30 / 06 / 2022

doğu türkistandaki uygur türklerinin arazileri

doğu türkistandaki uygur türklerinin arazileri

Çin, Doğu Türkistan’a yönelik 'Çinlileştirme' politikası çerçevesinde Uygur Türklerine ait olan topraklara el koyuyor. Çin yönetimi, "kentsel dönüşüm" adı altında Uygur Türklerininarazilerini istimlak ederek, buralara Han asıllı Çinlileri yerleştiriyor...

Doğu Kudüs'te bir Yahudi'den işgal ettiği evin sahibine şok eden yanıt!

İşgal altında olan Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesinde bir Yahudi, işgal ettiği evin sahibine 'evini ben çalmasam başkası çalacak' yanıtı verdi...

TOKİ Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki projeler için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yapılacak Olan Toplu Konut Projeleri için 3. Paket Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi yarın saat 11:00'de yapılacak.

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,0292'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,4371'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,0292'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,1143'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,3520'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,1143'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,1660'a düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,3003'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,1660'a düştü. 

TOKİ Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu projeleri için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yapılacak Olan Toplu Konut Projeleri için 3. Paket Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi 23 Mart 2021 tarihinde saat 11:00'de yapılacak.

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3166'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1497'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,3166'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3182'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1481'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,3182'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3258'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1405'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,3258'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3269'a düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1394'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde 0,3269'a düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3395'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1268'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde  0,3395'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3411'e düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1252'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde  0,3411'e düştü. 

Doğuş GYO'nun sermaye oranı yüzde 0,3439'a düştü!

Doğuş GYO'nun paylarının fiili dolaşım oranı yüzde 5,1188'e ulaştı. Bu işlemle birlikte satışına karar verilen payların toplam sermaye oranı yüzde  0,3439'a düştü. 

doğu türkistandaki uygur türklerinin arazileri Haberi

doğu türkistandaki uygur türklerinin arazileri


Çin Halk Cumhuriyeti yönetimi, Doğu Türkistan’a yönelik 'Çinlileştirme' politikası çerçevesinde Uygur Türklerine ait olan topraklara el koyuyor.


Çin yönetimi, "kentsel dönüşüm" adı altında Uygur Türklerine ait tarım arazilerini istimlak ederek, buralara Han asıllı Çinlileri yerleştiriyor. Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Abdulehed Er, son olarak Doğu Türkistan’ın Hotan vilayetinde Uygur Türklerinin arazilerinin zorla gasp edildiğini ve bu yüzden köylüler ile polis arasında arbede yaşandığını söyledi. Doğu Türkistan’ın, "işgal altında" olduğunu söyleyen Er, "baskı ve zulüm altında tutulan Uygur Türklerinin tarım arazileri ve arsalarının gasp edildiğini" ifade etti.


"DİRENENLER HAPSE ATILIYOR"


Uygur Türklerinin elinden alınan toprakların Çinli göçmenlere verildiğini veya buralara Çinli göçmenlerin yerleştirildiğini kaydeden Er, uygulamaya karşı hukuki mücadelelerin sonuçsuz kaldığını, "gasba direnenlerin ise hapse atıldığını" belirtti. Er, "Devamlı olarak...