Global Yatırım'dan Van'a 50 milyon dolarlık yatırım!

Global Yatırım'dan Van'a 50 milyon dolarlık yatırım! Global Yatırım'dan Van'a 50 milyon dolarlık yatırım!

Global Yatırım Holding (GYH) Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet Caddesi'nde temeli atılacak olan Van AVM ile ilgili sunum yaptı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Global Yatırım Holding (GYH), 50 milyon dolar maliyetle temellerini Temmuz ayında atacağı Van AVM'yi 2015'te açmayı hedefliyor.


GYH Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet Caddesi'nde temeli atılacak olan Van AVM ile ilgili sunum yaptı.


Van'ın ilk ve tek modern alışveriş merkezi olacak Van AVM için geri sayım başlattıklarını anlatan Bensel, AVM'nin modern mimarisi, güçlü markaları, son teknolojiyle donatılmış sinema salonları, geniş terasında yer alan kafe ve restoranları, çocuklar için hazırlanan oyun alanlarıyla 2015'te hizmete girmesinin planlandığını söyledi.


AVM'nin, Doğu Anadolu Bölgesi'nde turizm potansiyeli yüksek olan Van için büyük önem taşıyan proje olduğunu kaydeden Bensel, komşu ülkeler ve şehirlerden gelen turistlere de hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti.


Bensel, 50 milyon dolarlık yatırımla 2015 yılında hizmete açmayı planladıkları merkezle bölgede büyük bir dinamizm yaratmayı amaçladıklarına değinerek, inşaat aşamasında 800, açıldıktan sonra ise 1000 kişilik ciddi bir istihdam yaratacaklarını bildirdi.


Toplam 55 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek Van AVM'nin kiralanabilir alanının 30 bin metrekare olacağına işaret eden Bensel, proje tamamlandığında perakende sektörünün öncü markalarından oluşan yaklaşık 95 mağazanın hizmete gireceğini ifade etti.


AA

pus