dolandırıcılara karşı toki uyarısı

dolandırıcılara karşı toki uyarısı

Emeklilere konut dolandırıcılarına kanmayın uyarısı yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız' gibi vaatlerde bulunan şahıs ve kurumların olduğunu tespit ediyoruz. Vatandaşlar bu konuda duyarlı olsunlar" dedi.

TOKİ'den sahtekarlara karşı uyarı!

TOKİ adını kullanıp tapu için para isteyen dolandırıcılar türedi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, mağdur olunmaması için bu tür girişimlere itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

TOKİ Çanakkale'de 500 konut inşa edecek!

Çanakkale'de TOKİ tarafından 500 konut inşa edilebileceğini söyleyen AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Çanakkale Belediyesi buna karşı çıkıyor. Biz isterdik ki hayır 500 yetmez bin olsun demesini. Biz Çanakkale'nin gelişmesi büyümesi için çaba harcıyoruz" diye konuştu. 

Burdur'da TOKİ dolandırıcılarına dikkat!

Burdur Belediyesi, vatandaşları TOKİ'den ev sahibi yapma vaadi ile bazı belgeler imzalatan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu. 

Emlak sektöründe 'kapora' dolandırıcılığına dikkat!

Yetkililer, pahalı ilçelerde uygun fiyatlı ev ilanı verip, alıcıyla görüştüklerinde ise çok sayıda arayan olduğunu söyleyerek yüklü miktarda kapora alan dolandırıcılara karşı uyardı.

TOKİ 60 şehirde 193 kentsel dönüşüm projesi yürütüyor!

TOKİ 60 şehirde 193 kentsel dönüşüm projesi yürüttüklerini söyleyen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, konut projelerinde yangınlara karşı dirençli malzeme kullandıklarını belirtti.

TOKİ'nin Marmara Üniversitesi arazisi imar planına iptal davası!

TOKİ mülkiyetinde olan Marmara Üniversitesi’ne ait olan Küçükçekmece’deki dev araziye ilişkin imar planlarında yapılan değişikliğe karşı dava açıldı. 

Üniversite kayıt dönemlerinde emlak dolandırıcılığına dikkat!

Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, üniversite kaydına gelen öğrenci ve velilere uyarılarda bulunarak, dolandırıcılara karşı dikkat olunmasını söyledi.

Arsa dolandırıcılarına dikkat!

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun geçmesiyle değerlenen Orhangazi arsaları için yatırımcılara yetkililerden dolandırıcılara karşı uyarı geldi.

Dolandırıcılar TMSF'ye dadandı!

Kendisini TMSF elemanı gibi tanıtan bazı kişiler, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında kayyum atanan şirketleri veya mal varlıklarını satmaya kalktı. TMSF, vatandaşı ünlü dolandırıcı Sülün Osman gibi dolandırıcılara karşı vatandaşı uyardı.

Küçükyalı Karayolları arazisinin TOKİ'ye devredilmesine tepki!

İstanbul Maltepe'deki Küçükyalı Karayolları arazisinin özelleştirme kapsamında TOKİ'ye devredilmesine Maltepeliler tepki gösterdi. Maltepe Forumu, rant alanı olarak kullanılmasına karşı çıkarak park olması yönünde düzenleme yapılmasını talep etti.

TOKİ tarihi yapıları restore ediyor!

TOKİ, Türkiye'nin birçok yerinde yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan tarihi yapıları yeniden inşa ederek, geleceğe aktarıyor. TOKİ sosyal konut üretiminin yanında Türkiye'nin köklü kültürel değerlerine ve mirasına da sahip çıkıyor.

Mehmet Ergün Turan, dolandırıcılara karşı uyardı!

TOKİ adını kullanan bazı dernekler vatandaşlara uygun fiyatla ev sahibi yapma sözü vererek binlerce üye kaydıyla para toplamaya başladı. Konuya ilişkin açıklama Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan’dan geldi.

TOKİ konutları Şanlıurfa'da inşaat sektörünü nasıl etkiledi?

Dar gelirlilerin kurtarıcısı konumunda olan TOKİ, şehrin her yerine inşaat yapmaya başladı. Kimileri bunu memnuniyetle karşılarken kimisi ise karşı çıktı.

dolandırıcılara karşı toki uyarısı

dolandırıcılara karşı toki uyarısı dolandırıcılara karşı toki uyarısı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, kurumun ismini ve logosunu kullanarak vatandaşlardan para toplayan, son zamanlarda da emeklileri kandıran dolandırıcılara karşı halkın daha duyarlı olması gerektiğini belirterek, "TOKİ'ye, kurumun dışında sadece bankalar vesilesiyle müracaat alınıyor. Başka hiç bir yerden TOKİ'ye para yatıramazsınız, daire talep edemezsiniz" dedi.


TOKİ'nin yaptığı konutlarda emeklilere de kontenjan ayırmasının ardından, vatandaşları "Size kurada öncelikli alım sağlayacağız", "Bizim derneğimize üye olmadan kuraya giremezsiniz", "Bize ön ödeme yaparsanız çekilişte sizin adınızın çıkmasını sağlarız" diye kandırarak para toplanması şeklindeki dolandırıcılık olayları, insanları mağdur etmeye devam ediyor.

Turan, emeklilere yönelik konut edindirme çalışmalarının sürdüğünü vurgulayarak, "TOKİ önemli bir marka, vatandaşlar üzerinde güven uyandıran Başbakanlığa bağlı bir kuruluş. Bu ismi kullanarak bazı suistimallere de rastlıyoruz. Vatandaşlarımızdan şikayetler geliyor" diye konuştu.


"Suç...