11 / 08 / 2022

Ankara toki eylem

Ankara toki eylem

Ankara'nın Mamak ilçesinde TOKİ inşaatında çalışan işçiler, yaklaşık 2 yıldır alamadıkları ücretleri için yaptıkları eylemi sonlandırdı. Ankara'daki TOKİ işçileri kazandı..

Ankara'nın Yeşil Şehir Eylem Planı anlatıldı! 

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkentte hayata geçirilecek Yeşil Şehir Eylem Planı'nı tanıttı. 

Ankara TOKİ 2019 son başvuru tarihi!

Ankara TOKİ 2019 son başvuru tarihi haberimizde yer alıyor. Projede 3+1 ve 4+1 konut tipleri bulunuyor.

Ankara TOKİ başvuru tarihleri 2019!

Ankara TOKİ başvuru tarihleri 2019 haberimizde yer alıyor. Projede 611 adet konut bulunuyor.

Ankara'da TOKİ inşaatında eylem!

Ankara'da TOKİ inşaatında çalışan ve maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler eylem yaptı. Meclis önünde basın açıklaması yapmak isteyen TOKİ işçilerinde 4 kişi gözaltına alındı. 

Ankara'da rezidans inşaatında çalışan 3 işçi eylem yaptı!

Ankara'da Söğütözü Mahallesi Anadolu Bulvarı’nda yeni biten bir rezidansın yapımında çalışan 3 inşaat işçisi paralarını alamadıklarını iddia ederek eylem yaptı.

Ankara TOKİ Gülseren Mahallesi 3. Etap 1. Bölge fiyatları!

Ankara TOKİ Gülseren Mahallesi 3. Etap fiyatları 76 bin 911 TL'den başlıyor. Projede yer verilen 70 konut için başvurular başladı...

Ankara Yapracık Toki başvuru!

TOKİ'nin Ankara Yapracık Toplu Konut Uygulaması kapsamında hayata geçirilen ve stoklarda yer alan 5 adet konut kurasız olarak açık satışa çıkarılıyor. İşte, Ankara Yapracık Toki başvuru tarihleri...

Toki Ankara Ayaş 2016 başvuru tarihleri!

153 adet konuttan meydana gelen Toki Ankara Ayaş projesindeki konutlar açık satışa sunuluyor. İşte, Toki Ankara Ayaş 2016 başvuru tarihleri....

TOKİ Ankara Kuzey Kent Girişi sözleşme tarihleri!

Toplamda 250 adet konutun satışa çıkarıldığı projede 106 adet konutun sözleşme imzalama işlemleri devam ediyor. TOKi Ankara Kuzey Kent Girişi sözleşme tarihleri 30 Haziran'a kadar uzatıldı.

Ankara TOKİ Mamak Gülseren Mahallesi 3+1 kura sonucu!

Ankara TOKİ Mamak Gülseren Mahallesi 3+1 kura sonucu belli oldu. Yüzde 15 peşinatta 144 ay vade imkanı sunan projede toplam 369 konut kura yöntemiyle satışa çıkarıldı.

Alt gelir Ankara TOKİ Mamak kura çekiliş tarihi!

Alt gelir Ankara TOKİ Mamak kura çekiliş tarihi belli oldu. Daire fiyatları 102 bin 211 TL'den başlangıç gösteren projede peşinat olarak minimum 12 bin 265 TL ödeniyor.

Mahall Ankara TOKİ açık artırma ihalesi!

Dükkanların satışa sunulduğu Mahall Ankara TOKİ açık artırma ihalesi bugün yapılıyor. Türkerler İnşaat imzası ile hayata geçirilen projede yüzde 1 peşin ödemeler ile konut sahibi olunabiliyor.

Toki Ankara'da Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ni kuruyor!

Toki, 1402 yılında Osmanlı Padişahı Yıldırım Beyazıt ile Timur arasında yapılan Ankara Savaşı'nın meydana geldiği alanda Yıldırım Beyazıt'm adını yaşatacak dev bir üniversite kampüsü kuruyor...

Ankara toki eylem Haberi

Ankara toki eylem

Evrensel Gazetesi'ne konuşan işçiler, Çevre ve Şehrcilik Bakanlığında yapılan toplantıda taleplerinin kabul edildiğini ve TOKİ'ye ait olan borcun hesaplarına yatırıldığını ifade ettiler.

Bakanlığın kendilerine taşeron şirkete ait alacakları konusunda bir şey yapamayacaklarını söylediğini aktaran işçiler, pazartesi günü yapacakları basın açıklamasıyla detayları paylaşacaklarını bildirdiler. 

İşçiler, 22 Kasım 2018 tarihinde inşaat önünde eylem yapmaya başlamıştı. 2 Aralık gecesi polisler tarafından şantiye önünde kurdukları çadırları dağıtılan işçiler defalarca gözaltına alınmış ve şantiyenin bulunduğu sokağa dahi girmeleri...