AFAD konutları

AFAD konutları

AFAD, afetlerde zarar görenler için konut inşa ediyor. 2018'de bin 80 aile konut sahibi oldu. İlk iki yıl herhangi bir ödemesi bulunmayan AFAD Afet Konutları'nın teslim edilmesinden sonraki üçüncü yıldan itibaren ödemeler aylık olarak yapılıyor.

AFAD, Kars Kağızman'a ücretsiz konut mu yapacak?

Kars’ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagünen'de meydana gelen heyelan sonrası AFAD’ın verdiği ücretsiz konut sözü buhar oldu.

AFAD Artvin Arhavi Konutları hak sahiplerine teslim edildi!

AFAD Artvin Arhavi Konutları hak sahiplerine teslim edildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, "Afetler, insan eliyle bazı önlemlerin alınabileceği, daha sonra tevekkül edilmesi gereken gerçeklerdir. Bölgede en fazla karşılaştığımız sel ve heyelanlara artık hazır olmamız ge

AFAD, TOKİ Konutları'nın sözleşme imzalama süresinin uzattı!

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Van ve Erciş ilçesinde kiracı, mülkiyet sorunlu ve depremde 1. derecede yakınlarını kaybedenlere verilen TOKİ konutlarının sözleşme imzalama süresinin uzatıldığını açıkladı.

Duran Eryılmaz Afad Konutları vatandaşları ile görüştü!

Van Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz Boğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal'ı makamında ziyaret etti. Eryılmaz, Edremit Afad Konutlarında birebir vatandaşlarla görüştüğünü ve hizmetlerden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Afad ve Toki Konutları site yönetim personellerine iletişim eğitimi verildi!

Boğaziçi Yönetim A.Ş tarafından yönetim hizmeti sunulan Van AFAD Konutları ve TOKİ konutlarında çalışan site personellerine yönelik Elite World otelde 2 süreyle eğitim programı düzenlendi...

TOKİ Atakent Konutları'nda 441 konut satışa çıktı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Halkalı'da yaptırılan İstanbul Atakent Konutları'nda 441 konut bugün satışa çıktı.

TOKİ Atakent Konutları'nda 441 konut satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Halkalı'da yaptırılan İstanbul Atakent Konutları'nda 441 konut satışa çıkarılıyor.

İzmitkent Konutları'nda 43 bin YTL'ye!

İzmitkent Konutları'nın 2. Etap'ında fiyatlar 43 bin YTL ile 82 bin 950 YTL arasında değişiyor.

Akse Yaşam Konutları'nda 96 bin 850 YTL'ye!

Çayırova'da inşa edilen Akse Yaşam Konutları'nda daire fiyatları 96 bin 850 YTL ile 400 bin YTL arasında değişiyor.

Derince Yenikent Konutları'nda 69 bin 600 YTL'ye!

İzmit'te yapılan Derince Yenikent Konutları'nda fiyatlar 69 bin 600 YTL'den başlıyor.

Avrupa Konutları'na dosya masrafsız kredi

TOKİ tarafından A sınıfı hedef kitle alınarak yapılan Avrupa Konutları TEM'de beşinci bölümdeki 338 konut satışa çıkarıldı.

Avrupa Konutları TEM'de dükkanlar satışa çıktı

Emlak Konut GYO A.Ş Avrupa Konutları-TEM'de bulunan 18 adet ticaret merkezini satacak

Körfez Kent Konutları'nda 657 YTL taksitle!

İzmit'te 3 bin 500 konutluk Körfezkent Konutları'nın 2.etap satışları başladı.

Avrupa Konutları Tem'de yüzde 50 peşin kampanyası!

2009 Aralık'ta teslim edilecek Avrupa Konutları TEM'de dövizle ev almak isteyenler için dolar 1.700, euro ise 2.200 YTL'ye sabitlendi.

AFAD konutları

AFAD konutları AFAD konutları

AFAD, afet olmadan önce meydana gelebilecek zararları önleyecek veya en aza indirecek önlemlerin alınması, etkin müdahale ve koordinasyonun sağlanması gibi konuların yanı sıra afet sonrasında iyileştirme çalışmaları yürütüyor. Bunlardan biri de AFAD Afet Konutları...

Zarara yol açan afetler sonrasında afetzedelerin mağduriyetlerini giderebilmek için 7269 sayılı 'Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun' dâhilinde AFAD Afet Konutları inşa ediliyor.

Ekonomist'te yer alan habere göre; Afetlerden sonra yapıların hasar tespiti yapılarak kullanılamayacak olanlar belirleniyor. Bu yapıların hak sahiplerinin kimler olduğunun tespit edilmesiyle birlikte AFAD Afet Konutları yapım süreci de başlamış oluyor. Hak sahipliği sonrasında etüt proje çalışmaları tamamlanıyor. Tüm bu süreçte yapıların inşası da planlanıyor, inşa edilen yapılar arasında kalıcı konutların yanı sıra işyerleri ve ahırlar da bulunuyor. Vatandaşın...