bayraklı kat sayısı izni

bayraklı kat sayısı izni

İzmir Bayraklı Mayıs Olağan Meclis Toplantısı'nda Bayraklı'da bina inşaatları konusu ele alındı. Mecliste 12 mahalle için kat sınırlaması önerisi getirildi. 

Koçtaş mağaza sayısını 3 kat artıracak!

Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, önümüzdeki 3 yıllık süreçte mağaza sayısını 3 kat artırmayı hedefliyor.

Deprem sigortalı konut sayısı 20 kat arttı!

Türkiye genelinde deprem sigortalı konut sayısı, 20 yılda yaklaşık 20 kat arttı ve 500 binden 9,5 milyona çıktı...

Site kararlarında kat maliklerinin sayısı esas alınır mı?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Sayı ve arsa payı çoğunluğu’ ifadesi, bir kat malikleri kurulu toplantısına katılanlar çerçevesinde mi düşünülmelidir, yoksa mutlaka toplam kat malikleri sayısı mı esas alınmalıdır?'' sorusuna cevap verdi...

0.99 konut kredisi veren banka sayısı 5'e yükseldi!

Konut alımını erteleyen vatandaşa umut olan 0.99 faizli konut kredisi kampanyası büyümeye devam ediyor. Kampanyaya katılan banka sayısı 5'e yükseldi. İşte 0.99 konut kredisi veren bankalar...

Millet bahçelerin ve korunan alanların sayısı artacak!

"Sıfır Atık Mavi Projesi"nin, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçelerin ve korunan alanların sayısının artacağını söyledi.

Alfemo, mağaza sayısını iki katına çıkaracak!

Mobilya sektörünün öncü markalarından Alfemo, mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

17 maddede kat malikleri kurulu karar yeter sayısı!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez Emlakkulisi.com okurları için "kat malikleri kurulu karar yeter sayısı" konusunu kaleme aldı. İşte Dönmez'in o yazısı..

İmar barışında bodrum kat sayılır mı?

İmar barışı başvuru sürecinde, kimi binada yer alan bodrum katlar, yapının kat hesaplamasında şaşırtıcı olabiliyor. Peki, imar barışında bodrum kat sayılır mı, sayılmaz mı?

Milyoner sayısı 10 yılda 5 kat arttı!

Bankalarda 1 milyon liranın üzerinde mevduatı bulunan kişi sayısı son 10 yılda yüzde 400 artarak 28 binden 139 bin 735 kişiye yükseldi.

Emlak Konut Şişli arsasının kat sınırı 10!

Emlak Konut Şişli arsasındaki konut ve ticaret alanında yapılacak binaların kat sayısı 10, ticaret alanındaki yükseklik sınırı ise 5 kat olarak belirlendi.

Türkiye'de havalimanları ve üniversite sayısı 2 katına çıktı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de havalimanları ve üniversite sayısı 2 katına, bölünmüş yollar 3 katına, ihracat rakamı 5 katına çıkmışsa, Türkiye fabrikası artık çalışıyor demektir" dedi.

Ar-Ge merkezi sayısı üç yılda üç kat artış gösterdi!

Türkiye'nin ikinci ihracatçı kenti Bursa'da Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son üç yılda Ar-Ge ve tasarım merkezi sayısı üç kat artış gösterdi...

Havalimanı sayısı 15 yılda 26'dan 55'e yükseldi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Muş Havaalanında düzenlenen temel atma törenine katıldı. Arslan, 15 yılda havalimanı sayısı 26'dan 55'e yükseldiğini açıkladı.

bayraklı kat sayısı izni Haberi

bayraklı kat sayısı izni

Bayraklı Belediyesi Mayıs Ayı Olağan birinci meclis oturumu gerçekleşti. İz Gazete'den Gizem Taban'ın haberine göre; ensafın kira sıkıntısı ve 12 mahalleyi içeren kat sınırlaması hakkındaki önergeler ele alındı. 

Önceki meclis toplantısında tartışılan 5. Yıl, Fuat Edip Baksı, Osmangazi, Manavkuyu, Mansuroğlu, Adalet, Tepekule, Soğukkuyu, Postacılar, Onur, Yamanlar ile Org. Nafiz Gürman mahallelerini kapsayan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu önerisi yeniden tartışıldı. İlgili mahallelerde bugüne kadar kat sınırlaması için herhangi bir sınır bulunmazken, yapılacak bina inşaatlarda kat sınırlamasına dair öneri  maddeleri bir sonraki oturumda görüşülmek üzere ‘acil’ kaydıyla komisyonlara gönderildi.

"Kiracılar mal sahiplerinin inisiyatifine kalmamalı"

İlçe esnafının, mal sahipleri ile kira konusunda sorun yaşadığını söyleyen AKP’li Meclis Üyesi Mikail Bilici, “Pandemi öncesi esnaf ile mal sahibi arasında tanzim edilen kontratlar var....