2017 vergi indirimi

2017 vergi indirimi

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş borcuna sadık mükelleflere kurumlar ve gelir vergisinde yüzde 5'e kadar indirim yapılacağını açıkladı.

Mobilya ve beyaz eşyada vergi indi, hisse yükseldi!

Mobilya ve beyaz eşyada yapılan vergi düzenlemelerinin ardından Borsa İstanbul'da işlem gören sektör hisseleri hızla yükseldi.

Nurten Saydan'dan eczacılar için kira desteği çağrısı!

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan yaptığı açıklamada, "Bağ-Kur, SSK prim desteği, vergi indirimi ve muafiyeti, kira desteği gibi konular da mutlaka hayata geçirilmelidir" dedi.

Yunanistanlı sanatçılar kira yardımı talep etti!

Yunanistan'da koronavirüs tedbirleri sebeniyle mesleklerinin olumsuz yönde etkilendiğini dile getiren sanatçılar, vergi indirimi ve kira yardımı talep etti.

Yunanistan'daki restoran sahipleri kira bedellerinin karşılanmasını istiyor!

Yunanistan'da restoran ve kafe sahipleri, koronavirüsten dolayı mesleklerinin olumsuz yönde etkilendiğini belirterek, kira bedellerinin hükümet tarafından karşılanmasını ve yüzde 6'ya varan vergi indirimi istedi.

Çelik ithalatında vergi indirimi havası!

ABD, Türkiye’ye çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yüzde 25’e indirdi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan çelik ithalatında vergilerin düşürülmesini olumlu olarak karşıladıklarını ifade etti.

5 başlıkta taşınmazların satış kazancında vergi indirimi!

Hangi cins taşınmazlar vergi istisnadan yararlanır? Kollektif şirketler veya gerçek kişi işletmeler istisnadan yararlanabilir mi? Şartların taşınması halinde hangi istisnalardan, hangi oranda yararlanılabilir? İşte 5 başlıkta taşınmazların satış kazancında vergi indirimi...

9 maddede gurbetçilere gayrimenkul satışında vergi indirimi!

Yurt dışında yaşan Türkler gayrimenkul alımlarında vergi istisnasından faydalanmak için nasıl başvuru yapılmalı? Avantajlar neler? İşte 9 maddede gurbetçilere gayrimenkul satışında vergi indirimi...

Konutta vergi indirimi desteği 31 Aralık’a uzatıldı!

Konut, otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada vergi indirimleri uzatıldı. İkinci el otomobildeki KDV uyuşmazlığı sorunu çözüldü. Vergi indirimlerinin iç talebi canlandırarak, büyümeye pozitif etki yapması bekleniyor...

Cumhurbaşkanı Kararlarında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar!

Bazı Bakanlar Kurulu Kararları ile Cumhurbaşkanı Kararlarında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar kapsamında tapu harçlarında vergi indirimi uzatıldı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Konutta vergi indirimi kampanyasında son günler!

Mart'ta bankaların konut kredisi faiz oranları son 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. Buna ek olarak Mart sonuna kadar yüzde 10’a yakın vergi indirimi uygulanıyor. Kampanyalar ve faiz oranları değerlendirildiğinde Mart ayı konut alımlarında avantaj ayı olarak görülüyor.

Konutta vergi indirimi için son 10 gün!

Konutta, mobilya ve beyaz eşyada sağlanan katma değer vergisi ve özel tüketim vergisi indirimlerinden faydalanmak için son 10 günlük sürece girildi. Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan, konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Konutta vergi indirimi devam etmeli!

Becker’in Türkiye Genel Müdürü Yazganoğlu, 31 Aralık’ta sona erecek KDV ve tapu harcı indirimlerinin, 2019'da da devam etmesini beklediklerini belirtti...

Konutta vergi indirimiyle olumlu yatırımcı algısı oluşuyor!

BİST, geçen hafta 88.500'lere geriledi. Bu arada otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve konutta vergi indirimi haberi geldi. Peki, vergi indirimleri kimleri etkileyecek?

Tapu harcı ve KDV indirimi konut satışlarını artıracak!

Konut, oto, mobilya ve beyaz eşya sektörlerine vergi indirimi müjdesi 4 sektörde de büyük heyecan yarattı. Konutta tapu harcı ve KDV indirimi konut satışlarını artıracak.

2017 vergi indirimi

2017 vergi indirimi 2017 vergi indirimi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, dün Bakanlar Kurulu’nun ardından vergisini düzenli ödeyen mükelleflere yüzde 5’e kadar vergi indirimi uygulanacağını açıkladı. Hem kurumlar hem de gelir vergisinde yüzde 5’e kadar indirim imkanı tanıyacak uygulama için Bakanlar Kurulu’na yetki verilmesinin öngörüldüğünü belirten Kurtulmuş “Böylece vakti zamanında vergisini ödeyen, eksiksiz olarak vergisini ödeyen insanlarımız, girişimcilerimiz, şirketlerimiz özellikle Türkiye sanayisinin, Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ'lerimiz bu vergi indirimlerinden yararlanmış olacaktır” dedi.


YABANCIYA SATIŞTA KOLAYLIK

Kurtulmuş bunun yanında yabancıya konut satışında da yeni teşvik ve kolaylıkların getirileceğini duyurdu ve  Ar-Ge çalışmalarıyla ilgili yeni bir teknoloji yönetim modeline ihtiyacın olduğunun altını çizdi.


Dinamik bir yapıya kavuşacak

Türkiye Varlık Fonu'na da değinen Numan Kurtulmuş şunları söyledi: "Burada büyük kamu şirketlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesi söz konusudur. Devletin elinde kuvvetli...