balıkesir tarım

balıkesir tarım

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Sivas Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğü inek ahırı düzenlemesi işi ve gübre yönetim sistemi inşaatı, Balıkesir Gönen Tahirova Tarım İşletmesi ise muhtelif cins ve miktarda araç kiralamak üzere ihale açtı.

Polisan Holding 3 ildeki 8 bin dönümlük tarım arazisini satıyor! 

Polisan Holding, tarım arazilerini satışa çıkardı. Manisa, Balıkesir ve Aydın'da bulunan 8 bin dönümlük arazide zeytin ve ceviz üreten Polisan Holding, arazi toplulaştırmadaki sorunlar sebebiyle bu işten çıkma kararı aldı...

Balıkesir'deki mera arazilerinin satışı mecliste!

Balıkesir'deki tarım, çayır ve mera arazilerine dair verilere ve mera arazilerinin satışı meclis gündemine taşındı. CHP'li Akın, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Balıkesir'de mera alanlarının azalmasının nedenleri meclis gündeminde!

Balıkesir ilindeki tarım, çayır ve mera arazilerine yönelik veriler arasındaki farklılıklar ve mera, yaylak ve otlak alanlarının azalmasının nedenleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Akın, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Tarım arazilerinde şufa bilinmiyor!

Tarım arazisi alanların şufayı bilmediklerini söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Özelmacıklı, “Yerli ve yabancı birçok yatırımcılar Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ illerinde tarım arazileri satın alıyor. Ama uygulama yatırımcı tarafından bilinmiyor" dedi.

Balıkesir Doğumevi Kavşağı’nın temeli atıldı!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılacak olan kentin 3. Kavşak projesi Doğumevi Kavşağı’nın temelleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katıldığı tören ile atıldı.

Kale Grubu yatırım için Balıkesir'i seçti!

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, ''Bölgede alışık olmadığımız bir alanda yatırım planlaması içine girmeyi hedefliyoruz. Tarım ve hayvancılık sektöründe kendini ispatlamış olan Balıkesir'e bizim de bir açılım gerçekleştirebileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Balıkesir Bandırma'da 5.1 milyon TL'lik gayrimenkul satışı!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Balıkesir Bandırma İlçesi'nin Edincik Mahallesi'nde bulunan arsa üzerindeki binaları satışa çıkardı. İhaleye en yüksek teklif Organiksa Tarım Madencilik Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.den geldi.

Tarım arazilerine tapu harcı muafiyeti getirildi mi?

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde., Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce yapılan basın açıklamasında, tarım arazilerine tapu harcı muafiyeti getirildiği bildirildi. Yapılan açıklama da, son başvuru tarihinin 15 Mayıs 2016 tarihinde sone erecek.

Balıkesir Etlik Piliç Yetiştirme Tesisi projesi toplantısı 30 Temmuz'da!

Saper Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Balıkesir Karesi'de yapılacak olan Etlik Piliç Yetiştirme Tesisi Kapasite Artışı projesinin halkın katılımı toplantısı yapılacak.

TTA Gayrimenkul Balıkesir arsasına 810 bin TL teklif geldi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın TTA Gayrimenkul'e ait Balıkesir'de 20.019,91 metrekare tarım ve hayvancılık ürünleri entegre tesis alanı imarlı arsanın özelleştirilmesi ihalesine Halil Güner tarafından 810 bin TL teklif verildi.

Balıkesir'de Kalker Ocağı ve Kırma eleme tesisi projesi için halk toplantısı düzenlenecek!

Erdoğmuşlar Tarım Ürünleri Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından Balıkesir'de Kalker Ocağı ve Kırma eleme tesisi projesi için 24 Mart 2015 günü saat 14:00'te halk toplantısı düzenlenecek.

Balıkesir'de zeytinliklere T tipi cezaevi inşaatı tamamlandı!

Danıştay, Balıkesir’de birinci sınıf tarım arazilerine T tipi cezaevi yapılmasını Toprak Koruma Kanunu’na aykırı olduğu gerekçesiyle iptal etti. Ancak dava sürerken inşaat tamamlandı.

Polisan, Balıkesir'den arazi satın alarak tarım sektörüne adım attı!

Polisan Holding CEO'su Erol Mizrahi, uzun süreden beri arazi arayışları olduğunu belirterek, Balıksesir'de karar kıldıklarını söyledi. Balıkesir'de tarıma başlayan Polisan, badem ve ceviz üretimiyle bin kişiye istihdam sağlayacak...

balıkesir tarım

balıkesir tarım balıkesir tarım

 

Ulaş Tarım İşletmesi 114 başlık sağmal inek ahırı içinin düzenlenmesi
inşaatı gübre yönetim sistemi inşaatını yaptıracak.

İhale, "açı ihale usulü" ile Ulaş Tarım İşletmesi Müdürlüğünde 22 Ekim
2007 tarihinde saat 14.30'da yapılacak.

Yer tesliminden itibaren toplam 65 günlük süreyi kapsayacak olan işin
ihalesine sadece yerli firmalar katılabilecek.

İhale dokümanı, Ankara'da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden bedeli
karşılığı satın alınabilecek.

İstekliler teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi
belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.

-TAHİROVA TARIM İŞLETMESİ-
Tahirova Tarım İşletmesi Müdürlüğü ise araçla personel taşıma işini
yaptıracak.

İhale, 30 Ekim 2007 tarihinde saat 14.00'de "açık ihale usulü" ile
Tahirova Tarım İşletmesinde yapılacak.

Başlangıç tarihi 27 Ekim 2007, bitiş tarihi ise 27 Ekim 2010 olarak
belirlenen ihale ile 2 adet en az 27 kişilik midibüs kiralanacak.

Sadece yerli firmaların...