Akbank konut kredi faizleri 2019

Akbank konut kredi faizleri 2019

Akbank’ta konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Banka bugün gerçekleştirdiği indirim ile faiz oranlarını 12 puana kadar düşürdü…

Akbank konut kredi faizleri yükseldi!

İçinde bulunduğumuz hafta arka arkaya gelen konut kredisi faiz artışlarından sonra bugün Akbank'ta konut kredisi faiz oranlarında artışa gitti...

Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, “Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?” konulu yazısını kaleme aldı.

Konut kredi faizleri 13.31 seviyesine yükseldi!

Konut kredi faizi, 28 Ağustos haftasında 13.31 seviyesine gelerek yükselişini sürdürdü. Sektör temsilcileri düşük faiz dönemindeki canlanmanın bu faiz yükselişleri nedeniyle frenleneceğini belirtiyorlar.

Konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

İhtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşle beraber otomobil ve konut satışlarında adeta bir patlama yaşandı. Peki konut kredi faiz oranları Ağustos'un son haftasına nasıl başladı?

Konut kredi faizlerindeki indirim rekoru da beraberinde getirdi!

Konut sektöründe kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri etkisini göstermeyi sürdürürken, ülke genelinde yaklaşık 1,5 ayda kullanılan konut kredi tutarında da rekor kırıldı.

Konut kredi faizleri düştü ev aramaları yüzde 84 arttı!

Haziran'da konut kredi faizlerinde yaşanan düşüşle beraber ev aramaları yüzde 84 yükseldi. İl bazında değerlendirildiğinde bir önceki aya oranla İstanbul ilinde yüzde 64, Ankara ilinde yüzde 89, İzmir ilinde yüzde 96, Bursa ilinde ise yüzde 89‘luk bir artış yaşandı.

Konut kredi faiz oranlarında maliyet azaldı!

Konut kredi faiz oranı son bir yılda 850 baz puan azaldı. 10 yıl vadeli 200 bin lira kredi kullanan tüketici, geçtiğimiz yıl mayıs ayında aylık 3 bin 839 lira öderken, söz konusu tutar bu senenin aynı döneminde 2 bin 787 liraya geriledi.

Akbank konut kredisi faizleri ne kadar?

Bazı bankalarda konut kredisi faiz oranları artmaya başlasa da Akbank faizlerini sabit tutarak aylık yüzde 0.97 oranlı kredi ile dikkat çekiyor.

Konut kredi ertelemesi nasıl yapılır 2020?

Konut ve ihtiyaç kredi ertelemesi nasıl yapılır? Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı ile kredi ödemeleri 3 ay süre ile ertelendi. Peki konut kredi ertelemesi nasıl yapılır? İşte konut kredisi erteleme...

Akbank konut kredisi erteleme faizi ne kadar?

Akbank ekonomik istikrar kalkanı projesi kapsamında kredi taksitlerin üç aya kadar erteleme kadar aldı. Peki bankanın konut kredisi erteleme faizi ne kadar?

Akbank konut kredisi erteleme faizi ne kadar?

Akbank hafta başında coronavirüs nedeniyle kredi ödemelerinde güçlük yaşayan tüketicilere 3 aya kadar kredi erteleme fırsatı sunmuştu. Kredi erteleme uygulaması başladı. Pek konut kredisi erteleme faz ne kadar?

Akbank konut kredisi faizlerini yüzde 0.97’ ye yükseltti!

Akbank konut kredisi faiz oranları yaklaşık 10 ay sonra ilk defa artış yönünde güncellendi. Bankanın aylık konut kredisi faizi yüzde 0.97’ ye çıktı.

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne?

Ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'kredi faizleri düştü mü?' gibi soruların yanıtlarını arıyor. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Akbank konut kredisi faiz oranını 0,95’e düşürdü!

Akbank, konut kredisi faiz oranını tüm vadelerde ve herhangi bir tutar sınırı olmaksızın yüzde 0,95'e düşürdü. Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz ise konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akbank konut kredi faizleri 2019

Akbank konut kredi faizleri 2019 Akbank konut kredi faizleri 2019

ICBC Bank’ın ardından Akbank'ta bugün konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. İki bankanın da gerçekleştirdiği indirimler sonrasında 11 haftadır konut kredisi faiz oranlarında devam eden yükseliş trendi kırıldı.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank 5 yıl vadeye kadar yüzde 2.16 10 yıl vadeye kadar da yüzde 2.14 konut kredisi faiz oranı uyguluyordu. Bugün gerçekleşen faiz indiriminin ardından Akbank’ın güncel konut kredisi faiz oranları 3- 48 ay vade için yüzde 2.11, 60-72 ay vade için yüzde 2.08, 84-120 ay vade ise yüzde 2.06’ya düştü.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; Akbank’tan güncel faiz oranları ile 150.000 TL tutarda 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 3.380 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 405.000 TL’ ye karşılık...