Bursa Nilüfer şehirleşme

Bursa Nilüfer şehirleşme

Gazete Bursa köşe yazarı olan Muharrem Karabulut bugünkü köşe yazısında imar hataları, yanlış planlama ve şehirleşme hataları olan kentlerde insanların nasıl uzaklaştığını anlattı. Karabulut, Bursa'da kaçak yapılaşmanın arttığını belirtti.

Bursa Nilüfer'de kaçak yapılar ortadan kaldırılıyor!

Bursa Nilüfer Belediyesi ilçe genelinde kaçak yapıları ortadan kaldırmaya devam ediyor. Belediye ekipleri son olarak Yaylacık Mahallesi’nde inşa edilen kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Bursa Nilüfer'den 25.4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul hissesi!

Bursa 7. İcra Dairesi, Bursa ili, Nilüfer ilçesinde yer alan gayrimenkul hissesini 25 milyon 417 bin 819 TL'ye satıyor...

Bursa Nilüfer'de 10.6 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

T.C. Bursa 1. Satış Memurluğu, Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Ürünlü Mahallesi, 2701 ada 60 parselde yer alan tarlayı 10 milyon 646 bin 976 TL'ye satıyor...

Bursa Nilüfer'de 10.6 milyon TL'ye icradan satılık tarla!

T.C. Bursa 1. Satış Memurluğu, Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Ürünlü Mahallesi, 2701 ada 60 parselde yer alan tarlayı 10 milyon 646 bin 976 TL'ye satıyor.

Bursa Nilüfer'de üst hakkı tesisi kurularak kiralama ihalesi!

Bursa İli Nilüfer Belediye Başkanlığı, Gümüştepe Mahallesi'ndeki 19 bin 3 metrekarelik parsel üzerinde 15 yıl süreli üst hakkı tesisinin kurularak kiralanması işi ihale ediyor.

Bursa Nilüfer'de 21.5 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Bursa İli Nilüfer Belediye Başkanlığı, Bursa Nilüfer'de yer alan gayrimenkulü 21 milyon 500 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Bursa Nilüfer için acele kamulaştırma kararı!

Bursa ili Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bursa Nilüfer'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kaçak yapıların yıkılmasıyla ilgili alınan karar ile Nilüfer Belediye Encümeni de, belirlenen binaların yıkımı gerçekleşti.

Weltew Home 79. mağazasını Bursa Nilüfer’de açtı!

Koronavirüs sebebiyle yaşanan pandemi günlerinde de yatırımlarına hızla devam eden Weltew Home, Türkiye’deki 79. mağazasını Bursa Nilüfer’de hizmete açtı.  

Bursa Nilüfer'de 6.7 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

Nilüfer Belediye Başkanlığı, Bursa Nilüfer'de yer alan gayrimenkulü 6 milyon 750 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Bursa Nilüfer Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yarın!

Bursa Nilüfer Kurtuluş Mahallesi 5750 Ada 1 Parselde 40 Yatak Kapasiteli Rehabilitasyon Merkezi Binası İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi yarın saat 14:30'da gerçekleştirilecek.

TOKİ Bursa Nilüfer rehabilitasyon merkezi ihalesi 25 Mart'ta!

Bursa Nilüfer Kurtuluş Mahallesi 5750 Ada 1 Parselde 40 Yatak Kapasiteli Rehabilitasyon Merkezi Binası İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 25 Mart 2020 tarihinde saat 14:30'da yapılacak.

Bursa Nilüfer'de 13.2 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Nilüfer Belediye Başkanlığı, Bursa Nilüfer'de yer alan 2 adet arsayı toplam 13 milyon 200 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Bursa Nilüfer şehirleşme Haberi

Bursa Nilüfer şehirleşme

Bursa metropol bir kent. Çevreye çıkıp bakıldığında, ucu bucağı gözükmüyor. Her yerleşim alanının kendince bir cazibeci ve albenisi var. Eskiden, gecekondu bölgesi olan yerler, bu kentin en güzel semtleri oldu. Lüks olan yerlerde ise, imar hataları, yanlış planlama ve şehirleşme nedeniyle insanlar bu bölgelerden kaçar oldu. Tabi, birinci neden ulaşım. Trafik. İnsanlar, evlerinin kapısı önüne arabalarını park edecek yer bulamıyorlar. Bulsalar bile, ya polis gelip ceza yazıyor. Ya da belediye zabıtası gelip ceza yazıyor. Planlı gelişim bölgelerinde de öylesine kaçak yapılaşma ve göz yumma olayları var ki, sormayın gitsin. Eskiden gecekondu bölgesi olarak Yıldırım ilçesi eleştiriliyordu. Örneğin, Yıldırım Millet Mahallesi'nde yapılan inşaatlar gecekondu ve kaçak yapılaşmaya örnek gösteriliyordu. Planlı gelişim bölgesi Nilüfer gözde kent idi. Şimdi, bakıyorum, Millet Mahallesi,...