28 / 06 / 2022

Arjantin yatırımları 2014

Arjantin yatırımları 2014

José Manuel Ortega Gil-Fournier Arjantin'de bu yıl 40 odalı bir otelle açılış yapmayı umuyor. Mendoza, ABD ve Avrupa'daki şarap bölgelerinin onlarca yıl gerisinden geldiği için Arjantin'in tatil bölgesi yatırımcıları cezbediyor...

Gayrimenkul yatırımları arttı mı?

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Orhan Bursalı, bugünkü köşesinde gayrimenkul alımlarının payının 2014’ten itibaren 4 milyar dolara çıktığını belirtti ve gayrimenkul yatırımlarını kaleme aldı. 

Özel sektör inşaat yatırımları arttı!

Özel sektör inşaat yatırımları 2014 yılında yüzde 9.4 artış gösterirken sektör, 2015 yılında da büyümeye devam ediyor.

Özel sektör inşaat yatırımları büyümeye devam ediyor!

Özel sektör inşaat yatırımları 2014 yılında yüzde 9.4 artış gösterirken sektör, 2015 yılında da büyümeye devam ediyor.

Türkiye rüzgar yatırımlarında Avrupa'da 5'inci oldu!

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliğinden, 2014 yılında rüzgar enerjisi yatırımlarında Türkiye 'nin, Avrupa 'da beşinci, dünyada onuncu sırada yer aldığı bildirildi.

Temiz enerji yatırımları arttı!

Yenilenebilir enerji yatırımları 2014’te yüzde 16 oranında artış göstererek 310 milyar dolara yükseldi. Yatırımlarını tetikleyen en önemli unsur ABD ve Çin’deki güneş enerjisi yatırımları oldu

Netsel Turizm Yatırımları değerleme raporu!

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Netsel Turizm Yatırımları A.Ş 2014 Yıl Sonu değerleme raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi. Açıklama ve değerleme raporu şöyle...

İZSU 2015'teki yatırımları için 593 milyon lira kaynak ayırdı!

2014 yılı boyunca kente 267 milyon liralık yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2015 bütçesinden de yatırımlar için 593 milyon lira kaynak ayırdı.

Deloitte yabancı yatırımları yüzde 54 arttı!

Deloitte yabancı yatırımları yüzde 54 arttı. DELOITTE Türkiye’ nin raporuna göre, iki seçime ve gelişmekte olan piyasalardaki likidite baskısına rağmen 2014 yılında yatırımcılar, Türkiye’den vazgeçmediler.

Doğu'da gayrimenkul yatırımları artacak!

İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, konutta 2014'te ertelenen talebin yeni yılda sektörde büyümeye etki edeceği düşüncesinde. Tanes gelecek dönemde ise yatırımların Doğu'ya kayacağını söyledi.

2014'te hangi yatırımlar gerçekleşti?

2014 yılının ikinci üç aylık dönemi, 30 Mart yerel seçimlerinde çıkan sonuçlarının da etkisiyle Türkiye ekonomisinde yeni bir istikrar dönemini başlattı. 2014'te Türkiye'de yatırımlar arttı...

Agena Endüstriyel Yatırımlar İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Agena Endüstriyel Yatırımlar İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Murat Şencan tarafından 20 bin TL'lik sermaye ile 16 Aralık 2014 tarihinde kuruldu.

Güç Birliği Güneş Enerjisi Yatırımları Elektrik Üretim Anonim Şirketi kuruldu!

Güç Birliği Güneş Enerjisi Yatırımları Elektrik Üretim Anonim Şirketi, Arif Künar, Selami Horzum tarafından 80 bin TL'lik sermaye ile 12 Aralık 2014 tarihinde Maslak'ta kuruldu.

Neotur Turistik Yatırımlar Sanayi Ticaret Limited Şirketi İstanbul Karaköy Şubesi açıldı!

Neotur Turistik Yatırımlar Sanayi Ticaret Limited Şirketi İstanbul Karaköy Şubesi, Tanju Sevim, Ali Bükülmez tarafından 150 bin TL'lik sermaye ile 9 Aralık 2014 tarihinde kuruldu.

Arjantin yatırımları 2014 Haberi

Arjantin yatırımları 2014

Vista Flores, Arjantin - Mendoza eyaletindeki Vines Resort & Spa isimli yeni tesisteki Siete Fuegos restoranının öğle yemeği tek kelimeyle mükemmel. Biftek kusursuzca ızgara ediliyor. Köpüklü "torrontés" şarabı, ev yapımı "dulce de leche" dondurmasını hoşça bütünlüyor. Açık havadaki yemek salonu dönümler boyu uzanan bağları ve onların arkasındaki And Dağları'nın karlı zirvelerini görüyor. Fakat tesise imzasını atan Amerikalı girişimci Michael Evans yine de titizleniyor. Yemek saati sona ererken bir garson, bir konuğa "cortado" (sıcak sütlü espresso kahve) ve bir tabak kurabiye getiriyor. Evans, masada oturan biri kurabiye alıyorsa herkese aynı ikramın getirilmesi gerektiğini sessizce hatırlatıyor. Evans ve ortakları, konuklara Arjantin kırsalını -lüks bir tarzda bile olsa- "yaşatmayı" amaçlayan 6,500 dönümlük bir arazideki Vines Resort'a 16 milyon dolar yatırdı. Odalar gecelik...