Avanos vergi borcu yapılandırma

Avanos vergi borcu yapılandırma

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun uyarınca vergi borçları yapılandırılıyor. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen mükellefler için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016.

Vergi daireleri ve bankalar kısıtlamada açık mı?

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 19:00'dan itibaren tam kapanmaya geçiliyor. İçişleri Bakanlığı, merak edilen soruları yanıtlandırdı. Peki, yarın vergi daireleri ve bankalar açık mı? Vergi borcu olanlar kısıtlamadan muaf mı tutulacak? İşte tüm merak edilenler...

Eyüpsultan Belediyesi borçlarına karşılık belediye binasını devretti!

Eyüpsultan Belediyesi vadesi geçmiş vergi borçlarına karşılık tescilli eski belediye binasını hazineye devretti. Belediyenin 14 milyon 938 bin TL'lik vergi borcu silindi.

Borcu olana müjdeli haber! Yüzde 50'si siliniyor!

Vergi borcu olan yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren yapılandırma için müracaatlar 1 Şubat 2021’de sona erdi. Şimdi ise taksitleri ödeme zamanı geldi. Vergi ve prim yapılandırmasına müracaat etmek kadar ödemeleri zamanında yapmak da oldukça önemli...

Birinin borcu için bir başkasının gayrimenkulü haczedilebilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper 'Tacir olan birinin 2 milyon lira vergi borcu var ve ödeyemiyor. Kendisine ait malvarlığı da yok. Ticari nedenlerle durumu kötü. Ancak endişesi şu; annesine ait gayrimenkul var, evli kardeşinin de bazı malları bulunuyor. Bunlara haciz gelir mi?' sorusunu cevapladı.

Bu fırsat kaçmaz! Son gün 1 Şubat!

Şubat ayının yaklaşmasıyla birlikte vergi borcu yapılandırma başvuruları ile ilgili detaylar araştırılıyor. Peki vergi borcu yapılandırma başvuruları son gün ne zaman? Emlak vergisi yapılandırılıyor mu? Emlak vergisi yapılandırma başvuruları için son gün ne zaman?

Son tarih 31 Aralık! İşten çıkarılanlara yeni hak!

Milyonlarca vatandaşı sevindiren vergi borcu yapılandırması için son tarih 31 Aralık. Söz konusu kanunda prim ve vergi borcu ödemelerinin yanı sıra işten çıkarılanları da yakından ilgilendiren detaylar yer almakta.

Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır?

Milyonlarca vatandaşı borçtan kurtaracak yapılandırma süreci başladı. Başvurular internetten yapılabilecek. Faizler silinecek, ana para 36 aya kadar taksite bölünebilecek. İşte tüm merak edilenler...

Vergi borcu yapılandırması maddesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi!

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Vergi borcu için evine haciz konulan kişiden mülkiyet hakkı ihlali davası!

Anayasa Mahkemesi, hissedarı olduğu şirketin vergi borcu sebebiyle yaşadığı eve haciz konulan başvurucunun bireysel başvurusunda ihlal kararı aldı. 

2020 emlak vergisi ne zaman ödenecek?

Emlak vergisi ödeme işlemleri her yıl iki taksit şeklinde, belediyelerden veya internet üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapabiliyorlar. Peki emlak vergisi ödeme ve sorgulama nasıl yapılır? Vergi borcu ne zaman ödenecek? İşte tüm merak edilenler...

Cengiz Holding'ten vergi borcu silindi iddialarına yanıt!

Cengiz Holding, grup şirketlerinden Cengiz İnş. San. ve Tic. AŞ’nin vergi borcunun haksız olarak silindiğine ilişkin olarak bir açıklama yaptı.

Vergi borcu olanlar dikkat! Hazine'den önemli açıklama!

Hazine, vergide "kanun yolundan vazgeçme" uygulamasının detayları vergi ve ceza ihbarnamesine karşı süresinde açılan davalarda, vergi mahkemesince verilen istinaf yolu açık kararlar ile bölge idare mahkemesince verilen temyiz yolu açık kararlar şeklinde açıkladı.

Elazığ ve Malatya'da depremde varlıklarını kaybedenlerin vergi borcu silinecek!

Elazığ ve Malatya'da depremden etkilenenler için Ankara Üniversitesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öz, "Mükellefin kaybettiği bu gelir kaynaklarıyla ilgili vergi borçları ve cezaları terkin edilebilecek." dedi...

Avanos vergi borcu yapılandırma Haberi

Avanos vergi borcu yapılandırma


6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte Emlak, Çevre Temizlik, Eğlence ve İlan Reklam Vergileri yeniden yapılandırılıyor. Mükelleflerin yapılandırmadan faydalanabilmeleri için 31 Ekim 2016 tarihine kadar Avanos Belediyesi Emlak Servisine bizzat başvurmaları gerekiyor.


Yapılandırma kapsamındaki borçlarda anapara değişmeyecek, vergi ziyai cezaları tamamen silinecek. Anaparaya bağlı cezalara, gecikme faizi ve gecikme zammı silinerek gecikme faiz ve zammı yerine vade tarihinden itibaren Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranı uygulanacak.


Yapılandırma tarihine bakılmaksızın ilk taksit ödemesi Kasım ayında başlayacak olup, kanun kapsamında 31 Ekim 2016 tarihine kadar olan Emlak, Çevre Temizlik, Eğlence ve İlan Reklam Vergisi borçları yapılandırılabilecek.


Borç ödeme işlemlerinin veznelerde yoğunluk yaşanmaması için son güne bırakılmaması hususu vatandaşlarımıza ilanen duyurulur.Avanos...