Emlak vergilerine zam mı geliyor

Emlak vergilerine zam mı geliyor

Konut ve arsalardan senede iki taksitle alınan emlak vergilerini artıracak yeni bir sisteme geçiliyor. Kalkınma planına göre birden fazla konutu olanların ödeyeceği tapu harçları da yükselecek.

Emlak vergisine zam mı gelecek? 

Emlak vergileri takdir komisyonları tarafından 4 senede bir belirleniyor ve her sene yeniden değerleme oranının yarısı kadar yükseltiliyor. Yeni düzenlemeye göre ise bu vergiler artık 2 yılda bir düzenlenecek. 2 yılda bir zamla fiyatlar daha da yükselecek...

Kamu lojmanlarına ne kadar zam geldi? 

Kamu lojmanlarının 2020 yılı kira bedelleri açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Emlak Genel Tebliğiyle duyurulan kira bedellerine ne kadar zam yapıldı?

Emlak Vergisi'ne 2020'de ne kadar zam gelecek?

Yeniden Değerleme Oranı’na (YDO) göre Emlak Vergisi en az yüzde 11.28 oranında zamlanırken,  tapu harcına da en az yüzde 22.5 oranında zam yapılacak...

Emlak vergilerine zam geliyor!

Konut ve arsalardan senede iki taksitle alınan emlak vergilerini artıracak yeni bir sisteme geçiliyor. Kalkınma planına göre birden fazla konutu olanların ödeyeceği tapu harçları da yükselecek.

Emekli, engelli, şehit ve gazi yakınları emlak vergisi ödüyor mu?

Bayram ikramiyesi ve Temmuz zam oranları emeklilerin yüzünü güldürdü. Bununla beraber emekliler ile birlikte engelli, şehit ve gazi yakınları emlak vergisi ödemeyeceği açıklandı. Peki ödeme yapanlar paralarını geri alabilecek mi? İşte detaylar...

Hükümet fahiş emlak vergilerine karşı harekete geçti!

Fahiş emlak vergilerine karşı harekete geçen hükümet, fahiş emlak vergilerine savaş açtı. Vatandaşı korumak için değerleme takip sistemi kuruluyor.

Kocaeli Körfez'de yükselen emlak vergisi sorunu TBMM'de!

Kocaeli'nin Körfez ilçesi Kabakoz mevkiinin sanayi alanına çevrilmesiyle yükselen emlak vergilerine ilişkin soru önergesi hazırlandı..

Artan emlak vergilerine itiraz için son hafta!

Gayrimenkul alanındaki uzmanlığı ve kazandığı ödüllerle adını duyuran MGC Legal Hukuk Bürosu avukatları son günlerde kamuoyu gündeminde yer alan emlak vergilerindeki yüksek değer artışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

2017'de emlak vergisine ne kadar zam geldi?

Emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından her sene ödenen vergilerin başında yer alıyor. Vergiye 2017 yılında belli oranlarda zam geldi. Peki, 2017'de emlak vergisine ne kadar zam geldi?

Emlak Konut 20 yıl vade kampanyasında son gün 31 Mart!

Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyasıyla 20 yıla varan vadeli konut alımlarında son gün 31 Mart. Sektör temsilcileri, konut fiyatlarına zam gelmeden satın alma yapmak için ‘doğru zaman’ olduğunu belirtiyor.

10 soruda 2017 emlak vergisi!

2017'de kimler emlak vergisi ödeyecek? Kimler vergi ödemelerinden muaf olacak? Bu sene emlak vergisine ne kadar zam geldi? İşte vergi mükellefleri için 10 soruda 2017 emlak vergisi..

Arsin Osb'de yüksek emlak vergisine tepki!

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Arsin ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde alınan yüksek emlak vergilerine tepki göstererek “Böyle emlak vergisi, teşvik edilmesi gereken sanayiciyi soymaktır” dedi.

2016 emlak vergisi zammı hesaplama!

2016 yılına ait emlak vergisi ilk taksit dönemi 31 Mayıs'a kadar devam ediyor. Bu yıl emlak vergisi zamlı olarak ödeniyor. Peki, 2016 emlak vergisi zam oranı ne kadar?

Emlak vergilerine zam mı geliyor

Emlak vergilerine zam mı geliyor Emlak vergilerine zam mı geliyor

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan ve TBMM ye sunulan 11'inci Kalkınma Planı'nda ev ve arsa gibi gayrimenkulü olanların vergi yükünü artıracak kritik düzenlemeler bulunuyor. Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer'in haberine göre, emlak Vergisi sisteminin değiştirilmesini öngören planın hayata geçirilmesi durumunda ev ve arsa gibi gayrimenkullerden senede iki taksitle alınan emlak vergileri çok daha yüksek tutarlara çıkarılacak. Ayrıca iki ve daha fazla konut sahibi olan vatandaşların ödeyeceği tapu harçları da yükselecek.

Kalkınma Planı, önümüzdeki dönemde konut sahipliğiyle gayrimenkul alım ve satımları tıpkı ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi pahalı hale getirilerek cazip olmaktan çıkaracak bazı düzenlemeler içeriyor. Plana göre, yerel yönetimlerin mali yapılarını güçlendirmek amacıyla öz gelirlerini artırmaya yönelik olarak Belediye Gelirleri Kanunu'nda bazı değişiklikler yapılacak. Yerel yönetimlerin en önemli gelir kaynaklarından birini de emlak vergileri oluşturuyor.

YENİ...