04 / 12 / 2022

arsa satışları 2020

arsa satışları 2020

Koronavirüs salgını sürecinde aldığı arsayı kat karşılığı verip konut yaptırmak isteyen kişi sayısının arttı. Arsalara olan talep patladı. Satışlar yüzde 30 arttı.

Geçen yıla oranla yüzde 20 arttı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, bu yıl arsa satışlarının geçen yıla oranla yüzde 20 arttığını, yıl içerisinde 368 bin 215 arsa satışı yapıldığını açıkladı. 

2020'nin ilk 6 ayında 182 bin tarla, 154 bin arsa satıldı!

İstanbul 11 bin 639, Antalya 10 bin 250, Konya 8 bin 762, Ankara 8 bin 232, Bursa 7 bin 739 ile en çok tarla satışı yapılan şehirler oldu.

O ilde 6 adet arsa satışa sunuluyor! Arsa alacaklara müjde!

Muş Belediye Başkanlığı, Muş ili, Merkez ilçesinde yer alan 6 adet arsayı satıyor. İşte o arsa satışı ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar...

O ildeki 3 arsa satılıyor! 5 milyon TL'den başlayan fiyatlarla...

Mersin ili Silifke Belediye Başkanlığı, Mersin ili, Silifke ilçesi, Olukbaşı Mahallesi'nde yer alan 3 adet arsayı satıyor. İşte o arsa satışıyla ilgili merak edilen tüm ayrıntılar...

Kayseri'de sanayi alanı imarlı arsa satılıyor! Fiyatı dudak uçuklattı! 

Kayseri ili Talas Belediye Başkanlığı, Kayseri ili, Talas ilçesi, Başakpınar Mahallesi'nde yer alan arsa satılıyor. İşte ayrıntılar...

O ilde 261 bin Türk Lirası'ndan başlayan fiyatlarla 9 adet arsa satılıyor! Arsa alacaklar dikkat!

Sivas Belediye Başkanlığı, Sivas ili, Merkez ilçesi, Alibaba, Altuntabak, Çayboyu, İşhan Köyü ve Uzuntepe mahallelerinde yer alan 9 adet arsa satılıyor. İşte ayrıntılar...

Milli Emlak Kartepe'de konut imarlı arsa satıyor! Yatırımcılar dikkat!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü, yatırımcıların merakla beklediği Ekim ayı ihale ilanlarını hız kesmeden yayımlamayı sürdürüyor. Son yayımlanan ihale ilanlarına göre, Milli Emlak Kartepe'de de arsa satıyor.

Milli Emlak o ilde konut imarlı arsa satıyor!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü yatırımcıların merakla beklediği yeni ihale ilanlarını hız kesmeden yayımlamaya devam ediyor. Son Yayımlanan ihale ilanlarına göre, Milli Emlak Muş'ta da konut imarlı arsa satıyor.

ABD’de konut satışları 2 yılın en düşük seviyesinde!

Amerika Birleşik Devletleri’nde konut kredilerinde yaşanan faiz artışları ile birlikte, 2. El konut satışları Haziran 2020'den beri en düşük seviyeye geriledi.

Milli Emlak o ilde 55 bin 500 TL'ye konut imarlı arsa satıyor! Arsa almak isteyenlere müjde!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü yatırımcılar tarafından merakla beklenen Eylül 2022 ihale ilanlarını hız kesmeden yayımlamaya devam ediyor. Son Yayımlanan ilanlara göre, Milli Emlak Konya'da da konut imarlı arsa satıyor.

Milli Emlak 44 bin 700 liraya imarlı arsa satıyor! Hemen bu fırsata bakın!

Arsa veya konut yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün Eylül ayındaki yeni ihale ilanlarını da yakından takip ediyor. Milli Emlak Genel Müdürlüğü şimdi de Niğde'de arsa satıyor.

O ilde 4 arsa satılıyor! Fiyatları gören gözlerine inanamadı!

Mülkiyeti Denizli Büyükşehir Belediyesine ait olan 4 adet arsa satışa unuluyor. Peki Denizli'de yer alan arsaların fiyatları ve büyüklükleri ne kadar? İşte ayrıntılar...

O ilde Haziye ait 17 adet arsa satılacak! 14 tarla kiralanacak! Sakın kaçırmayın!

Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Osmaniye ili, Merkez ilçesinde Haziye ait 17 adet arsa satılacak. 14 tarla kiralanacak! İşte ayrıntılar...

Milli Emlak o ilde 100 bin liraya konut alanı imarlı arsa satıyor! İmarlı arsa arayanlar dikkat!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Batman ili, Merkez ilçesi Körük Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Yatırımcılar tarafından merakla beklenen arsa satış ihalesi 27 Temmuz 2022 tarihinde saat 10:00'da yapılacak.

Milli Emlak 15 bin liraya arsa satıyor! Sakın kaçırmayın!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Muğla ili, Kavaklıdere ilçesi Kavaklıdere - Kurucaova Köyü'ndeki arsayı satışa çıkardı. Yatırımcılar tarafından merakla beklenen arsa satış ihalesi 26 Ağustos 2022 tarihinde saat 16:00'da yapılacak.

arsa satışları 2020 Haberi

arsa satışları 2020

Konut almayıp arsa ve tarlayı tercih edenlerin Kovid-19 salgını öncesine göre 30 kat arttı. 

Emlak sektöründen Kamal Karakaş ve İsmail Kılıçkan yaptıkları açıkılmada, artık fazla gelir getiren yatırımların arsa, tarla, bağ ve bahçe olduğunu vurguladı.

Medyabar'da yer alan habere göre; aldığı arsayı kat karşılığı verip konut yaptırmak isteyen kişi sayısının arttığını dile getiren Karakaş, arazi satışlarının Kovid-19 salgını sürecinde 30 kat arttığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: 

"Pandemi sürecinden sonra arsalara ilgi arttı. Çünkü insanlar artık bağımsız yaşamak istiyor. nedeniyle insanlarla iletişim kurmak istemiyor ve bağ bahçe alımına yöneliyorlar. Kişilerin barınma alışkanlıkları değişti. Fiyatlar son 6 ayda yüzde 50-60 arttı. Bugün en karlı yatırımlar içine arsa, tarla, bağ, bahçe girdi. İki katlı yazlık evlere talep arttı. Bundan 6 ay önce 300 bin liraya...