çiftçiye destek paraları ödemeleri başladı 2020

çiftçiye destek paraları ödemeleri başladı 2020

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 18 yılda çiftçilere 310 milyar lira tarım desteği ödemesi yaptıklarını, bu yıl da 22 milyar lira destek sağlayacaklarını bildirdi.

Berat Albayrak: 40 bin çiftçiye erken ödeme yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "TÜRKŞEKER, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacak." dedi.

Anında hesaplara yatıyor! PTT'de unutulan destek paraları veriliyor!

Sosyal Güvelik Kurumu'nda bekletilen paralar sahipleri tarafından unutulduğu ya da bilinmediği için alınmıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu çok sayıda alanda hem çalışanlara hem vatandaşlara ayrı ayrı ödemelerde yer alıyor. İşte tüm merak edilen yardımlar...

Bakan Pakdemirli çiftçiye müjdeli haberi verdi! Ödemeler yarın başlıyor!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yarın itibarıyla mazot ve gübre desteği ödemeleri başlıyor. 81 ilde 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 TL ödeme yapılacak" dedi.

Çiftçiye müjde! Destek ödemeleri katlandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere 2020 yılı destekleri kapsamında katı-organik-organomineral gübre destekleri iki katına çıkarıldı.

Çiftçiye çifte müjdeli haber! Destek ödemeleri başlıyor!

Başkan Erdoğan, kabine toplantısının ardından binlerce çiftçiyi ilgilendiren ödemeler hakkında açıklamalarda bulundu. Tarım ve hayvancılığı desteklemek amacıyla çiftçilere ödenen tarımsal destek ödemelerinin tarihi belli oldu...

Çiftçiye müjde! Destek ödemeleri 2 katına çıktı!

Kabine toplantısının ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan çiftçilere yönelik açıklamalarda bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de ödemelerin başladığını duyurdu...

Çiftçilere 1 milyar 262,5 milyon liralık destek ödemeleri başladı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Öğrenci ve çiftçiye yapılandırma müjdesi!

Koronavirüs süresi boyunca ekonomik sorun yaşayan kişilerin, devlete olan borçlarının yeniden yapılandırılması için çalışmalarda bulunuldu. 

Tarım arazileri çiftçiye 10 seneliğine kiranabilecek!

Resmi Gazete'de yayınlanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait son tebliğe göre mülkiyeti hazineye ait olan tarım arazileri, çiftçiye on seneliğine kiranabilecek. 

Hazine’den çiftçiye kiralık arazi!

Hazine arazilerinin çiftçilere rayiç bedelinin yüzde 1.5’una topraksız ve az topraklı köylülere kiraya verileceği açıklandı. Kiralamanın 10 yıla kadar uzayabileceği bilgisi de açıklamada yer aldı.

Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemesi olarak çiftçilerin hesabına 18.00 itibarıyla toplam 374 milyon lira yatırıldığını bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan çiftçilere destek açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çiftçilere, hububat üretimi ve pancar küspesi için toplam 400 milyon lirayı aşan avans desteği verdiklerini bildirdi.

Bekir Pakdemirli: Çiftçiye bu yıl 22 milyar lira destek sağlayacağız!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 18 yılda çiftçilere 310 milyar lira tarım desteği ödemesi yaptıklarını, bu yıl da 22 milyar lira destek sağlayacaklarını bildirdi.

Bakan Albayrak: Çiftçiye 6 milyar liralık kredi borcunu öteleme imkanı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, mayıs ve haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerinin faizsiz 6 ay ertelenmesi ile çiftçiye yaklaşık 6 milyar liralık borcunu öteleme imkanı sunduklarını bildirdi.

çiftçiye destek paraları ödemeleri başladı 2020 Haberi

çiftçiye destek paraları ödemeleri başladı 2020

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarımın önemli ve stratejik bir sektör haline geldiğini bildirdi.

Gıdanın ana kaynağı olan tarımın birçok sektöre de ham madde sağladığına dikkati çeken Pakdemirli, şunları kaydetti: "Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, gıdanın ülkeler için adeta bir milli güvenlik meselesi olduğunu göstermiştir. Bakanlık olarak bu önemin farkındayız ve tarımsal politikalarımızı bu bilinçle oluşturup hayata geçiriyoruz."

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Pakdemirli, salgın sürecinde tarımsal üretimin aksamaması ve çiftçilerin mağdur olmaması için birçok tedbiri hayata geçirdiklerini ve geçirmeye de devam ettiklerini belirterek, bu süreçte birçok ülkenin gıdaya erişimde sıkıntı yaşadığını, Türkiye'nin ise alınan önlemlerle üretim ve gıda tedarik zincirinde hiçbir sıkıntı yaşamadığını vurguladı.

Bakanlık olarak, çiftçiler...