ahırkapı Moda Tasarım Yüksek Okulu

ahırkapı Moda Tasarım Yüksek Okulu

Radikal Gazetesi muhabiri Müge Akyüz'ün haberine göre; Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...

1937 yılında Ahırkapı ile Kumkapı arasındaki teneke mahallesi kaldırılacakmış!

1937 İstanbul'da Ahırkapı ile Kumkapı arasında ve şimendifer hattının iki etrafında teneke mahallesi varmış. Bu mahalle Devlet Demiryolları tarafından kaldırılacakmış ve buraya büyük bir fidanlık yapılacakmış.

Toya Moda projesinde 262 bin TL'ye 1+1!

Toya Grubu imzası taşıyan Toya Moda projesinde toplam 486 adet konut yer alıyor. Toya Moda projesinde yer alan 1 oda 1 salon dairelerin fiyatları 262 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

Moda Eski Sabit Pazarı'na otopark yapımı yeniden değerlendirilecek!

Kadıköy'deki Moda Eski Sabit Pazarı'na dün iş makinaları otopark inşaatı yapmak üzere girdi. Kadıköy Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri çalışmayı durdurdu. Alınan bilgilere göre İBB projeyi tekrar değerlendirme kararı aldı.

Büyükşehir, Moda otoparkı projesini tekrar gözden geçirecek!

Kadıköy Moda Eski Sabit Pazarı'na iş makinaları otopark inşaatı yapmak üzere girdi. Vatandaşın itirazı üzerine Kadıköy Belediyesi zabıta ekipleri çalışmayı durdurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi projeyi tekrar değerlendirme kararı aldı.

Moda Bostanı Eski Sabit Pazarı'na ne yapılacak?

Afet toplanma alanı olarak kullanılan Moda Eski Sabit Pazarı'na dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi dozerlerle giriş yapmıştı. Twitter'dan gelen tepkiler üzerine Kadıköy Belediyesi Twitter sayfasından açıklama yaptı.

Toya Moda'da 189 bin liradan başlayan fiyatlarla!

İstanbul Avrupa yakası Sefaköy'de hayata geçirilen Toya Moda projesinde bankalı veya peşin ödemelerde stüdyo dairelerin fiyatları 189 bin liradan başlıyor. Proje Toya Grubu imzası taşıyor.

Toya Moda'da 559 bin TL'ye 3+1!

Toya Grubu tarafından hayata geçirilen Toya Moda projesinde toplam 486 adet konut yer alıyor. Toya Moda'da yer alan 3 oda 1 salon dairelerin fiyatları 559 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

Toya Moda projesinde 388 bin TL'ye 2+1!

Toya Moda projesinde yer alan dairelerin büyüklükleri 37 metrekareden başlayıp 151 metrekareye kadar yükseliyor. Toya Moda projesinde yer alan dairelerin fiyatları 388 bin TL'den başlangıç gösteriyor.

Barış Manço 81300 Moda tadilat nedeniyle 1 Ağustos'a kadar kapalı!

Barış Manço'nun ölümünden sonra Halk Bankasının desteğiyle Kadıköy Belediyesi tarafından alınarak restore edilip 2010 yılında açılan Barış Manço 81300 Moda tadilat nedeniyle 1 Ağustos'a kadar kapalı kalacak.

Küçükçekmece Toya Moda ödemeleri!

Stüdyo, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire tiplerinden oluşan Küçükçekmece Toya Moda ödemeleri kapsamında yüzde 5 peşinatla konut sahibi olmak mümkün. Projede banka kredisi de kullanılıyor...

Toya Moda Konutları fiyat listesi!

Konutların teslimlerine 2016 yılının Aralık ayında başlanması planlanan Toya Moda Konutları fiyat listesi kapsamında daireler peşin ödemelerde 189 bin TL'den başlayarak değişiyor. Projede banka kredisi ile konut sahibi olmak mümkün...

1936 yılında Moda Caddesi'nde bir dükkanın yarı hissesi bin liraya satılıkmış!

1936 yılında Kadıköy Caferağa Mahallesi Moda Caddesi'nde bir dükkanın yarı hissesi bin lira ile bin 300 lira arasındaymış. O zamanlarda bir doktor ortalama 20 aylık geliriyle Moda'da bir dükkan sahibi olabiliyormuş.

Toya Moda'da peşin ödemelerde 559 bin liraya 3+1!

Toya Grubu tarafından hayata geçirilen Toya Moda projesinin 2016 yılının Aralı ayında teslim edilmesi hedefleniyor. Toya Moda projesinde 3 oda 1 salon dairelerin fiyatları banka kredili veya peşin ödendiği takdirde 559 bin liradan başlıyor.

ahırkapı Moda Tasarım Yüksek Okulu

ahırkapı Moda Tasarım Yüksek Okulu ahırkapı Moda Tasarım Yüksek Okulu

Modacı Faruk Saraç metruk haldeki tarihi bir binayı eğitim kurumuna dönüştürdü. Saraç ile Ahırkapı Feneri'nin yanı başında açtığı Moda Tasarım Yüksek Okulu'nda buluştuk...


Yıl 1981, profesyonel futbolcu Faruk Saraç menisküs olup futbolu bırakmak zorunda kalınca Kadıköy’de o dönemin modası bir butik açarak erkek kıyafetleri satmaya başlar. Terzilikle ailesinin iyi giyinmesinin ötesinde bir ilişkisi yoktur. Geç de olsa üniversiteye gider ve Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü bitirir. 

Butik Faruk tutar. Bir gün televizyon izlerken Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ın Swiss Otel’deki düğününü görür. “İş dünyasının bütün insanları buralarda oluyor” diyerek otelin içinde bir mağaza açar. Nişantaşı’nda da bir depo kiralayarak kişiye özel dikim işine girişir. Gerçekten de Ayhan Şahenk, Üzeyir Garih, Kadir Has, Gorbaçov gibi iş insanları, politikacılar, sanat dünyasından isimler müşterisi...