje. 21 bin metrekare arsa üzerinde kurulan proje, 172 daire, 158 stüdyo ve etrafındaki caddelere cepheli toplam 50 adet mağazadan oluşuyor. Fiyatların 145 bin ile 427 bin YTL arasında değiştiği proje geniş sosyal donatıları ve 6 bin metrekare büyüklüğündeki iç bahçesi ile dikkat çekiyor. Ahmet Kul ve Hicabi Keleş, Ginza Lavinya Park projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.

Ginza Lavinya Park projesini anlatır mısınız?

İstanbul'un Avrupa'ya açılan kapısı Beylikdüzü'nde, Türkiye'yi Avrupa'ya bağlayan en eski ve en önemli geçiş yollarından biri olan E-5 karayolu üzerinde bulunan, ticari alanlarıyla yaşam alanlarını birleştiren Ginza Lavinya Park, 21 bin metrekare arsa üzerinde kurulu 96 bin metrekare inşaat alanına sahip. 172 daire, 158 stüdyo ve etrafındaki caddelere cepheli toplam 50 adet mağazadan oluşuyor. Sahiplerine huzurlu ve dingin bir hayat sunan projede, konutların tamamının bakıyor olduğu peyzajının Dalokay Mimarlık tarafından yapıldığı iç bahçe ise yaklaşık 6 bin metrekare.

Neden bu ismi tercih ettiniz?

Ginza zenginliği gösterişi konforu, lavinya güzelliği saflığı, temizliği simgeliyor. Park kavramı projenin sosyal, ticaret, bahçe ve konut alanlarının birlikteliğini vurguluyor.

Ne zaman başladınız? Şu anda proje ne aşamada? Bitiş tarihi nedir?

İnşaatına Haziran 2008'de başlanılan Ginza Lavinya Park'ın Haziran 2010 tarihinde bitirilmesi hedefleniyor.

Konutların özellikleri nedir?

Mimar Ali Osman Öztürk'ün imzasını taşıyan proje, ikisinde stüdyo dairelerin bulunduğu toplam 6 bloktan oluşuyor. Diğer dört blokta ise 2, 3 ve 4 oda 1 salon daireler var. Tüm daireleri ithal ankastre mutfaklı, salon ve odalar parke ve ıslak zeminler ithal seramik ve tüm vitrifiye malzemeleriyle tamamen bitmiş olarak ev sahiplerine teslim edilecek.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Projemizde 5 tip daire alternatifi bulunuyor. Tek odalı stüdyolar 57 metrekare 1 oda 1 salon stüdyolar 57 ile 182 metrekare arasında, 2 oda 1 salon daireler 155 ile 157 metrekare arasında değişiyor. 3 oda 1 salon dairelerin büyüklüğü 200 ile 205 metrekare, 4 oda 1 salon daireler ise 235 ile 244 metrekare olarak planlandı.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Stüdyo daireler, 145 bin YTL ile 188 bin YTL arasında değişiyor. Diğer bloklarda ise 2 oda 1 salon daireler 290 bin YTL. 3 oda 1 salonlar 355 bin YTL ve 4 oda 1 salon daireler de 427 bin YTL'den başlıyor. Bu bedelin yüzde 50'sini nakit alıp kalanına vade farkı uygulamadan 36 ay taksit yapıyoruz.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

Satışlara çok yeni başlamış olmamıza rağmen ilgi çok büyük. Daha ilk haftada 20 daire sattık.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

Resepsiyon, 735 araçlık kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu ve çocuk havuzu, kafe, restoran, bar, çocuk kreşi, toplantı odaları, fitness center, Türk hamamı, sauna, Fin hamamı, Spa, yürüyüş parkuru, 6 bin metrekare yeşil alan, 24 saat kapalı devre güvenlik sistemi.

Projenin büyüklüğü nedir? 

77 milyon dolar büyüklüğünde bir proje bu.

İki şirket tecrübelerini gayrimenkulde birleştirdi

Keleşoğlu İnşaat ve Kullar İnşaat'la ilgili de bilgi verir misiniz?

Keleşoğlu İnşaat 1988 yılında İstanbul'da kuruldu. Kuruluşunu izleyen yıllarda yazlık konut, site ve villa konusunda faaliyet gösterdi. 2000'li yıllar itibariyle Keleşoğlu İnşaat lüks site ve  alışveriş merkezlerini yapıp faaliyete açmıştı. Kullar İnşaat, İbrahim Kul ve Ahmet Kul tarafından 2008 yılında kuruldu. İbrahim ve Ahmet Kul Örteks Tekstil'in de kurucuları. İki şirket gayrimenkul sektöründe başarılı bir ortaklığı gerçekleştirdi. Ürettiğimiz projelerde yüksek yaşam kalitesi oluşturmak, yaşam standartlarını yükseltmek ve çevre değerlerini geliştirmeyi amaç edinmiş ve bu çerçevede ilerlemektedir.

Gayrimenkulde eski kárlılık devam etmiyor

Emlak sektörünü genel olarak 2008'de nasıl görüyorsunuz? Durgunluk aşılacak gibi mi?

Gayrimenkul sektöründe eski kárlılıklar devam etmiyor. Devam edecek gibi de değil. Maliyetler yükseliyor, alım gücü azalıyor. Ancak biz iyi düşünülmüş ve iyi planlanmış, lokasyonlarının iyi seçilmiş ve müşteri kitlesini doğru belirlemiş projelerin her zaman başarılı olacağını düşünüyoruz.

www.ginzalavinyapark.com

Tel: 0 212 854 21 45

Demet Cengiz BİLGİN / hurriyetemlak.com