Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018

Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018

Yeni ev alan kimselerin vergi sorumluluğunu üstlerine alabilmeleri için beyananme vermeleri gerekiyor. Peki, yeni alınan evin emlak beyannamesi ne zaman verilir?

Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018?

Gayrimenkul satın alan kimselerin aldıkları gayrimenkuller için emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor. Peki, emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018?

Emlak vergisi beyannamesi örneği 2020!

2019 yılı içerisinde satın alınan gayrimenkulün emlak vergisi sorumluluğu önümüzdeki yıl başlayacak. Ancak satın alımın yapıldığı yılının sonuna kadar ise emlak vergisi için beyanname verilmesi gerekiyor. İşte emlak vergisi beyannamesi örneği 2020...

Kars Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen vatandaşları emlak vergisi beyannamesi konusunda uyardı.

Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman? Nasıl ödenir?

'Emlak vergisi ödeme tarihleri ne zaman?' tarihi sorusunu binlerce vatandaş merak ediyor. 1 Ocak tarihinden itibaren gayrimenkul satın alanların 31 Aralık 2019 tarihine kadar emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor.

Emlak vergisi 2019 ödemeleri!

Türkiye'de milyonlarca gayrimenkul sahibini ilgilendiren emlak vergisi ödemeleri 2019 yılı için bugün başladı. Emlak vergisi 2019 ödemeleri ne kadar? Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir? İşte merak edilenler...

Emlak vergisi beyannamesi örneği 2019!

Yeni satın alınan gayrimenkulün emlak vergisi sorumluluğu bir sonraki sene başlıyor. Satın alımın gerçekleştiği senenin sonuna kadar ise emlak vergisi beyannamesinin verilmesi gerekiyor. İşte emlak vergisi beyannamesi örneği 2019...

Emlak beyannamesi için son günler!

Yıl içerisinde gayrimenkul satın alıp vergi mükellefiyeti 2019 yılında başlayacak vatandaşların emlak vergisi beyannamesi için başvuru süresi 31 Aralık’ta son bulacak. Emlak beyannamesi için sayılı günler kaldı. 

Emlak vergisi beyannamesi’nde son gün 31 Aralık!

Çorum Belediyesi, 2018 yılının sonuna geldiğimiz bugünlerde vatandaşları emlak vergisi beyannamesi konusunda uyarı da bulundu. 

Emlak vergisi beyannamesi vermemenin cezası 2018!

Yeni gayrimenkul satın alan malikin emlak vergisi sorumluluğu ise satışın gerçekleştiği tarihi takip eden sene oluyor. Sene sonuna kadar beyanname veriliyor. Peki, beyanname verilmezse ne olur? İşte emlak vergisi beyannamesi vermemenin cezası 2018..

Çorum Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!

Çorum Belediyesi, 2018 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde vatandaşları emlak vergisi beyannamesi konusunda uyardı.

Emlak vergisi beyannamesinde son hafta!

Bu sene içerisinde gayrimenkul satın alan kimselerin emlak vergisi mükellefiyeti 2019 yılında başlıyor. Yeni alınan gayrimenkuller için sene sonuna kadar emlak vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor...

Emlak vergisi beyannamesinde son 2 hafta!

2018'de gayrimenkul satın alan kimselerin emlak vergisi sorumluluğu 2019'da başlarken, yıl sonuna kadar emlak vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor. Buna göre, emlak vergisi beyannamesinde son 2 hafta kaldı..

Emlak vergisi beyanname verme süresi 2018!

Emlak vergisi beyannamesi, gayrimenkul satın alanlar tarafından veriliyor. Peki beyanname ne zaman verilir? İşte emlak vergisi beyanname verme süresi 2018..

5 soruda emlak vergisi beyannamesi 2018!

1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince tüm taşınmaz mallar için emlak vergisi ödeniyor. Vergi için öncelikle beyanname verilmesi gerekiyor. İşte 5 soruda emlak vergisi beyannamesi 2018..

Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018

Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018 Emlak vergisi beyannamesi ne zaman verilir 2018

Emlak vergisi, 1319 sayılı Kanun gereğince Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için ödeniyor. Vergiyi taşınmazın sahibinin ödemesi gerekiyor. Bir bina veya arazide paylı mülkiyet halinde malik olanlar hisseleri oranında mükellef oluyor. Elbirliği mülkiyette ise malikler vergiden müteselsilen sorumlu oluyor.

Vergi mükellefi, emlak vergisi beyannamesi ile belirleniyor. Buna göre, yeni ev alan kimselerin vergi sorumluluğunu üstlerine alabilmeleri için beyananme vermeleri gerekiyor.

Peki, yeni alınan evin emlak beyannamesi ne zaman verilir? Bu sene ev alanların ne zamana kadar emlak vergisi beyannamesi vermesi gerekiyor?

Emlak vergisi beyannamesinin her sene verilme yükümlülüğü bulunmuyor. Ancak, vergi değerini değiştiren durumlarda (mükellefin değişmesi, arsa ve arazinin ifraz ve tevhidi vs.) bu olayın vuku bulduğu bütçe yılı sonuna kadar; bu durum yılın son 3 ay içinde gerçekleşmişse 3...