antalyanın alanya ilçesinde yat teslimi

antalyanın alanya ilçesinde yat teslimi

Antalya'nın Alanya ilçesinde, ihalesi 1,5 yıl önce tamamlanan yat limanının yer teslimi bugün yapıldı.

Antalya'nın 4 ilçesine 1.322 yeni konut müjdesi!

Antalya'nın Manavgat, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya ilçelerinde geçtiğimiz yaz meydana gelen yangında birçok yaşam alanı yanmış ve küle dönmüştü. Yangın sonrası hasar gören yapıların yerine yenileri inşa ediliyor.

Alanya'ya kesintisiz bisiklet yolu geliyor!

Antalya'nın Alanya ilçesinde devam eden kesintisiz bisiklet yolu proje inşaatının ilk etap çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Alanya'daki Gülevşen Camisi restore ediliyor!

Antalya'nın Alanya ilçesinde 14. yüzyılda Karamanoğlu Beyliği tarafından yaptırılan Gülevşen Camisi'nde restorasyon çalışması yürütülüyor.

İstanbul'un 6 ilçesinde binalar yüksek riskli! 

ODTÜ'lü Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu, İstanbul'un 6 ilçesinde binanın tarandığını bunların da 40 bin binanın ise yüksek riskli çıktığını dile getirdi. 

İstanbul'un 2 ilçesinde ev fiyatlarına Kovid-19 dopingi!

Kovid-19 salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi İstanbul'un 2 ilçesinde konut fiyatlarını ikiye katladı. Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ortalama satılık konut metrekare fiyatları yüzde 100'ün üzerine çıktı.

Alanya'da yıkılma riski bulunan bina boşaltıldı!

Antalya'nın Alanya ilçesinde, yanına yapılacak yeni binanın temel atma çalışmaları nedeniyle çökme tehlikesi oluşan 5 katlı apartman tahliye edildi.

Alanya Mahmutlar'da kentsel dönüşüm başladı!

Antalya'nın Alanya ilçesi Mahmutlar Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde yer alan 110. sokaktaki 5 katlı bir apartman dönüşüm kapsamında yıkıldı.

Antalya'nın 19 ilçesinde yeni kreşler açılacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in 19 ilçenin tamamında açılması talimatını verdiği kreşler tek tek hayata geçiriliyor. Kaş'ın Andifli Mahallesi'nde yapımında sona gelinen kreş ve gündüz bakımevi 100 öğrenci kapasitesine sahip olacak.

Antalya'nın 3 ilçesinde 181 bina riskli kabul edildi!

Antalya’da 1 milyon 260 bin kişilik nüfusa sahip Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinde deprem risk raporu oluşturuldu. Üç ilçenin toplamında 181 bina riskli kabul edilirken risk açısından en güvenli ilçenin Konyaaltı olduğu tespit edildi.

Gayrimenkul alma bahanesiyle piyasaya sahte para sürmeye çalışan 3 kişi gözaltına alındı!

Antalya'nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilen sahte para operasyonunda, 3 kişi yakalandı. 

Aydın’ın 17 ilçesine toplu konut müjdesi!

 AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın'ın 17 ilçesinde TOKİ tarafından toplu konut inşa edileceğini açıkladı. 

Alanya'da 37 bin mülk sahibi yabancı bulunuyor!

Türkiye'de en çok yerleşik yabancının ikamet ettiği Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Mahmutlar Mahallesi'nde her 4 kişiden 1'i yerleşik yabancılardan oluşurken, mahallede çeşitli ülkelerden toplam 37 bin mülk sahibi yabancı yaşıyor...

Alanya Utopia World Hotel 235 milyon liraya satıldı!

Antalya'nın alanya ilçesinde bulunan gözde otel Utopia World Hotel'in satış onayı çıktı. Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş. tarafından alınan otelin satış fiyatı 235 milyon lira olarak belirlendi...

antalyanın alanya ilçesinde yat teslimi Haberi

antalyanın alanya ilçesinde yat teslimi

Yat limanında düzenlenen yer teslim töreninde, ihaleyi kazanan Alanya Marina Hizmetleri Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Alanya Marina A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu ile Denizler Limanlar Hava Limanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) Bölge Müdürlüğü yetkilisi Harun Aydın, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü yetkilisi Ahmet Uğurluay ve Alanya Mal Müdürü Ahmet Ertürk, protokol imzaladı. Protokol uyarınca, Yat Limanı 25 yıl süreyle Alanya Marina A.Ş'ye verildi.

Törenden sonra açıklamalarda bulunan Alanya Marina AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu, şartname gereği 45 gün içerisinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na, yapılacak yat limanının projesinin sunulacağını ve onaylanması halinde 18 ay içerisinde de projenin tamamlanarak limanın hizmete sokulacağını söyledi. Limanın, 25 yıl süreyle kendileri tarafından işletileceğini ve daha sonra bakanlığa devredileceğini...