bodrumda kaç bina yıkılacak

bodrumda kaç bina yıkılacak

Başbakan Erdoğan, geçen yıl bayram tatilini geçirdiği Muğla’da incelemelerde bulunmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na “Talana engel olun” talimatı vermişti. Bodrum-Torba sahil şeridinde 3 bin 946 yapı hakkında yıkım kararı çıktı...

İmar barışında çürük bina uyarısı!

21 kişinin hayatını kaybettiği Kartal faciası ‘Daha kaç çürük bina var?’ sorusunu gündeme getirdi. Sorunlu yapılar için barışa gidildi. Hukukçular konu ile ilgili uyarılarda bulundu.

Yapı kullanma izin belgesi kaç para 2017?

Bir arsa üzerinde bina inşaatı tamamlandıktan sonra, yapının oturuma açılması için yapı kullanma izin belgesi alınması gerekiyor. Bu belge belediyeden belli bir harç ödenerek alınıyor. Peki, yapı kullanma izin belgesi kaç para 2017?

Kaç metrekare arsaya kaç metrekare ev yapılır?

Arsası olup, üzerinde bina inşa etmek isteyen kimseler geçici müteahhitlik belgesi alarak kendisi inşaat yapabiliyor. Peki, bir arsa üzerinde ev inşaatı nasıl yapılır? Kaç metrekare arsaya kaç metrekare ev yapılır?

Maltepe'deki bina yıkımında Fatma Güldemet Sarı'nın suçu ne?

Maltepe'de eski bloğun depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle rapor verilen bina içine yerleştirilen patlayıcılara rağmen yıkılamamış. Fatma Güldemet Sarı , Bakan olalı bir ay oldu. Binanın yıkım kararı kaç ay öncesi alınmış, fizibiliteleri yapılmış.

Gaziosmanpaşa'daki dönüşümde bin 510 bina yıkıldı!

Şu günlerde Gaziosmanpaşa denince ilk akla gelen kentsel dönüşüm...Şantiyeye dönen ilçede bir yandan yıkımlar, diğer taraftan inşaatlar sürüyor. Peki çalışmalar ne aşamada? Şimdiye dek kaç bina yıkıldı, kaç bina yapıldı?

İki bina arası çekme mesafesi nedir?

Çekme mesafesi, yapıların birbirine yaklaşma sınırı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sınırlar imar yönetmeliği kapsamında açıklanıyor. Peki, iki bina arası çekme mesafesi nedir? iki bina arası çekme mesafesi kaç metredir?

Bina aidatı kaç ay ödenmezse icra gelir?

Apartmanda, kat maliklerinin sorumlulukları arasında apartmanın ortak giderlerine katılım da yer alıyor. Peki, bina aidatı kaç ay ödenmezse icra gelir?

Bina çürük raporu kaç günde alınır?

Binaya çürük raporu alınabilmesi için ilgili birimlere bir dilekçe ile başvuruda bulunulabiliyor.Peki bina çürük raporu kaç günde alınır?İşte bina çürük raporu alınma süreci..

Hangi ilçede kaç bina riskli?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların başvurusuyla ülke genelinde şimdiye kadar yaklaşık 175 bin konut ve iş yerinin riskli olduğu belirlendi.

Risk tespiti yaptırılacak bina maksimum kaç katlı olmalıdır?

Kentsel dönüşümde riskli olarak tespit edilen yapılar yıkılarak yerine, yeni ve sağlam binalar inşa ediliyor. Peki risk tespiti yaptırılacak bina maksimum kaç katlı olmalıdır?Risk tespiti yaptırılacak bina için kat sınırı var mıdır?

Zemin etüdü raporu kaç günde çıkar?

Bina ve bina türü yapıların projelendirme safhasında gerekli olan zemin ve temel etütlerinin, uygun ve standart bir metotla yapılabilmesi için zemin etüdü raporu yapılması gerekiyor. Peki, zemin etüdü raporu kaç günde çıkar?

1935 yılında İstanbul'da 143 bin tane bina varmış!

26 Şubat 1935 tarihli Akşam Gazetesi'nde yer alan haberde İstanbul'da binalara numara verme işi tamamlanmış her mahallede kaç sokak bulunduğunu her sokakta da kaç tane bina bulunduğunu da tesbit etmişler.

Tuna Eğitim Vadisi projesinde son durum!

Esenler Tuna Eğitim Vadisi'nde son durum ne? Tuna Eğitim Vadisi, kaç bin metrekarelik alana kurulacak? Tuna Eğitim Vadisi projesi için kaç bina, kaç bağımsız bölüm yıkıldı? İşte Esenler Tuna Eğitim Vadisi’nden son durum raporu…

bodrumda kaç bina yıkılacak

bodrumda kaç bina yıkılacak bodrumda kaç bina yıkılacak

Kaçak yapılara yargı kalkanı… Bodrum-Torba sahil şeridinde 4 bine yakın bina için yıkım kararı çıktı. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurarak süreci tıkadı.


Ege’deki kaçak ve çarpık yapılaşmayı bitirme operasyonuna vatandaş-belediye-mahkeme işbirliğiyle engel… Başbakan  Erdoğan, geçen yıl bayram tatilini geçirdiği Muğla’da incelemelerde bulunmuş,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na “Talana engel olun” talimatı vermişti. Oluşturulan özel ekip, üç ay boyunca tüm sahil şeridini gezerek kaçak yapıları tek tek belirledi. 3 bin 946 yapı hakkında yıkım kararı çıkarttı. 


'BÜTÇEMİZ YOK' BAHANESİ 


Bakanlık, bina sahiplerine üç ay süre; belediyelere de “Yıkım işlerinden sorumlusunuz” talimatı verdi. Belediyeler, “Bütçemiz yok” bahanesiyle kılını kıpırdatmadı. 


ÇEVRECİLER TEPKİ GÖSTERDİ  


Geri adım atmayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler için ‘yıkım bütçesi’ hazırladı, “Bu parayı başka hiçbir projede kullanamazsınız” dedi. Bina sahipleri sürenin dolmasına kısa bir...