emlak sektöründe fırsat

emlak sektöründe fırsat

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, "Türkiye'de konut sektörü, içinde bulunduğumuz dönemde parlayan yıldız ve bir süre daha parlayacak görünüyor" dedi.

Emlakçılardan franchise sistemine tepki!

Emlak sektöründe hızla büyüyen franchise hizmeti bazı emlakçılara için fırsat kapısı olmasına karşın sisteme karşı çıkan emlakçılar da bulunuyor.

Emlak danışmanlarından Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği'nin iptali için dava!

14 Ekim 2020'de yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği emlak sektöründe yeni bir döneme girildi. Söz konusu yönetmelikle ilgili mağduriyet yaşadıklarını dile getiren sektör temsilcileri yönetmeliğin iptali için dava açtı.

Mekan Gayrimenkul'den emlaksatiyor'da ilan yayınlayacaklara özel fırsat!

Türkiye’nin en kolay emlak portalı olan Emlaksatiyor, uzun zamandır geliştirdiği güçlü  alt yapısı harita üzerinde ilan arama özelliğiyle ve çalışma ekibiyle her geçen gün büyümesiyle emlak sektöründe “satma” ve “kiralama” konusunda ön plana çıkıyor.

Koronavirüs emlak sektöründe neleri değiştirdi?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını emlak sektöründe değişimlere neden oldu. Bazı şirketler de 'home office' çalışma sistemini kalıcı duruma getirdi.

Emlak sektöründe hareketlilik artacak!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneğinin (TÜGEM) İzmir Şube Başkanı Onur Karademir, “Vatandaşlar düşük faizli kredi çekip konut alıyor. Satışlar hız kazanacak ve sektördeki hareketlilik artacak” diye konuştu.

Emlak sektöründe yeni soluk: Dronlarla dijital yolculuk!

Koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında temasların sıfıra düşürülmesiyle beraber, geleneksel yüz yüze satış ve müşteri hizmetlerinin oldukça önemli olduğu emlak sektöründe bir takım zorluklarla karşılaşıldı...

Emlak sektöründe yatırım fırsatı!

Kurumsal Emlak Danışmanları- KED ve Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Sert ve Milas Gayrimenkul ofis brokeri Şenol Sandal sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs ile emlak piyasasında paradigma değişiyor!

Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feride Bahar Işın yaptığı açıklamada "Yaptığımız araştırmaya göre, dijital dönüşüm ve salgın, emlak sektöründe hızlı bir trend kaymasına neden olacak." diye konuştu.

Bydoping'ten emlak sektöründe kazandıran mobil uygulama!

Bytech Bilgi Teknolojileri, Mobil Broker adıyla faaliyet gösteren bir uygulama geliştirdi. Uygulamada, ek gelir ihtiyacı olan insanlara komisyon hareketinin olduğu emlak sektöründen çözüm sunuluyor, kazanç sağlama imkanı veriliyor...

11Sight emlak sektöründe temassız satış ve pazarlama dönemini başlattı!

11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, 11Sight'ın tek tıkla başlatılabilen görüntülü görüşme çözümüyle emlak sektöründe satın alma ve kiralama işlemlerinin uzaktan da gerçekleşebildiğini belirtiyor.

Trakya'da emlak sektöründe son durum!

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, koronavirüs salgınının emlak sektörüne etkilerinden bahsetti. Sürecin insanların gayrimenkul konusunda da bakış açısını değiştirdiğinden bahseden Feda, sektör çalışanları ve ticaretle uğraşanlara da gereken kolaylıkların sağlanmas

İnşaat ve emlak sektöründe yeni dünya düzeni!

İnşaat firmalarının ve emlak ofislerinin seri ilan sitelerine bağımlı olarak devam ettiği pazarlama şekilleri yeni dünya düzeninde yetersiz kalacağından bahseden Ekonomist Ahmet Yılmaz ‘alternatif satış kanalları yaratan Gayrimenkul PR gibi çözümlere yönelilmeli’ önerisinde bulundu.

Yeni emlak yasasıyla denetimler artacak!

Kıbrıs'ta iş insanı Mehmet Eminoğlu tarafından yapılan “Sahte vekaletle devir” olayının gün yüzüne çıkmasıyla gözler emlak sektöründe yaşanan olumsuzluklara çevrildi...

emlak sektöründe fırsat Haberi

emlak sektöründe fırsat


Avni Çelik, gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında, sektörün talebini kamçılayan unsurlar arasında 'genç nüfus, köyden kente göç ve Türkiye'nin deprem bölgesinde olması' olduğunu anlattı.


Bir diğer unsuru 'milli gelirin artması' olarak açıklayan Çelik, 2018-2020 projeksiyonuna bakıldığında fert başı milli gelirin 18-20 bin dolar seviyelerine geleceğini, refahın artmasının konuta talebi olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.


Kentlerde gecekondu bölgeleri olduğunu, bu bölgelerin rehabilitasyonunda


sektöre çok iş düştüğünü belirten Çelik, şunları kaydetti: "Son yıllarda ülkemiz dünyanın göz bebeği olmaya aday. Birçok yabancı sahillerimizden konut satın alıyor. Dünyada refah dolayısıyla likidite...