17 / 08 / 2022

EKPSS sınavı

EKPSS sınavı

EKPSS, 24 Nisan 2022 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te tek oturumda yapıldı. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulandı. Testlerde toplam 60 soruyu çözmek için adaylara 60 dakika süre tanındı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan iş arayanlara müjde! İki sınav ile devlet memuru olmak mümkün

Bakanlık, sözleşmeli olarak devlet memuru alımı yapacak? Sınava girebilmek için şartlar neler? İşte detaylar…

Aylık 8 bin 850 lira maaşla sınavsız iş ilanları duyuruldu! İŞKUR'a başvuranlara hemen iş başı yaptırılıyor

Asgari ücretle çalışanların geçimlerinin iyice zorlaştığı bugünlerde İŞKUR sınav şartı aramadan aylık 8 bin 850 maaşla alınacak personellere ilişkin resmi duyurusunu yaptı. İŞKUR üzerinden alınan başvurulardan sonra uygun işlere yönlendirilen adaylara anında işbaşı yaptırılıyor. İşte detaylar...

Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman? EGM PA ile Bekçilik giriş belgesi nereden, nasıl alınır? İşte detaylar!

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için 13 Mayıs'ta başvuru sürecinin son bulmasından sonra sınav gününü beklemeye başlayan adaylar "Bekçi alımı sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik sınavı giriş belgesi nasıl alınır?" gibi sorulara cevap aramaya başladı! İşte tüm detaylar...

Öğrencilere toplu taşıma ücretsiz oldu! Metro metrobüs ve vapurda geçerli olacak

İstanbul'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenci ve sınav görevlileri, bu hafta sonu toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek. Sınavın 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek.

Bekçilik sınavı tarihi resmen belli oldu! 2022 bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman, saat kaçta?

Bekçilik başvuru sonuçları, sınav tarihleri ve giriş yeri belgeleri yeniden gündeme geldi! Pek çok kişi 2022 senesi bekçi alımlarına dair sürecin nasıl işliyor sorusuna cevap arıyor. İşte 2022 bekçi alımlarına dair bütün detaylar...

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 sözleşmeli personel alacak! Başvuru tarihi ve şartları açıklandı

İçişleri Bakanalığı merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 3 bin 546 personeli işe alacak. Başvurular İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.

2022 bekçi alımı yazılı sınav tarihi belli oldu! 2022 bekçilik sınavı ne zaman? 

Polis Akademisi Başkanlığı, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği  alımına ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. 2022 bekçi alımı için yazılı sınav tarihleri belli oldu. Peki 2022 bekçilik sınavı ne zaman? 2022 bekçilik giriş belgesi nereden, nasıl alınır? İşte detaylar...

KPSS 2022 sınavaına gireceklere destek ödemesi yapılacak! İşte başvuru şartları

Kamu Personel Seçme Sınavı Lisans'ın (2022-KPSS Lisans) genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi, öğretmenlik alan bilgisi oturumu başvuruları, 24 Mayıs-6 Haziran tarihlerinde alınacak. KPSS'ye gireceklere ABB'den eğitim desteği verilecek.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları açıklandı

EKPSS, 24 Nisan 2022 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te tek oturumda yapıldı. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulandı. Testlerde toplam 60 soruyu çözmek için adaylara 60 dakika süre tanındı.

Bekçilik başvuruları 2022 bitti mi? Bekçi olmak isteyenler dikkat! Bekçilik sınavı hangi tarihte nerede yapılacak?

Bekçi olmak için sınava girecek adaylar, bekçilik başvuruları 2022 bitti mi? Bekçilik başvuru sınavı hangi tarihte ne zaman yapılacak? gibi soruların yanıtlarını arıyor. İşte merak edilen tüm soruların yanıtları...

Bekçi alım başvuruları 2022 ne zaman bitiyor ? Bekçilik sınav aşamaları neler, sınav ücreti ne kadar? 

EGM PA bekçi alım başvuruları 28 Nisan 2022 tarihi itibariyle başladı. Peki, bekçi alım başvuruları ne zaman bitiyor? Bekçilik sınav aşamaları neler, sınav ücreti ne kadar? İşte ayrıntılar...

MEB 750 eğitim müfettiş yardımcısı başvuruları nasıl yapılır? Eğitim müfettiş yardımcısı başvuru tarihi…

Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, yapacağı sözlü ve yazılı sınavın ardından 750 eğitim müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. 160 Türk lirası başvuru ücretinin ödenmesinin ardından 16-27 Mayıs tarihlerinde MEB’in internet sayfasından başvurular alınacak. 

92 bin kişi sınav şartı olmadan işe alınacak! Deneyimsiz, ilkokul mezunu herkes başvurabilir!

Türkiye İş Kurumu 92 bin kişiyi işe alınacak. Söz konusu pozisyonlar için deneyimsiz ve ilkokul mezunu herkes başvuru yapabilir.

EKPSS sınavı Haberi

EKPSS sınavı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (2022-EKPSS) sonuçları açıklandı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 24 Nisan'da uygulanan 2022-EKPSS'ye ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

EKPSS'YE KİMLER GİREBİLİR?

EKPSS sınavına girebilmek için engelli bireyin en az %40 engele sahip olması gerekmektedir. EKPSS Sınavına Hangi Okulları Bitirenler Başvuru Yapabilir? EKPSS sınavına ortaokul, lise, önlisans ve lisasn düzeyi tüm mezunlar başvuru yapabilirler.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda en düşük 60 puan alan adayların memurluk için başvuru şartlarında puan şartını tamamlamış oluyor. Bu arada KPSS puanı her kuruma göre değişebiliyor. En az 60 puan alanlar atanamıyor. Genellikle atamalar en yüksek puandan itibaren...