28 / 06 / 2022

bitcoin sahibi kim

bitcoin sahibi kim

Kripto para piyasasının en büyük birimi olan Bitcoin'in kim tarafından geliştirildiği merak konusu olmuştu. ABD'de görülen oldukça sıradan bir dava en büyük gizemi çözmek üzere. 

Kriptocuları panik sardı! Uzmanlar tek tek uyardı! Bitcoin'de kim, ne bekliyor? İşte kriptoda gelecek senaryoları...

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Yatırımcılar panikle gelecek dalganın seyrini bekliyor. Peki hangi uzman nasıl açıklama yapıyor? Kripto paraları ne bekliyor? İşte detaylar...

Oyun devi satışa çıktı! EA’in yeni sahibi kim olacak?

Video oyun endüstrisinin devi kendini satılığa çıkarıyor. Yeni sahibini arayan oyun devi Electronic Arts, Disney, Apple ve Amazon gibi potansiyel alıcı şirketlerle görüşmelere başladı. Görüşmeler sürerken henüz net bir karar alınmış değil.

Bitcoin yatırımcıları kara kara düşünüyor. Kim kazandı kim kaybetti?

Bitcoin piyasası, 2022 başından bu yana görülen en büyük düşüşü gördü. Piyasa son 24 saat içinde yüzde 11 düşüşle 35 bin 611 dolar seviyesine kadar geriledi. Cardano % 8,4, Ethereum % 6,3, Terra ise % 6,56 düşüş yaşadı.  

Kentsel dönüşüm kira yardımı ev sahibi alabilir mi? Ev kiradaysa yardımı kim alır?

Kentsel dönüşümde riskli yapıda ikamet eden kimseler kira yardımı alabiliyor. Peki, kiradaki ev için kentsel dönüşüm kira yardımı ev sahibi alabilir mi?

66 Bin liraya prefabrik ev sahibi olun! İşte kampanyalı evler ve Mart 2022 fiyat listesi…

66 Bin liraya ev sahibi olmayı kim istemez? Arsası ve bahçesi olanların ilk tercihi prefabrik evlere rağbet, her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte kampanyalı prefabrik evler ve Mart 2022 fiyat listesi…

Benzin ve mazota zammı kim yaptı? Kim geri çekti?

Son günlerce milyonlarca araç sahibi tarafından merak edilen ve araştırılan akaryakıt zamlarıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün yapılacağı açıklanan zammın iptal edilince, EPGİS ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz arasında tartışma yaşandı. Peki akaryakıta zammı kim yaptı? Kim geri çekti?

Bitcoin ölüm kavşağına yaklaşıyor iddiası!

En büyük piyasa değerinin sahibi olan kripto para olan Bitcoin’de balon tartışmaları yeniden gündeme geldi. Peki Bitcoin'de balon var mı? İşte uzmanların konuya ilişkin açıklamaları...

Bitcoin'in en büyük gizemi çözülüyor!

Kripto para piyasasının en büyük birimi olan Bitcoin'in kim tarafından geliştirildiği merak konusu olmuştu. ABD'de görülen oldukça sıradan bir dava en büyük gizemi çözmek üzere. 

Ray Dalio Bitcoin satın aldığını açıkladı!

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates'in sahibi Ray Dalio, Bitcoin satın aldığını duyurdu. 

Dijital para ödeyerek gayrimenkul sahibi olma fırsatı!

Son zamanlarda Bitcoin'in değerlenmesiyle birlikte dijital paralara ilgi arttı. Peki, dijital para ile gayrimenkul sahibi olmak mümkün mü?  

Mülk sahibi ve kiracılar arasında tartışma: Stopaj mı, KDV mi?

Mülk sahibi değişen kiracılı taşınmazlarda, taşınmazın yeni sahibinin durumuna göre mülk sahipleri ile kiracılar arasında stopaj ve KDV tartışması ortaya çıkıyor. Peki kiralar nasıl belirleniyor? Mülk sahibi değişince kira sözleşmesi de değişiyor mu? Kira tartışmalarında kim haklı? İşte detaylar...

Kim Kardashian ile Kanye West'in gayrimenkulleri ne olacak?

Kim Kardashian ve Kanye West 6 yıllık evliliklerini bitirmeye hazırlanıyor. 105 milyon dolarlık emlak sahibi olan çiftin bu serveti ne yapacağı merak konusu oldu. 

Birevim faizsiz ev sahibi olma fırsatı sunuyor!

2016 yılında Murat Çiftçi tarafından kurulan Birevim, gelecekte Türkiye ve dünyada hâkim olacak faizsiz ev sahibi olma ihtiyacı için bir iş modeli olarak geliştirildi...

bitcoin sahibi kim Haberi

bitcoin sahibi kim

ABD'nin Florida eyaletinde bir süredir süren ve ilk bakışta oldukça normal ve sıkıcı görünen bir dava var. Hürriyet'te yer alan habere göre; davanın tarafları ölmüş bir adamın ailesi ile eski ortağı, amacı ise ölüm sebebiyle biten ortaklığa ait varlıkların kimin olacağını belirlemek. Fakat bu fazlasıyla sıradan görünen dava, çağımızın en büyük sırlarından birinin çözülmesine neden olabilir. Davaya konu olan varlıklar bugünkü değeri 64 milyar Dolar seviyesinde olan 1 milyon bitcoinlik bir hesap. Hesabın sahibi ise Bitcoin'in Satoshi Nakamoto takma adıyla tanınan kurucusu. 

Davayı açan aile, ölen kişi ile eski ortağının bir araya gelerek Bitcoin'i kurduğu bu nedenle Satoshi Nakamoto karakterinin yarısının da ölen babaları olduğunu iddia ediyor. Bunun sonucunda da aile, Nakamoto'nun varlığının yarısı üzerinde hak sahibi olduunu öne sürüyor.