13 / 08 / 2022

Bank of China kanal istanbul

Bank of China kanal istanbul

Bank of China, aralarında Kanal İstanbul’un da bulunduğu Türkiye’deki dev projelerin finansmanına talip olduğunu açıkladı. Bank of China'nın Türkiye Genel Müdürü Ruojie Li konuya ilişkin açıklamalarda bulundu..  

Bank of America’dan resesyon şoku uyarısı

Piyasa göstergelerinin yaklaşık üç haftadır ayı piyasasına işaret ettiğine dikkat çeken Bank of America'nın Baş Yatırım Stratejisti Michael Hartnett, faizlerin enflasyonu geriletmediğini belirterek bir resesyon şoku için hazırlanılması gerektiğini dile getirdi.

Merkez Bankası'nın kararı kangren etti! Yatırımcılar diken üstünde, her şeylerini dolara çevirdiler

Bank of America tarafından yayımlanan ve fon yöneticilerinin yatırım tercihlerini içeren rapora Merkez Bankası detayı vurdu. Yatırımcılar, Merkez Bankası kararlarının kendilerini çok etkilediğini belirtti. Bu nedenle 2001'den bu yana en yüksek nakit oranına ulaştılar.

Piyasalar bu haberlerle çalkalanıyor. Büyük göç başladı!

Bank of America stratejistleri, yatırımcıların riskli sayılacak varlıklarını sattığını ve büyük bir yatırımcı göçünün başladığını dile getirdi. Bu hafta tahvillerden 11,4 milyar dolar, hisse senedinden 6,2 milyar dolar ve altından ise 1,8 milyar dolar çıkış yaşandı.

Dev bankaların son dakika Bitcoin tahminleri!

Bitcoin'deki sallantı sürerken, Goldman Sachs, JPMorgan ve Bank of America'nın uzun vadeli tahminlerindeki iyimser hava devam ediyor. Peki dev bankaların son dakika Bitcoin tahminleri ne oldu?

Bank of America'dan kripto para uyarısı!

Bank of America stratejistleri son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto paralar, teknoloji hisseleri, paladyum ve tarihi olarak riskli varlıklarda balonun eş zamanlı şekilde patladığını bildirdi.

Kripto paralar küresel bir finans krizi çıkarabilir!

İngiltere Merkez Bankası’nın (Bank of England) başkan yardımcısı Sir Jon Cunliffe, kripto paraların değerinde sıfırı görecek büyük bir çöküşün “kesinlikle makul bir senaryo” olduğuna vurgu yaptı. 

Bank of America, Bitcoin vadeli işlemlere onay verdi!

ABD'nin en büyük bankalarından Bank of America, Bitcoin vadeli işlemleri için onay verdiğini açıkladı.

Royal Bank of Scotland 54 şubesini kapatacak!

İngiltere’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Royal Bank of Scotland (RBS), ülkedeki 54 şubesini kapatacak.

Çinliler Türkiye'de gayrimenkul yatırımına odaklandı!

Lojistik, elektronik, enerji, turizm ve gayrimenkulde faaliyetlerini sürdüren Çinliler etki alanlarını genişletiyorlarç  Bank Of China ve ICBC’nin Türkiye’ye girişi sonrasında şirket akını daha da hızlandı ve Çinli şirket sayısı 1000’e yükseldi. 

BOC, Kanal İstanbul’un altyapısının finansmana talip!

Bank of China, aralarında Kanal İstanbul’un da bulunduğu Türkiye’deki dev projelerin finansmanına talip olduğunu açıkladı. Bank of China'nın Türkiye Genel Müdürü Ruojie Li konuya ilişkin açıklamalarda bulundu..  

Bank of China Türkiye’deki altyapı projelerine talip!

Bank of China’nın (BOC) Türkiye iştirakinin Genel Müdürü Ruojie Li, Çin’in, Türkiye’deki altyapı yatırımlarının finansmanına talip olduklarını söyledi..

Bank of China, Türkiye'nin altyapısına talip!

Bank of China'nın Türkiye iştirakinin Genel Müdürü Li, Çin’in, Türkiye’deki altyapı yatırımlarının finansmanına talip olduklarını belirterek, "BOC, Türkiye'deki altyapı projelerinin finansmanını sağlayarak köprü görevi görmek istiyor" dedi.

RBS, mortgage soruşturmasına 3,8 milyar dolar ayırdı!

İskoç bankacılık devi Royal Bank of Scotland, ABD'de mortgage soruşturmasıyla ilgili 3,8 milyar dolar daha fon ayırdığını açıkladı.

Bank of China kanal istanbul Haberi

Bank of China kanal istanbul

Dünyanın önde gelen finans ve bankacılık devlerinden Bank of China (BOC) Kanal İstanbul da dahil Türkiye’deki altyapı projeleriyle ilgilendiğini açıkladı.

BOC Türkiye iştirakinin Genel Müdürü Ruojie Li, Çin’in, ‘Bir Kuşak, Bir Yol’ girişiminde en önemli ülkelerden olan Türkiye’deki altyapı yatırımlarının finansmanına talip olduklarını belirterek “BOC, Türkiye’deki altyapı projelerinin finansmanını sağlayarak köprü görevi görmek istiyor. Çinli şirketler bu projelere yatırımcı veya yüklenici olarak katılacaktır ve bankamız bu projelerde finansman ortağı olacak” diye konuştu.

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre Li, Türkiye’nin, büyüyen ekonomisi ve genç nüfusuyla önemli bir ülke olduğunu söyledi. Li, BOC’in uzun vadeli bir yatırımcı olarak, Türkiye’de bulunduğunu söyledi. Li, bankanın Türkiye’deki uzun vadeli varlığının sadece Türk ekonomisini değil, aynı zamanda girişimin bir parçası olan diğer ülkelerin ekonomilerini de destekleyeceğine...