doğalgaz kullanmak avantajlımı

doğalgaz kullanmak avantajlımı

Kayseri’de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz’ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi.

Doğalgaz abonelik sözleşmesi için gerekli belgeler!

Doğalgaz kullanımı olan bir mahalde yeni kullanıcının gaz kullanmak istemesi durumunda Doğalhaz Abonelik Sözleşmesi yapılıyor. Peki, doğalgaz abonelik sözleşmesi için gerekli belgeler nelerdir? İşte yanıtı..

Doğalgaz kullanmak zorunlu mu?

Apartmanlarda kış aylarında kullanılan ısınma sistemleri kömür ve doğalgaz olarak karşımıza çıkıyor. Kimi apartmanlarda doğalgaz kullanımı zorunlu tutuluyor. Peki, yasal olarak doğalgaz kullanmak zorunlu mu?

İstanbul Bağcılar'da doğalgaz deposunda yangın çıktı!

İstanbul Bağcılar'da doğalgaz ve kartlı su sayaçlarının bulunduğu depoda yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede depoyu sarmasıyla art arda patlamalar meydana gelirken, yangın sonrası depoda bulunan sayaçlar kullanılamaz hale geldi...

ABD'liler İstanbul'da petrol ve doğalgaz arıyor!

Yeni petrol kanununun ardından Amerikalı şirketler daha önce rekabete girdikleri Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) 'ortaklık' stratejisi geliştirdi. Şimdi İstanbul 'da petrol ve doğalgaz arıyorlar.

İstanbul'da doğalgaz ve petrol araması yapılıyor!

TPAO, bir ortaklık da ve Amity Oil ile yaptı. Güneydoğu’da da faaliyeti olan Amerikalı Trans Atlantic bünyesindeki Amity ile yapılan anlaşma, Tekirdağ ve İstanbul’da hem petrol hem doğalgaz arıyor...

Denizli'de doğalgaz patlaması meydana geldi!

Denizli'de Bayramyeri Meydanı'nda yer alan 5 katlı binanın birinci katında doğalgaz sıkışmasından olduğu tahmin edilen patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişinin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

Denizli'deki bir apartmanda doğalgaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi!

Denizli Bayramyeri 'nde sabah 09.15 'te patlama meydana geldi. 5 katlı binanın birinci katında Tüpgaz veya doğalgaz sıkışmasından kaynaklandığı sanılan patlamada yaralıların olduğu bildirildi.

Doğu'daki 5 ilin doğalgaz dağıtımına talip çıkmadı!

Hakkâri, Ağrı, Tunceli, Şırnak ve Artvin'de doğalgaz dağıtımına talip çıkmadı. Hükümet çareyi belediyelere dağıtım lisansı vermekte buldu. 3 kez dağıtım ihalesine çıkıldığı halde başvuru olmazsa lisansı belediye ve il özel idareleri devralacak...

Taner Yıldız: Elektirk ve doğalgaz fiyatlarında artış olmayacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız " Elektrik fiyatları önümüzdeki 3 ay boyunca, doğalgaz fiyatları da temmuz ayında aynı fiyatlar ile devam edecek" dedi.

Taner Yıldız: Elektrik ve doğalgaz fiyatları aynı kalacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bakan Kayseri Valiliği'nin şehit ve gazi ailelerine verdiği iftara katıldı. Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarında aynı fiyatlarla devam edeceklerini söyledi...

Başkent Doğalgaz konutlarda tesisat kontrolleri başlattı!

Başkent Doğalgaz konutlarda tesisat kontrolleri başlattı. Başkent Doğalgaz Genel Müdürlüğü (Başkentgaz), Ankaralıların can ve de mal güvenliğini sağlamak amacı ile meskenlerde iç tesisat kontrolleri başlattı.

Rus doğalgaz devi Gazprom'un gözü Avusturyalı OMV'de!

Dünyanın en büyük enerji şirketlerinden Rus doğalgaz devi Gazprom'un gözü Avusturyalı OMV'de.Şirketin Türkiye'de Petrol Ofisi'nin sahibi olan enerji firması OMV'nin yüzde 24.9'unu almak için Abu Dabi Emirliği ile görüştüğü öğrenildi...

TPAO, doğalgaz deposunun kapasitesini artırıyor!

TPAO, doğalgaz deposunun kapasitesini 1.2 milyar dolarlık yatırımla artırıyor. TPAO Genel Müdürvekili Besim Şişman, bu yatırımla birlikte Türkiye’nin yoğun kış günlerinde sisteme günde 75 milyon metreküp gaz basabileceğini söyledi.

doğalgaz kullanmak avantajlımı

doğalgaz kullanmak avantajlımı doğalgaz kullanmak avantajlımı


Kayseri’de doğalgaz tedarikçisi Kayserigaz’ın Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, 5 kişilik bir evde ısınma, mutfak ve sıcak su temininde doğalgaz kullanılmasının, kömüre ve tüpe göre yüzde 53 daha karlı olduğunu söyledi. 


Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ölçümlerine göre, Kayseri il merkezi, havası kirli 60 il arasından orta sıralarda yer alıyor. Valilik, belediye ve Kayserigaz, kirliliğin azaltılması için çeşitli faaliyetlerde bulunuyor. Bu kapsamda Kayserigaz, doğalgaz kullanımını arttırmak için çalışma başlattı. Bilinçli tüketici yetiştirmek amacıyla oluşturulan doğalgaz eğitim evinde öğrenci ve büyükler bilgilendiriliyor. Doğalgazı verimli ve daha tasarruflu kullanma yöntemleri anlatılıyor. 


Kayserigaz Genel Müdür Yardımcısı Adem Dinçay, doğalgaz kullanan bir aile ile kullanmayan arasında yapılan bir araştırmayı paylaştı. Isınma, mutfak ve sıcak su ihtiyacını doğalgazdan sağlayan 5 kişilik bir ailenin, yıllık yakıt giderinin...