13 / 08 / 2022

EKPSS sınav sonuçları

EKPSS sınav sonuçları

EKPSS, 24 Nisan 2022 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te tek oturumda yapıldı. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulandı. Testlerde toplam 60 soruyu çözmek için adaylara 60 dakika süre tanındı.

Özel- Vakıf Üniversitelerinin ücretleri ne kadar oldu? İşte 2022 özel üniversitelerin fiyat listesi

YKS sınav sonuçlarının açıklanmasından kısa süre sonra ÖSYM tercih kılavuzunu da yayımladı. Milyonlarca öğrenci YKS tercihi yapmak için üniversitelerin fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki Vakıf üniversitelerin 2022-2023 ücretleri ne kadar? İşte özel üniversite bölümlerinin 2022-2023 ücretleri...

LGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2022 LGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte kontenjanlar!

LGS tercihleri, sınav sonuçlarının erişime açılmasının ardından gündeme geldi. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Liselere Geçiş Sınavı tercih kılavuzu için gözler MEB'e çevrildi. İşte detaylar…

Bekçilik sınavı tarihi resmen belli oldu! 2022 bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman, saat kaçta?

Bekçilik başvuru sonuçları, sınav tarihleri ve giriş yeri belgeleri yeniden gündeme geldi! Pek çok kişi 2022 senesi bekçi alımlarına dair sürecin nasıl işliyor sorusuna cevap arıyor. İşte 2022 bekçi alımlarına dair bütün detaylar...

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı

EKPSS, 24 Nisan 2022 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te tek oturumda yapıldı. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulandı. Testlerde toplam 60 soruyu çözmek için adaylara 60 dakika süre tanındı.

TOKİ Karaman Merkez kura sonuçları 16 Mayıs 2022! TOKİ Karaman kura sonucu 2+1 ve 3+1 isim listesi!

TOKİ Karaman Merkez kura sonuçları 16 Mayıs 2022 ve TOKİ Karaman kura sonucu 2+1 ve 3+1 isim listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Karaman projesi ile ilgili o detaylar...

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım başvurusu nasıl yapılır? Kütüphaneci alımı şartları nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alım ilanını yayınladı. Bakanlık tarafından yayınlanan ilana göre sözlü sınav sonuçlarına göre kütüphaneci pozisyonuna toplamda 465 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte tüm detaylar...

Yeşil GYO'nun 2020 yılı genel kurul toplantısı sonuçları yayınlandı!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 2020 yılı Olağan Genel Kurulu'nun 2. Toplantısı 2 Eylül'de yapıldı. Yeşil GYO'nun 2020 yılı genel kurul toplantısı sonuçları yayınlandı.

Servet GYO'nun genel kurul toplantısı sonuçları tescillendi!

Servet GYO'nun 2020 yılı olağan genel kurul toplantısı sonuçları 7 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildi. 

Halk GYO'nun genel kurul toplantısı sonuçları tescillendi!

Halk GYO'nun 31 Mart 2021 tarihinde yapılan 2020 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı sonuçları tescil edilmiş olup, tescil ilanı 29 Nisan 2021 10319 tarih ve sayılı Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlandı.

Akfen GYO 2020 yılı genel kurul toplantısı sonuçları!

Akfen GYO'nun 2020 yılı Pay Sahipleri Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti. Toplantı sonuçları KAP'ta yayınlandı.

Akmerkez GYO'nun genel kurul toplantısı sonuçları yayınlandı!

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 2020 yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı sonuçları KAP'ta yayınlandı. 

Halk GYO genel kurul toplantısı sonuçları yayınlandı!

Halk GYO'nun genel kurul sonuçlarına ilişkin toplantı tutanağı, tutanak eki olan onaylı esas sözleşme tadil metni ve hazirun cetveli yayınlandı. 

Sinpaş GYO'nun genel kurul toplantısı sonuçları tescillendi!

Sinpaş GYO'nun 11 Ocak 2021 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonuçları İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 15 Ocak 2021 tarihinde tescil edildi.

EKPSS sınav sonuçları Haberi

EKPSS sınav sonuçları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (2022-EKPSS) sonuçları açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 24 Nisan'da uygulanan 2022-EKPSS'ye ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

EKPSS'YE KİMLER GİREBİLİR?

EKPSS sınavına girebilmek için engelli bireyin en az %40 engele sahip olması gerekmektedir. EKPSS Sınavına Hangi Okulları Bitirenler Başvuru Yapabilir? EKPSS sınavına ortaokul, lise, önlisans ve lisasn düzeyi tüm mezunlar başvuru yapabilirler.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda en düşük 60 puan alan adayların memurluk için başvuru şartlarında puan şartını tamamlamış oluyor. Bu arada KPSS puanı her kuruma göre değişebiliyor. En az 60 puan alanlar atanamıyor. Genellikle atamalar en yüksek puandan itibaren...