12 / 08 / 2022

emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü

emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü

Milyonlarca emlak sahibini ilgilendiren emlak vergisi dönemi 1 Mart'ta başlıyor. Peki, emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2018 ne zaman?

Emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2015!

Gayrimenkul sahipleri emlak vergisi borçlarını senede 2 eşit taksit halinde ödeyebiliyor. Vergi ödemeleri Mayıs ayında da devam ediyor. Peki, emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2015 ne zaman?

Emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü!

Emlak Vergisi mükellefleri, vergi borcunu iki eşit taksit halinde ödeyebiliyor. Peki emlak vergisi taksitleri hangi aylarda ödenir?İşte emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü..

Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman 2014?

Gayrimenkul sahipleri tarafından ödenen emlak vergisi iki eşit taksit halinde ödenebiliyor. Vergi ödemeleri taşınmaz malın bağlı olduğu belediyeye yapılıyor. Peki, emlak vergisi son ödeme günü ne zaman 2014?

Emlak vergisi 1. taksit ödemeleri yarın sona eriyor! Sakın unutmayın!

Emlak vergisi, her yıl, yılda 2 defa olacak şekilde ödeniyor. Emlak vergisi 1. taksit ödemeleri yarın itibariyle sona eriyor. İşte detaylar...

Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman? İşte emlak vergisi 1. taksit ödeme takvimi!

Emlak vergisi her yıl düzenli olarak ödenen vergiler takviminde yer alıyor. Türkiye sınırları içerisinde bulunan binalar, arsalar ve araziler emlak vergisine tabi tutuluyor. Peki, Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman? İşte emlak vergisi 1. taksit ödeme takvimi...

Emlak vergisi internetten nasıl yatırılır?

Mart ayında başlayan emlak vergisi 1. taksit dönemi devam ediyor. Ödemesini online olarak yapmak isteyenler "Emlak vergisi internetten nasıl yatırılır?" sorusunun yanıtını araştırıyor...

Emlak vergisi 2022 1. taksit ne zaman?

Emlak vergisi mükellefleri için vergi ödeme dönemi yaklaşıyor. Peki, emlak vergisi 2022 1. taksit ne zaman? Vergi en son ne zaman ödenebilir?

Emlak vergisi 2. taksit ödemeleri 10 gün sonra sona eriyor!

Türkiye'de milyonlarca gayrimenkul sahibini ilgilendiren emlak vergisi için ikinci taksit ödemeleri 1 Kasım'da başladı. Ödemeler 30 Kasım'da sona erecek.

2021 emlak vergisi 1. taksit ne zaman?

Milyonlarca mükellefi ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri başladı. Peki 2021 emlak vergisi 1. taksit ne zaman? İşte tüm merak edilenler...

Gayrimenkul sahipleri dikkat! Emlak vergisinde 1. taksit dönemi!

2020 yılında gayrimenkul satın alan kişilerin vergi yükümlülükleri bugün başlıyor. Peki gayrimenkul sahipleri 2021'de ne kadar vergi ödeyecek? Emlak vergisi 1. taksitleri ne kadar? İşte ayrıntılar...

Ev sahipleri dikkat! Emlak vergisi muafiyeti hangi şartlarda geçerli?

Konut sahiplerinin emlak vergisi dönemi ay başında başlıyor. Emlak vergisinde ilk taksitler 1 Mart ile 31 Mayıs tarihleri arasında bankalara ödenecek. Ancak bazı koşullara sahip vatandaşlar bu vergiden muaf tutuluyor. Peki emlak vergisinde muafiyet şartları neler? İşte detaylar...

Emlak vergisi mükellefleri dikkat! Son 5 gün!

Türkiye sınırları içerisinde bulunan kişiler için emlak vergisi ödemeleri başladı. Vergi ödemeleri 1 Haziran'da sona erecek. Bu tarihleri kaçıran vergi mükellefler için ise cezai işlem uygulanacak.

Emlak vergisi gecikme faizi ne kadar 2020?

Emlak vergisinin 1. taksit ödemeleri 1 Haziran'da sona eriyor. Peki, emlak vergisi ne zaman verilir? Emlak vergisi nasıl ödenir? İşte tüm detaylar...

Emlak vergisinin 1. taksit ödemelerinde son günler!

Emlak vergisinin 1. taksit ödemeleri 1 Haziran'da sona eriyor. Peki emlak vergisi oranları nasıl belirleniyor? Emlak vergisinden kimler muaf? Mustafa Hakan Özelmacıklı, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu...

2020 emlak vergisi ödemeleri uzatılacak mı?

Emlak Vergisi ödemeleri Mart ayı itibariyle başlamış ve 1. taksidin son ödeme günü, 30 Mayıs’ın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle 1 Haziran 2020 olarak belirlenmişti Peki emlak vergisi ödemeleri uzatılacak mı?

Melikgazi Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Çalışmalarına devam eden Melikgazi Belediyesi, emlak vergisi ödemekle yükümlü mükelleflerine 1. taksit son ödeme tarihinin 1 Haziran 2020 olduğunu hatırlattı.

emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü Haberi

emlak vergisi 1. taksit son ödeme günü

Milyonlarca emlak sahibini ilgilendiren vergi dönemi yaklaşıyor. Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için ödenmesi gereken bu verginin mükellefi mal sahipleri oluyor. Gayrimenkul kullanılsa da kullanılmasa da ödemenin yapılması gerekiyor.

Vergi mükellefleri emlak vergisini sorgulayabiliyor. Emlak vergisi borcu belediyelerden veya internet üzerinden e-Devlet vasıtası aracılığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sunduğu İnternet Vergi Dairesi hizmeti işlemlerinden gerçekleştirebiliyor.

Emlak Vergisi ödemeleri, ilgili ilçe belediyesine direkt olarak yapılacağı gibi ilgili belediyelerin hesabının bulunduğu banka şubeleri aracılığı ile de yapılabiliyor. Ayrıca ödemeler PTT aracılığı ile de yapılabiliyor.

Emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2018
Emlak vergisinde 1. taksit ödemeleri 1 Mart itibari ile başlayacak. Ödemeler 3 ay boyunca sürecek. 

Buna göre Emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 2018 31 Mayıs olacak. Vergide ikinci...