Alanya marinasında yer teslimi yapıldı

Alanya marinasında yer teslimi yapıldı

Antalya'nın Alanya ilçesinde, ihalesi 1,5 yıl önce tamamlanan yat limanının yer teslimi bugün yapıldı.Yat limanında düzenlenen yer teslim töreninde, ihaleyi kazanan Alanya Marina Hizmetleri Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Alanya Marina A.Ş) Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu ile Denizler Limanlar Hava Limanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH) Bölge Müdürlüğü yetkilisi Harun Aydın, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü yetkilisi Ahmet Uğurluay ve Alanya Mal Müdürü Ahmet Ertürk, protokol imzaladı. Protokol uyarınca, Yat Limanı 25 yıl süreyle Alanya Marina A.Ş'ye verildi.

Törenden sonra açıklamalarda bulunan Alanya Marina AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu, şartname gereği 45 gün içerisinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na, yapılacak yat limanının projesinin sunulacağını ve onaylanması halinde 18 ay içerisinde de projenin tamamlanarak limanın hizmete sokulacağını söyledi. Limanın, 25 yıl süreyle kendileri tarafından işletileceğini ve daha sonra bakanlığa devredileceğini anlatan Kaptanoğlu, Alanya Yat Limanı için bakanlığa

sunulacak projenin hazır olduğunu, projeyi kısa süre içerisinde bakanlık onayına sunacaklarını ve onaylanmasıyla birlikte çalışmaların hemen başlatılacağını bildirdi.

Hazırlanan projeye göre Alanya Yat Limanı için 5,2 milyon dolarlık yatırım planladıklarını anlatan Kaptanoğlu, liman içerisinde, yatçı sosyal tesisleri, duş ve çamaşırhane, idari bina, yat malzemeleri mağazaları ve alışveriş merkezi, yatçı spor tesisi, kafeterya, restoran, market ve tamir bakım atölyesi gibi bölümlerin bulunacağını bildirdi.

Kaptanoğlu, 275 yat demirleme kapasitesine sahip olacak limanda, 200 yatlık da park alanı bulunacağını, peyzaj ve kara sahasının düzenlenmesi gibi işlemlerin de yapılacağını, yatların bağlanacağı beton ponton (yüzer iskele), yatların karaya çekilmesi için vinçlerin de yer alacağı yat limanı için her yıl yeniden belirlenmek şartıyla sabit bir kira bedeli ödeneceğini de bildirdi.