Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri

Tanyer İnşaat tarafından Narlıdere’de yapılan “ Asma Bahçeler ” projesinin şantiyesi ve örnek dairesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2' nci sınıf öğrencileri inceleme yaptı...

İstanbul depremi için kritik uyarı!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İstanbul depremine yönelik uyarılarda bulundu. Sözbilir İstanbul için tek çarenin yatay yapılaşma olduğunu belirtti. 

İzmir büyük depreme hazır mı?

Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir’in olası depreme hazırlıklı olmadığına dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'e briket ev yapımı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir programında son olarak Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sabancı Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen ‘Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi’ konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir’de yıkılan binaların ortak özelliği ortaya çıktı!

30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan 17 binanın ortak özelliği açıklandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, yıkılan binaların zemin etüdünün olmadığını söyledi.

Hasan Sözbilir: Kentsel dönüşüme ağırlık verilmeli! 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, 30 Ekim'de İzmir'de meydana gelen depremin diğer fayları tetiklediğini bu nedenle kent genelinde kentsel dönüşüme ağırlık verilmesi gerektiğini açıkladı. 

Hasan Sözbilir'den afetlere hazırlık planı açıklaması!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, afet öncesi hazırlık planı hakkında açıklama yaptı. 

Hasan Sözbilir'den İzmir için ürküten açıklama!

Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, geçtiğimiz gün İzmir Urla'da meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözbilir, “Bu depremin, 30 Ekim depremine yol açan fayla ilgisi yok" dedi.

Hasan Sözbilir: Türkiye ölçeğinde 20 yerde deprem üretme olasılığı olan fay var!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Türkiye'de 20 yerde deprem üreten fay hattı olduğunu söyleyerek olası depremler hakkında uyarılarda bulundu.

Fay yasası: Yapılaşma olmayacak yerler nasıl belirlenecek?

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, depremzedeler için konut yapılacak rezerv alan zemininin sağlam olduğuna, aksi iddiaların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekti. Sözbilir, fay yasasına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin uygulamalı bilimler yüksekokulu Tınaztepe'ye mi taşınacak?

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Seferihisar'da bulunan uygulamalı bilimler yüksekokulunun Tınaztepe'ye taşınacağı yönündeki iddialar meclis gündemine taşındı. CHP'li Sertel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İzmir'de olası depremler araştırıldı!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'de olası depremlerin büyüklükleri ve tekrarlama aralıkları ile ilgili araştırma yapıldığını dile getirdi. 

Hasan Sözbilir: Bayraklı'da 5.3 bile olsa yıkabilir!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Samos’taki artçıların birkaç ay daha süreceğini dile getirerek, "Depremin büyüklüğü 5.2, 5.3 gibi olursa Bayraklı’da binalar yıkılabilir” dedi.

İzmir'de fay hattına göre master planı yapılmalı!

 Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, İzmir'de 17 fay hattı olduğunu ve bu nedenle bu fay hattına göre master planı yapılması gerektiğini söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Haberi

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2'nci sınıf öğrencileri, Tanyer İnşaat tarafından Narlıdere’de yapılan “Asma Bahçeler” projesinin şantiyesi ve örnek dairesinde incelemelerde bulundu.


Asma Bahçeler projesini oluşturan M artı D Mimarlık Ofisi'nin mimarları Metin Kılıç ve Dürrin Süer, mimarlık bölümü öğrencilerine arazi yapısı, projenin konumlandırılması, alt ve üstyapılar, sosyal donatılar ve çevre düzenlemesi hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.


Asma Bahçeler'in, gerek mimari yapısı, gerekse doğayla iç içe konumuyla İzmir'de benzerine rastlanılması zor uygulamalardan biri olduğuna dikkat çeken Mimar Dürrin Süer, projenin öğrenciler için çok güzel bir örnek oluşturduğunu, şantiye ziyaretiyle öğrencilerin kurumsal bilgilerini uygulamayla bütünleştirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, sunumun ardından Asma Bahçeler'in

örnek dairesini gezerek uygulamalar ve kullanılan malzemeler hakkında yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı.

İzmir'in mimarisine değer katacak...

Tanyer İnşaat...