2020de kaç gayrimenkul satıldı

2020de kaç gayrimenkul satıldı

Türkiye genelinde geçen senenin 10 ayında 1 milyon 782 bin 36 gayrimenkul satışı yapılırken bu senenin aynı döneminde sayı 2 milyon 241 bin 850'ye çıktı.

2020'nin ilk 6 ayında 1.2 milyon gayrimenkul satıldı!

Türkiye genelinde 9 ayda 2 milyon adede yakın gayrimenkul el değiştirirken, bu satışlardan elde edilen tapu harcı gelirinin 13,8 milyar TL'ye ulaşmasıyla rekor kırıldı. 

2020'nin 7 ayında 1 milyon 423 bin 627 gayrimenkul satıldı!

Temmuz 2020'de 365 bin 179 gayrimenkul satıldı. İlk 7 ayda toplam gayrimenkul satış sayısı 1 milyon 423 bin 627 oldu. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, tapu harcı ile devletin kasasına toplamda 9,6 milyar TL girdiğini belirtti. 

Gayrimenkul alacaklar dikkat! 2020 tapu harcı hesaplama!

Gayrimenkul alıcısı ve satıcı tarafından ayrı ayrı ödenen tapu masrafı kaç lira? Tapu masrafı nedir ve kim öder? İşte detaylar...

Türkiye'de kaç AVM var 2020?

Ticari gayrimenkul sektörü gün geçtikçe büyüyor. Her yıl yeni AVM'ler açılıyor? Peki Türkiye'de kaç AVM var 2020? 2020'de kaç AVM açılacak? İşte tüm detaylar...

2018 Kasım'da kiraya yüzde kaç zam yapılacak?

Gayrimenkul kira sözleşmesi Kasım ayında yenilenen kiracıları zam bekliyor. Peki, 2018 Kasım'da kiraya yüzde kaç zam yapılacak?

Kiracıya Kasım 2017'de yüzde kaç zam yapılacak?

Gayrimenkul kira sözleşmesi Kasım ayında yenilenen kiracılara, yıllık zam yapılacak. Peki, Kiracıya Kasım 2017'de yüzde kaç zam yapılacak?

Kiraya yüzde kaç zam yapılır 2017 Ekim?

Gayrimenkul kira sözleşmelerinde sözleşmenin senelik olarak yenilenmesi halinde sözleşmeye yıllık zam yapılıyor. Peki, kiraya yüzde kaç zam yapılır 2017 Ekim?

Emlak vergisi oranı kaç?

Emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından ödenen vergiler arasında yer alıyor. Vergi taşınmazın değeri üzerinden oranların hesaplanması ile bulunuyor. Peki, emlak vergisi oranı kaç?

Vatandaş gayrimenkul sertifikasıyla ev sahibi olacak!

Gayrimenkul tahvili senedinden bahseden Başbakan Yıldırım, "Bir ev alacak ama parası yok, gayrimenkul kağıdı alacak. Dairenin yüzde 10'u kadar parası var. O parayı verecek, daire 2 sene sonra kaç paraya çıkmışsa verdiği parayı fazlasıyla geri alacak." dedi.

Emlak vergisi ikinci taksiti kaç ay ödenir?

Emlak vergisi gayrimenkul sahipleri tarafından belediyeye ödeniyor. Emlak vergisinin ilk taksiti Mart, Nisan ve Mayıs olmak üzere toplam 3 ayda ödeniyor. Peki, emlak vergisi ikinci taksiti kaç ay ödenir?

İntifa hakkı kaç kişiye verilir?

İntifa hakkı, sahibine hakkın konusu olan "şey" üzerinde tamamıyla istifade hakkı tanıyor. Gayrimenkul sahibi; mülkiyeti üzerinde tutup kullanma hakkını başkasına devrediyor. Peki, intifa hakkı kaç kişiye verilir?

Ekim ayında kiraya yüzde kaç zam geldi?

Gayrimenkul kiralamalarında, kira sözleşmesinin yenilenmesi halinde kira bedeline zam yapılıyor. Kira artış hesaplamalarında kullanılan oranlar, TÜİK tarafından açıklanıyor. Peki, Ekim ayında kiraya yüzde kaç zam geldi?

Haziran ayında kiralar yüzde kaç artacak?

Gayrimenkul kiralamalarında senelik sözleşmenin yenilenmesi halinde kira bedeline zam yapılıyor. Meskendeki kiracıya yapılacak bu zam ÜFE oranlarında oluyor. Peki, Haziran ayında kiralar yüzde kaç artacak?

Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi geçerlilik süresi!

Satış vaadi, ilerideki yapılacak satış akdinin taahhüdü niteliğinde olan bir ön akit olarak karşımıza çıkıyor. Peki, kaç yıl geçerli? İşte, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi geçerlilik süresi!

Emlak vergisi yüzde kaç 2015?

Gayrimenkul sahiplerinin ödemek ile zorunlu olduğu vergi emlak vergisi olarak karşımıza çıkıyor. Vergi mükellefiyeti, taşınmaza sahip olunması ile başlıyor. Peki, emlak vergisi yüzde kaç 2015?

2020de kaç gayrimenkul satıldı

2020de kaç gayrimenkul satıldı 2020de kaç gayrimenkul satıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde yılın 10 ayında satış işlemi yapılan gayrimenkul sayısı 2 milyon 241 bin 850'ye ulaştı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı verilerine göre, bu senenin 10 ayında 8 milyon 936 bin 74 işlem yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, kredi faiz oranlarının düşmesi ile başlayan gayrimenkul satışlarındaki artış Ekim'de de sürdü. Önceki yıllarda yılın sonunda elde edilen satış rakamı, bu senenin 10 ayında yakalandı.

Buna göre, ülke genelinde geçen yılın 10 ayında 1 milyon 782 bin 36 gayrimenkul (konut, iş yeri, arsa, tarla) satışı yapılırken, bu sayı 2020'nin aynı döneminde 2 milyon 241 bin 850'ye çıktı.

Tapuda bu satışlarda 414 milyar 308 milyon 468 bin 608 TL'lik değer ibraz edildi.

Yurt genelinde tüm işlemlerde geçen...