adana emlak fiyatları

adana emlak fiyatları

Kredi faizlerinin düşmesiyle Adana'da konut satışları yüzde 40 arttı. Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "Fiyatlar şu anda 3 yıl önceki fiyatlara denk" dedi.

Adana'da imar sorunu konut ve arsa fiyatlarını arttırdı!

Sık değiştirilen imar planlan nedeniyle şehircilik anlamında sıkıntı yaşanan Adana'da özellikle inşaat sektörü kırmızı alarm veriyor. Yetkililer Adana' da arsa fiyatlarının yüzde 100, daire fiyatlarının ise yüzde 50 arttığını belirtti...

Faizlerin düşmesiyle emlak fiyatları uçtu!

Kamu bankaları konut kredisi faizini azalttı ancak emlak fiyatlarını yükseltti. Talep artışıyla birlikte yüzde 25’e varan fiyat artışları vatandaşı mağdur etti. Ev alma hayali kuranlar, mağduriyet yaşadı.

Batman'da emlak fiyatları yükseldi!

Batman'da son yıllarda iş yerleri ve konutlarda büyük bir artış yaşanırken kira ve emlak fiyatlarındaki yükselişle ilgili konuşan emlak danışmanları, halkın büyük çoğunluğunun şikayetçi olduğu söylüyor.

Almanya'daki yüksek emlak fiyatları işletmeleri zorluyor!

TDU Başkanı Remzi Kaplan Almanya'da emlak fiyatlarının yüksek olması sebebiyle iş insanların ticari alan ve dükkan bulmakta zorlandıklarını, bundan dolayı işletmelerin Berlin’den taşındığını söyledi.

İzmir’de emlak fiyatları ne kadar?

İzmir’de emlak fiyatları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. 2019’un ilk günleri ile 2020’nin ilk günleri arasında kıyaslama sonucu, konut fiyatı en çok il ve ilçeler açıklandı.

Almanya’da emlak fiyatları 10 yılda yüzde 48 arttı!

Federal İstatistik Dairesi yetkililerinin açıkladığı verilere göre 2008 ile 2018 yılları arasında emlak fiyatları Almanya'da yüzde 48 oranında yükseldi. 

Yunanistan'da emlak fiyatları arttı!

Yunanistan'da 2019 yılının ikinci çeyreğinde konut fiyatları yüzde 7,7, başkent Atina'da ise yüzde 11,1 arttı...

Çiçeği burnunda AB üyesi ülkelerin emlak karnesi!

Yatırımcıların yeni rotası Avrupa Birliği’ne yeni üye olan ülkeler oldu. AB’ye üyelik süreci başlayan ülkelerin çoğunda emlak fiyatları ikiye katlandı.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran Merkez Bankası verilerine göre, Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 59,8 düşüş kaydetti.

Tahran'da emlak satışları yüzde 60 düştü!

İran'ın başkenti Tahran'da emlak satışlarının yaklaşık yüzde 60 gerilediği açıklandı. Tahran'da emlak fiyatları önceki yıla göre yüzde 100'ün üzerinde artış kaydederken satışlar yüzde 59,8 düştü...

Osmangazi'de emlak fiyatları Suriyeliler sayesinde artmış!

Suriyelilerin en yoğun olduğu Osmangazi'de emlak fiyatları tavan yapmış. Hem Suriyelileri istemiyorlar hem de en yüksek rakamlara mülklerini onlara kiralıyorlar...

İstanbul Havalimanı emlak fiyatlarını yüzde 100 artırdı!

İstanbul Havalimanı'nın taşınması emlak piyasasını hareketlendirdi. İstanbul Havalimanı'nın taşındığı bölgede emlak fiyatları ve taşınma oranları yüzde 100 arttı.

Almanya’da konut fiyatları yüzde 8.2 arttı!

Almanya’da emlak fiyatları ve kira artışı durmak bilmiyor. 2018 yılında ülkede konut fiyatları yüzde 8.2 oranında artış gösterdi.

Dubai'de emlak fiyatları hızla düşüyor!

Dünyanın en zenginlerinin emlak yatırımları için en çok tercih ettiği ülke olan Dubai'de emlak fiyatları düşüşe geçti.

adana emlak fiyatları

adana emlak fiyatları adana emlak fiyatları

Kamu bankalarının kredi faizlerini düşmesinden sonra Adana'da konut satışları yüzde 40 yükseldi. Çukurova Metropol Gazetesi'nde yer alan habere göre; Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "Fiyatlar şu anda 3 yıl önceki fiyatlara denk" diye konuştu. 

Kamu bankaları geçtiğimiz ay konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına düşürdü. İndirim sonrasında vatandaşlar yoğun talep gösterip krediye başvurdu. Bazı uyanık müteahhitler ve emlakçılar düşen konut kredisi faizlerine rağmen, kredi oranları düşmeden önce Temmuz ayında 120 bin TL'ye sattıkları evi, konut kredisi faizi düştükten sonra Ağustos ayında yüzde 20 ile 30 arasında zam yapıp 150 bin TL'den başlayan fiyatlarla satıyor.