depremze konut rezerv alanı

depremze konut rezerv alanı

Malatya’da yaklaşık 2 milyar liralık yatırımın hayata geçirildiğini anlatan AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 234 bin bağımsız bölümde hasar tespitinin yapıldığını açıkladı.

Malatya'da depremzedeler için yapılan konutların rezerv alanı genişletilecek!

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Gelincik Tepesi'nde yapımına başlanan konutların rezerv alanının genişletileceği açıklandı.

Eyüpsultan Kemerburgaz’da rezerv yapı alanı imara açıldı iddiası!

Eyüpsultan Kemerburgaz’da rezerv yapı alanı ilan edilen binlerce metrekarelik alan imara açıldı. “Orman-kentsel yeşil ve spor alanı” fonksiyonu olan parsellere “konut-ticaret” fonksiyonu verildi. Alana AVM ve rezidans inşa edilmesinin önü açıldı. 

Kamil Okyay Sındır: Fay zonuna konut yapmak büyük risk!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir depreminin ardından konut yapımı için belirlenen rezerv alanın Bornova Fay Zonu üzerinde bulunduğunu dere havzasında konut yapılmasının yaşamsal riskler barındırdığını söyledi.

Bekir Pakdemirli'den İzmir rezerv konut alanı açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Bayraklı'da başta ağır hasarlı konutlar olmak üzere bir şekilde bu dönüşümün sağlanmasına fayda sağlayacak rezerv alanı gezdik" dedi.

İzmir'de rezerv alan temini ve konut inşaatları hızla yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'deki depremin ardından yoğun şekilde rezerv alan temini çalışmalarının yapıldığını söyledi ve rezerv alanlarla birlikte hemen enkazların kaldırılacağını, ardından inşaat çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Murat Kurum: Salarha ve Yağlıtaş'ta 930 rezerv konut üretiyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Salarha ve Yağlıtaş'ta 930 rezerv konut üretiyoruz. Bu konutları da şehrin merkezinde deprem riski taşıyan alanların dönüşümü için kullanacağız" dedi.

Murat Kurum'dan Gümüşhane'ye sosyal konut müjdesi!

Kurum, Gümüşkent Mahallesi'nde 110 dönümlük alanda 97 yapı olduğunu ve bu yapıların deprem çerçevesinde risk teşkil ettiğini belirterek, "Burada sosyal konut ve rezerv konut üreteceğiz" dedi.

Elazığ ve Malatya'da 24 bin konut inşa edilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, depremlerden etkilenen 9 şehirde başlatılan hasar tespit çalışmaları sona erdi. Bakanlık, afet konutu dönüşüm çalışmaları ve rezerv konut uygulamaları dahilinde, Elazığ'da 19 bin 591, Malatya'da ise 4 bin 448 konut inşa edecek...

Elazığ'da 132 rezerv konut kurayla depremzedelere tahsis edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank yaptığı açıklamada, Elazığ'da 132 rezerv konut kura ile depremzedelere tahsis edildiğini söyledi.

TOKİ Elazığ'da 1.400 konut için düğmeye bastı!

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından TOKİ 1.400 konut için düğmeye bastı. İlk etapta 400 rezerv konut depremzedelere verilecek...

TOKİ'den Bursa'ya 500 yeni konut!

Bazı temaslarda bulunmak üzere Bursa'ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Soğanlı mevkisinde TOKİ eliyle 500 rezerv konut yapacağız" dedi.

Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm için rezerv konutlar inşa edilecek!

Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy, yine aynı alan üzerinde bulunan 20 bin metrekarelik bölüme ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm projesinde kullanılmak üzere rezerv konut inşa edileceğini müjdeledi....

Zeytinburnu’na 26 bin metrekarelik 'Rezerv Konut' geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Zeytinburnu Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Zeytinburnu'ndaki 26 bin metrekarelik alanda yatay mimari esaslı rezerv konutları inşa edilecek.

Esenler'de yatay mimariyle 5 bin rezerv konut üreteceğiz!

İstanbul’daki dönüşüm ile ilgili genel değerlendirmeler yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Esenler'de yatay mimariyle 5 bin rezerv konut üreteceğiz" dedi.

depremze konut rezerv alanı Haberi

depremze konut rezerv alanı

Malatya'da yaklaşık 2 milyar liralık yatırımın yapıldığını söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, 234 bin bağımsız bölümde hasar tespitinin yapıldığını kaydetti.

Sabah'tan Tahir Özçelik'in haberine göre; depremin üstünden yaklaşık 1 yıl geçti. Bu süre içerisinde Malatya'da depremzedeler için 6 bin konut inşa edilirken, 2 bin 900 acil ve ağır hasarlı binanın yıkımını gerçekleştirildi. 68 bin binada yaklaşık 234 bin bağımsız bölümde hasar tespit çalışmaları yürütüldü. Depremin yaralarını sarmak için el ele veren Malatya halkı kısa süre içerisinde normal hayata dönmek için büyük çaba gösterdi.

24 Ocak Malatya depreminin yol açtığı yıkımın izlerini silmek için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, kentte 6 bin yeni konutun tüm sosyal altyapısıyla birlikte inşasının sürdüğünü ve Haziran ayına kadar...